Vitamin Hangi Besinlerde Bulunur?

Kümes hayvanları, balık ve sakatatların hepsi B6 vitamini bakımından zengindir. Patates ve diğer nişastalı sebzeler B6 vitamininin başlıca kaynaklarındandır. Önemli B6 Vitamini kaynakları arasında meyvelerde (narenciye hariç) yer alır.
Vitamin çeşitliliği yönünden zengin olan besinler şunlardır: Kırmızı et; karaciğer, dalak, yürek, beyin gibi sakatatlar; balık, ton balığı, havyar, yosun, ıstakoz, karides gibi deniz ürünleri; tavuk, hindi, ördek, kaz gibi kümes hayvanlarının etleri; süt ürünleri, yumurta gibi hayvansal besinler.

Hangi besinlerde B3 vitamini bulunur?

Yer fıstığı, fındık, mercimek, havuç, kepek, buğday unu, patates, böbrek, kırmızı et, karaciğer, yumurta, süt, peynir, yeşil sebzeler. B3 vitamini hangi besinlerde bulunur?

Hangi besinlerde E vitamini var?

E vitamini nelerde var sorusunun yanıtı yeşil bitkiler ve bunların tohumları olacaktır. Bu besinlerde oldukça fazla bulunduğu için eksikliğinin görülmesi nadirdir. Bu vitamini içeren gıdaların vitamin oranları şu şekildedir: Besinlerden elde edilen bu vitamin vücutta karaciğerde ve yağ dokularında depolanırlar.

D vitamini hangi besinlerde bulunur?

D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur BESİN DEĞER (IU/100 gr) Palamut balığı 586 Hamsi 313 Tavuk yumurtası 177 Tereyağı 153 9 more rows

Hangi besinlerde C vitamini bulunur?

C vitamini hangi besinlerde bulunur? Siyah üzüm, kavun, karpuz, çilek, narenciye, maydanoz, yeşil biber, bezelye, havuç, brokoli, soğan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector