Okuyucular soruyor: Gümüş Böceği Için Hangi Ilaçlar Kullanılır?

Gümüş böceği için hangi ilaç kullanılır?

Vebi Gümüşün Ilacı Draker – Kokusuz Ve Konsantre Sprey 400 Ml.

Gümüş böceği ilacı insana zarar verir mi?

Gümüş böceklerinin insanları ısırması gibi bir durum söz konusu olmamasından dolayı doğrudan insanlara zarar vermemektedirler.

Gümüş böceği neden gelir?

Genellikle garaj ve ambar benzeri mekanlarda saklanan kutuların içinde bulunurlar. Gümüşçün böcekleri, çoğu kez kağıtları, giysi ve duvar kağıtlarını tahrip eden zararlı beslenme alışkanlıklarıyla bilinirler. Genellikle, kağıt ve keten kaynaklarının etrafındaki karanlık, nemli alanları kaplarlar.

Bayer gümüş böceği ilacı nasıl kullanılır?

Kullanım şekli kapalı alan içerisindeki gümüşcün böceği, rutubet böceği, pire, karasinek, sivrisinek ve hamamböceği gibi haşerelere karşı uygun dozlarda su ile seyreltilerek hazırlanan karışım, sırt pulverizatör pompaları, el spreyleri veya filitreler ile yüzey spreylemesi uygulaması yapılır.

Evde böcek olmaması için ne yapmalı?

Aşağıdaki küçük ama önemli hijyen kurallarını ihmal etmemeniz gerekir.

  1. 1.Masada yemek yediğinizde yere düşen kırıntıları hemen bir elektrikli süpürge ile süpürmeniz gerekir.
  2. Yiyeceklerin ağzını her zaman kapalı tutmaya özen göstermelisiniz.
  3. Özellikle mutfak ve banyonuzun sık sık temizliğini sağlayın.
You might be interested:  Kırık Parmak Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

K-Othrine SC 50 Hangi böcek ilacı?

Ürün grubu: küçük ambalajetken madde: litrede 50 g. Saf deltamethrinformulasyon: suspansiyon konsantre ( sc )ambalaj çeşitleri: 50 ml şişe özellikler k – Othrine ® sc 50, halk sağlığı kullanımında ergin sivrisinek, karasinek ve hamamböceği kontrolünde etkili güçlü bir sc formulasyonudur.

Kalorifer böceği ilacı insana zarar verir mi?

Söz konusu olan bu böceklerle alakalı çözüm elde edebilmek için kovmatik cihazlarını da tercih edebilirsiniz. Üstelik son derece etkili sonuçlar sağladıklarını net bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca ilaç içermeyen yapıya sahip olması sayesinde insan sağlığına da herhangi bir zarar vermesi mümkün olmayacaktır.

Gümüş böceği felç eder mi?

Yaz aylarıyla birlikte ortaya çıkan nem (rutubet) böceğine dikkat! Tek seferde, soktuğu yerde felç edebiliyor. Gümüş böceği, nem böceği, rutubet böceği ve gümüşçün olarak bilinen bu böcek, oldukça tehlikelidir.

Zirai ilaçların zararları nelerdir?

-Göllere, nehirlere, su kaynaklarına karışarak suların kirlenmesine neden olmaktadır. -Yağmur ve sulama sularıyla toprağın altına inerek yeraltı su kaynaklarını kirletmektedir. – İlaçların ambalajları atıldıkları yerlerde çevre kirliliği yaratmaktadır. -Balıkların ve arıların ölümüne neden olmaktadır.

Eve böcek neden gelir?

Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar.

Kalorifer böceği neden olur?

Eğer bir hamam böceği evin içine bir şekilde girdiyse sıcak yerleri sevdiklerinden dolayı yuvalanmak yada saklanmak için ilk gidecekleri yer buzdolabı arkası, fırın yada ocak altlarıdır.Ocakta yapılan yemek kalıntılarının ocak altına birikmesi hamam ( kalorifer ) böcekleri için beslenme ve barınma kaynağı olurlar.

You might be interested:  FAQ: Sigarayı Bırakmak Için Hangi Ilaçlar Kullanılır?

Banyo böcekleri nasıl yok edilir?

Banyo böceği ile doğal yöntemler ile mücadele etmek için su ile sedir yağını karıştırıp evinizdeki çatlak yerlere ve yarık bulunan yerlere püskürtebilirsiniz. Bunun ile birlikte; yine su ile karıştırılan lavanta yağı püskürtmek de banyo böceğinden kurtulmanızda etkili bir yöntem olacaktır.

Bayer K-Othrine SC 50 konsantre insektisit nasil kullanilir?

Kullanım Şekli: Kapalı alanlar içerisindeki karasinek, sivrisinek ve hamamböcegi gibi haserelere karsı uygun dozlarda su ile seyreltilerek hazırlanan karısım, sırt pulverizatör pompaları, el spreyleri veya filitler ile yüzey spreylemesi uygulaması yapılarak uygulanır.

K-Othrine kullanımı kaç litre su?

Sivrisinek, karasinek, bit, pire, tahtakurusu, karınca, hamamböceği, kene, yaban arıları vb. Uygulama Oranı: 50 ml K – Othrine ® SC 50`yi 5 L su ile seyreltiniz ve 5 L karışımı 100 m 2`ye uygulayınız. Sivrisinekler için, yüzeyin temizliğine bağlı olarak K – Othrine ® SC 50`nin reziduel etkisi yaklaşık 2 aydır.

Bayer karınca ilacı nasıl kullanılır?

Blattanex karınca granülü karıncaların görüldüğü yüzeylere, çatlak, yarık, delik, köşe, yuva girişleri ve diğer saklanma alanlarına sulandırılmadan direk serpme olarak uygulanır. Tam kontrol için 2-3 hafta sonra uygulama tekrar edilir. Blattanex karınca granülü içerdiği şeker sayesinde karıncalar için cezbedicidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector