Türkiye Ilaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Nerede?

Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Kimdir?

2019 yılında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ‘nda İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcılığına getirilen Dr. Ecz. Harun Kızılay 2020 yılının Temmuz ayından itibaren Kurum Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Titck bünyesinde kurulmuş olan Türkiye Farmakovijilans Merkezi kaç yılında kurulmuştur?

31 Ağustos 2005 tarihinde Türkiye ‘de Farmakovijilans hizmetlerinin gelişmesine, ilaç kullanımından kaynaklanan problemlere çözüm üretilmesini, bu amaçla ilgili özel ve tüzel kişilerin uluslar arası uygulamaları öğrenmesi ve uygulamasına hizmet etmek üzere Farmakovijilans Derneği kurulmuştur.

Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ne zaman kuruldu?

SaGlik BakanliGi ilaC ve Eczacilik Genel MüdürlüGü’nün resmi internet sitesinde 13.08.2010 tarihinde (bugün) yayimlanan “ ilaC Takip Sistemi CaGri Merkezi Telefon Numarasi” baSlikli duyuruda, ilaC Takip Sistemi CaGri merkezinin telefon numarasinin 0 312 218 34 50 olarak deGiStiGi bildirilmektedir.

Titubb başkanı kimdir?

Doç. Dr. Tolga Karakan, 2020 yılının Eylül ayından 2021 yılı Mayıs ayına kadar TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış; 2021 yılının Mayıs ayında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığına atanmıştır.

You might be interested:  Göz Seğirmesi Hangi Vitamin Eksikliği?

Dr Hakkı Gürsöz kimdir?

HAKKI GÜRSÖZ KİMDİR? 21.09.1975 yılında Çorum’da doğdu. Ortaokulu Çorum Anadolu Lisesinde, liseyi Polatlı Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı.

Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu kime bağlı?

Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığının yapılanmasına ve sağlık sistemine ilişkin köklü değişiklikler yapılmıştır. Bu Kararname ile Sağlık Bakanlığına bağlı, özel bütçeli ve tüzel kişiliğine haiz Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu kurulmuştur.

Farmakovijilans belgesi nasıl alınır?

Farmakovijilans sorumlusu olabilmek için tıp fakültesi ya da eczacılık fakültesi mezunu olmak gerekir. Farmakoloji alanında yüksek lisans ya da doktora eğitimi alan kişiler de bu göreve getirilebilir. Eczacılık fakültesi mezunları, kariyerini bu yönde planlamayı düşündüklerinde, sertifika programlarına başvurabilirler.

Şüpheli bir yan etki görüldüğünde Türkiye’de hangi kuruma başvurulur?

Eğer bir ilacın yeni bir yan etkisi saptanırsa, Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM) bu ilacın güvenli bir şekilde kullanılabilmesi amacıyla, ilacı kullanan kişiler için riski en aza indirmek üzere önlemler alır.

Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu görevi nedir?

GÖREV ALANLARI Türk Farmakopesini hazırlamak. Hayati önemi haiz ilaç, tıbbî cihaz ve ürünlerin piyasada sürekli bulunabilmesi için gerekli tedbirleri almak. Tıbbî cihazlar için onaylanmış kuruluşları belirlemek, lisans, ruhsat veya izin vermek, denetim yapmak ve gerektiğinde yaptırım uygulamak.

Türkiye ilaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu ne iş yapar?

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve Bakanlık politika ve hedeflerine uygun olarak ilaçlar, ilaç üretiminde kullanılan etken ve yardımcı maddeler, ulusal ve uluslararası kontrole tabi maddeler, tıbbî cihazlar, vücut dışı tıbbî tanı cihazları,

You might be interested:  Kanal Tedavi Ağrısına Ne Iyi Gelir?

İlaç Eczacilik Genel Müdürü kim?

MAHMUT TOKAÇ’IN BASIN AÇIKLAMASI.

Titubb ürün kaydı nasıl yapılır?

Bilindiği üzere TİTUBB firma kayıt işlemleri için, TİTUBB sistemine online veri girişi yapılmasının ardından www.huap.org.tr/ ubb web adresindeki Sağlık Bakanlığı duyuruları doğrultusunda hazırlanan firma kayıt başvuru dosyasının Sağlık Bakanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

ITS hasılat girişi nasil yapılır?

İTS Sisteme hasılat girişi 1.adım: www. its.gov.tr adresine giriş yapılır. Gelen sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Online İşlemler” butonuna tıklanmalı. Gelen sayfada İTS Kullanıcı Adı (GLN bilginizin sonuna 4 adet 0-sıfır eklenmiş halidir) ve Şifre bilgisi girilir. Üst menüde bulunan ” Hasılat Girişi ” linkine tıklanır.

İlaç hangi eczaneden Alinmiş telefon?

İlaç Takip Sistemi Çağrı Merkezi Telefon Numarası? başlıklı duyuruda, İlaç Takip Sistemi çağrı merkezinin telefon numarasının 0 312 218 34 50 olarak değiştiği bildirilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector