Ocean Vitamin D3 K2 Damla Nasıl Kullanılır?

Ocean D3 K2 Damla, yüksek miktarda D vitamini ve K2 vitaminleri içeren bir gıda takviyedir. Yağda çözünebilen bir vitamin türü olan D vitamini, vücutta üretilebildiği gibi gün ışığı gibi doğal yollardan veya besinlerden de elde edilebilir. D ve K vitamini, normal kemiklerinizin korunmasına katkıda bulunur.
OCEAN VİTAMİN D3K2 Damla Yetişkinler için güvenli kullanım sunar. Ocean Vitamin D3 ürünlerinde koruyucu ve taşıyıcı olarak hakiki zeytinyağı kullanılmaktadır. Damla formu ile kolay kullanım imkânı sunar. Kullanım Önerisi: Günde 1 damla tüketilmesi önerilir.

D3 K2 vitamini damla nasıl kullanılır?

D3K2 D vitaminin en iyi şekli,her 10 kiloya 1 damla olacak şekilde hergün alınır örneğin 60 kilo birisi günde 6 damla içmeli ama D vitamini düzeyi normalden düşük ise 2 katı miktarda alınmalı,D vitamini normal düzeye gelinceye kadar.

Ocean D3 K2 aç mı tok mu?

A, E, D ve K vitaminleri gibi yağda çözünen vitaminlerin tok karnına alınması gerekir. Bu vitaminlerin etkilerinin görülmesi için yağda çözülmesi gerekir. Dolayısıyla D Vitamininin de alınması için en uygun zaman yemek sonrasıdır.

D3 K2 vitamini ne kadar kullanılmalı?

3. Mümkünse damla formlarını tercih etmek, D3 ve K2’yi birlikte kullanmak önerilir. 4. Korunma söz konusu olduğunda günde 2 bin ünitenin üzerine çıkılmaması, 5 binin üzerindeki dozlarda ise doktor tavsiyesi aranması tavsiye edilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kürtajdan Sonra Hangi Ilaçlar Kullanılır?

Ocean D3 K2 kimler kullanabilir?

Ocean D3 K2 damla sporcuların, yenidoğan bebeklerin ve orta yaş tüketici için özellikle tavsiye ediliyor.

D3 K2 vitamini günde kaç damla?

Tavsiye Edilen Günlük Alım Dozu: Günde bir defa bir damla kullanılır. 11 yaş ve üzeri bireylerin kullanımına yöneliktir. Günde bir defa 1 damla tercihen yağlı bir öğünün sonunda alınması önerilir.

D vitamini tahlili aç mı tok mu?

D vitamini için yapılacak testte en az 6-8 saat kadar açlık yaşamış olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra diğer bazı testlerde aynı şekilde 6-12 saat kadar açlık gerektirir.

Ocean D3 K2 kaç yaş için kullanılır?

Ocean D vitamini prospektüsünde 4 ila 10 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için uygundur yazsa da, temiz ve saf içeriği sayesinde pek çok doktor tarafından bebek ve çocukların kullanımı için tavsiye edilmektedir. Paket içerisinden hem damlalık hem de sprey çıkmaktadır.

Venatura D3 K2 vitamini nasıl kullanılır?

Günde bir defa 1 damla tercihen yağlı bir öğünün sonunda alınması önerilir. 11 yaş ve üzeri bireylerin kullanımına yöneliktir.

D3 ve K2 vitamini birlikte kullanılır mı?

Araştırmalar göstermiştir ki, Vitamin K2 ve Vitamin D3 arasında önemli bir ilişki vardır. D3 vitaminini K2 vitamini ile birlikte almak, D vitamini tarafından taşınan kalsiyumun arterlerde ve atardamarlarda birikmesini önleyerek; kemikler tarafından gerektiği yerde emilmesini sağlamaya yardımcı olur.

D3 neden K2 ile alınmalı?

K2, D vitamininin kemiklerden kalsiyum çalmasını engeller ve D vitamini – Kalsiyum dengesizliğine bağlı böbrek ve damar duvarında biriken kalsiyum plaklarının temizlenmesini sağlar. Önemli hatırlatma: Bu ve benzeri takviyeler yalnızca diyetisyen ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

D vitamini neden K2 ile mi kullanılmalı?

D VİTAMİNİNİN ETKİSİ ARTIYOR

D vitamini ile beraber K2 vitamini alındığında emilimin arttığına dair çalışmalar olduğuna dikkat çeken Dr. Koç, “Bu sebeple D vitamininin K vitamini ile beraber alınması tavsiye edilmektedir. K vitamini normal kan pıhtılaşmasına ve normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

You might be interested:  Estradiol Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir?

Ocean D3K2 ne işe yarar?

Bu vitamin, aynı zamanda kan ve kalsiyum düzeyine de katkıda bulunur. Kas fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olan bu vitamin, diş sağlığı için de son derece önemlidir. Orzax Ocean D3K2 vitamin 20 ml damla, vücut içerisindeki kalsiyum ve fosforun emilimine/kullanımına destek sağlayan bir besin takviyesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector