Soru: Zirai Ilaç Bayilik Sınavı 2017 Ne Zaman?

2017 zirai ilaç bayilik sınavını kaç kişi kazandı?

İlimizde sınava başvuru şartları uyanlar, 2017 yılı Nisan ayı içinde Bakanlığımız tarafından düzenlenen sınava girdiler. Sınav sonunda belgeyi almayı hak eden 4 kişi oldu. Bunlar; Ziraat Mühendisi Muhammed Abdullah Kizirgil, Ziraat Teknikeri Ramazan Ayhan, Ziraat Teknikeri Merve Çelik ve Ziraat Teknikeri Mehtap Tuncer.

Bitki koruma bayilik sınavına 2020 Kimler Girebilir?

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavına; Ziraat Mühendisi, Eczacı, Kimya Mühendisi, Kimyager ve Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş ziraat teknikeri veya ziraat teknisyenleri başvurabilecektir.

Bayilik Sınavı Açıklandı mı?

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİLİK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılan sınavın sonuçları 16 Kasım 2020 tarihinde açıklanacak.

Zirai ilaç bayiliği sınavına kimler girebilir?

Sınava kimler başvurabilecek? Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik gereği sınava; ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenleri girebilecek.

Zirai ilaç bayilik sınavından kaç puan almak gerekir?

Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Tiroid Hastaları Ilaç Kullanmazsa Ne Olur?

BKÜ sınavından kaç puan almak gerekir?

Sınavdan geçer puan olan 70’i alabilmek için 80 sorudan 56 soruyu doğru yanıtlamak gerekiyor. Sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Tüm soruları ‘A’ işaretleyen bir kişi bu sınavdan 50 puan alacak. Geçer notların az olması halinde ise ‘çan eğrisi’ uygulaması yapılacak.

Bayilik belgesini kimler alabilir?

a) Türk vatandaşı olmak, b) Ziraat Mühendisi veya Eczacı veya Kimya Mühendisi veya Kimyager veya Ziraat Teknisyeni veya Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş Tekniker olmak. c) Yılda bir kez Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

Bayilik Sınavı zor mu?

Bitki Koruma Bayilik Sınavı ‘nı kazanmak için dikkat etmeniz gereken tüm hususlar bu sunumda yer almaktadır. Sınav aslında zor olmayıp genelde her sene benzer sorular yer almaktadır.

BKÜ kaç soru?

12- Sınavda 80 adet soru sorulacak olup, sınav süresi 100 dakika olacaktır. Sınavda, yanlış cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır.

Bitki koruma bayilik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı Sonuçları Açıklandı. ​17 Ekim 2020 Cumartesi günü yapılan Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı Sonuçları Açıklandı. Sınav sonuçlarına aday.ankara.edu.tr internet adresi Sınav Sonuçları adresinden ulaşılabilmektedir. Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, T.C.

Bayilik sinavi ne zaman yapilacak?

2020 yılının 17 Ekim tarihinde gerçekleştirilen sınav 2021 yılı için Nisan ayı itibariyle başlatılarak, herhangi bir aksaklık olmazsa 2021 yılında da 2020 yılındaki gibi sınav tarihi ertelenmezse bu aylar içinde sınav yapılması bekleniyor.

Bayilik Sınavı ne zaman 2020?

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 17.10. 2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacaktır.

You might be interested:  Tahta Kurusu Isırığı Nasıl Tedavi Edilir?

Zirai ilaç bayilik sınavı kaç yılda bir yapılıyor?

ç) Bakanlıkça veya Milli Eğitim Bakanlığınca veya Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yılda bir kez yapılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 80 ve üzeri puan almak.

Bitki Koruma 2 yıllık ne is yapar?

Bitki koruma bölümünden mezun olan kişiler bitkileri zararlı böcekler, akar, nematod, fungus ve bakteri gibi hayvansal zararlılardan kurtarmak için araştırmalar yaparlar. Buna bağlı olarak tarımsal arazilere zarar veren otlar araştırılarak bu konuda önlemeye yönelik çalışmalar yapılır.

Tarım ilaçları satış dükkanı nasıl açılır?

Zirai İlaç Bayilik Başvurularında istenen belgeler ise;

  1. 2 adet vesikalık resim.
  2. T.C kimlik belgesi.
  3. Başvuru dilekçesi.
  4. BKÜ (Bitkisel Koruma ürünleri) sınav başarı belgesi.
  5. Depo, bayi ve toptancılık yapılacak iş yerinin açık adresi.
  6. Mezuniyet belgesi yada diploma fotokopisi gibi evraklardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector