Hızlı Cevap: Zolax Ilaç Nasıl Kullanılır?

Zolax 200 mg günde kaç kere kullanılır?

AIDS hastasıysanız, doktorunuz nüksü önlemek için tam primer kürden sonra ilacı günde 200 mg olarak süresiz kullanabilir. Mantar enfeksiyonu kapmanızı Enfeksiyon kapma riskiniz olduğunda, günde bir kez 50-400 önlemek için mg. Sistemik enfeksiyon riskiniz yüksekse, günde bir kez 400 mg ‘dır.

Zolax 2 kapsül nasıl kullanılır?

U E PATRY “TIT Page 5 Uygulama yolu ve metodu: Ağızdan alınır, Kapsüller bütün olarak bir bardak su ile yutulmalıdır, İlacınız aç veya tok karnına alınabilir. Yaşlılarda kullanımı: Normal yetişkin dozu, böbrek sorunlarınız yoksa verilecektir.

Flukonazol nasıl kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: Ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea kruris), gövde, kol ve bacakların yüzeyel mantar enfeksiyonu (tinea korporis) ve bir tür mantar hastaliğı olan kandida enfeksiyonlarını içeren dermal endikasyonlarda önerilen doz haftada bir kez 150 mg veya günde

Zolax 100 mg günde kaç kere kullanılır?

Uygulama yolu ve metodu: Ağızdan alınır. aksini yaparken günlük dozu değiştirmeye gerek yoktur. fungal Enfeksiyon kapma riski bulunduğunda enfeksiyonları önleme günde bir kez 3-12 mg /kg. Yukarıda belirtilenle aynı doz, fakat 2 günde bir verilir. 2 günde bir maksimum 12 mg /kg dozu.

Zalain krem nerede kullanılır?

ZALAIN derideki hastalıklı bölgeye sürülerek (topikal olarak) uygulanır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ağız Içi Yarasına Hangi Ilaç Iyi Gelir?

Canesten krem ne icin?

Ayrıca, kadınlarda genital organın dudak ve bitişik bölgelerinde oluşan mantar enfeksiyonlarının ve erkeklerde maya mantarlarının (candidal vulvutis ve candidal balanitis) neden olduğu sünnet derisi ve erkek cinsellik organı olan penis başında gelişen Page 2 2/5 enflamasyonun (oluştuğu bölgede ısı, ağrı, kızarma ve

GYNO Travogen nedir?

GYNO – TRAVOGEN ovül 600 mg izokonazol nitrat içerir. grubuna aittir ve dermatofitlere, maya ve maya benzeri mantarlara, küf mantarlarına karşı etkilidir. GYNO -TRAVOGENambalajı, 2 adet parmaklık kılıfı ve 1 adet ovül içermektedir. GYNO – TRAVOGEN, vajinanın mantar enfeksiyonlarında kullanılır.

Candimax 200 mg nasıl kullanılır?

İntravenöz yoldan oral yola geçerken veya bunun aksini yaparken günlük dozu değiştirmeye gerek yoktur. Fungal enfeksiyonları önleme Enfeksiyon kapma riski bulunduğunda günde bir kez 3-12 mg /kg. 3-4 haftalık Yukarıda belirtilenle aynı doz, fakat 2 günde bir verilir. 2 günde bir maksimum 12 mg /kg dozu.

Vajinal mantara fitil iyi gelir mi?

Cinsel yönden aktif hastalarda vajinal mantar fitil tedavisi öncelikle tercih edilmelidir. Fitil kullanımı vajinal mantar tedavisinde oldukça etkilidir. Lokal olarak etki gösterir yani gereksiz yere tüm vücuda ilaç dağılmaz etki etmez karaciğere zararı olmaz. Çoğu zaman kısa süreli bir tedavi ile çözüme gidilir.

Fluzole antibiyotik midir?

FLUZOLE, antifungal adı verilen ve mantar hastalıklarına karşı kullanılan bir grup ilaçtan biridir. Etkin madde flukonazoldür. Mantar enfeksiyonu tedavi etmek için aldığınız diğer ilaçlara.

Piyeloseptyl nedir ne işe yarar?

Piyeloseptyl idrar yolu enfeksiyonlarının (İYE) tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Çoğunlukla sistit (mesane enfeksiyonu) ve böbrek enfeksiyonu tedavisi için reçete edilir. Etken maddesi nitrofurantoin, hızlı bir şekilde idrar yoluna geçerek enfeksiyona neden olan bakterileri etkisiz hale getirir.

You might be interested:  Saç Beyazlaması Hangi Vitamin Eksikliğinde Olur?

Monodox ne işe yarar?

Solunum sistemi: Yersinia pestis, Actinobacillus actinomyecelemcomilam, Haemophilus influenzae, Diplococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, Klebsiella türleri ve Streptokok türleri (organizmanın duyarlı olduğu gösterilirse) ile gelişen solunum sistemi enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector