Anew Vitamin C Radiance Maximising Serum Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekli: Her sabah ve akşam temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine nazikçe masaj yaparak uygulanır. Aktif akne veya sivilcelerin üzerine serum kullanılmamalıdır. Rutin cilt bakımı olarak Anew nemlendiriciler, göz çevresi, gündüz için SPF içerikli nemlendiriciler veya güneş kremi ile birlikte kullanılmalıdır.

Avon Anew Vitamin C serum nasıl kullanılır?

Gündüz veya gece kreminizden önce, 1-2 damla yüzünüze uygulayın. Göz çevresine gelmemesine özen gösterin.

C vitamini serumu ile ne kullanılmaz?

C vitamini, askorbik asit adıyla da bilinen bir asit türü. Salisilik asit ve glikolik asit gibi AHA/BHA formu ile birlikte kullanılması önerilmiyor. Bu içerikleri üst üste kullandığında, birbirlerinin etkilerini nötrlüyorlar ve tahrişe neden olabiliyorlar.

Anew Vitamin C serum ne işe yarar?

C vitamini serumu, düzensiz cilt görünümü ve güneş lekelerininin görünümünü en aza indirgemeye yardım ederken, cilt üzerindeki renk farklılıklarını de dengelemeyi hedefler. C vitamini serumu, cilde taze ve parlak bir görünüm katmayı hedefler.

C vitamini serum ne zaman kullanılmalı?

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa temiz cilde masaj şeklinde uygulanmalıdır. Nemlendirici uygulamasından önce ancak tonikten sonra kullanılmalıdır. C vitamini serumunu cilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Düzenli kullanımda etkisini en kısa sürede görmek mümkündür.

You might be interested:  Karaciğer Yağlanması Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Anew Power serum nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli: Bu yaşlanma karşıtı serumu sabah ve/veya akşam temizlenmiş yüz ve boyuna yukarı ve dışa doğru hareketlerle uygulayın. Özel ve kişiselleştirilmiş haftalık cilt bakım rejiminin bir parçası olarak bu kolajen artırıcı üründen en iyi sonuçları elde etmek için Anew nemlendiricinizi uygulayın.

C vitamini serumu kullanırken nelere dikkat etmeli?

Cildin tolere etme durumuna göre haftada en fazla 3 akşam kullanılmalıdır. Haftada 3’ten fazla yapılan eksfoliasyon cilt bariyerine zarar verebilir. Cildinizin özel bir hassasiyeti ya da cilt sorunu varsa, C Vitamini serumu ya da asitli ürünlerin kullanımı tavsiye edilmez. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Hangi serumlar birlikte kullanılmaz?

Hangi içeriklerle birlikte kullanılmamalı?

 • İki farklı asit ürünü aynı rutinde üst üste uygulanmamalı. (AHA, BHA, PHA, C Vitamini, retinol vb)
 • C vitaminini, niacinamid ya da niacin içerikleri ile üst üste kullanırken dikkatli olunmalı. Eğer cildiniz kızararak tepki verirse bu içerikleri dönüşümlü olarak kullanılmalı.
 • Vitamin C serum niacinamide birlikte kullanılır mı?

  C Vitamini ve Niasinamid Aynı Rutinde Kullanılabilir mi? C vitamini ile niasinamid ard arda kullanıldıklarında niasinamid niasine dönüşür ve ciltte geçici kızarıklığa neden olabilir. Bu yüzden Niasinamid içeren ürünü gündüz, C vitaminli ürünü de akşam kullanmanız daha uygun olur.

  C vitamini sürüp güneşe çıkılır mı?

  Ancak dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var, ben de çok tesadüfen öğrendim ancak en önemli bilgilerden biri, C vitamini serumlarının cilde yalnızca geceleri sürülmesi gerekiyor. C vitamini serumu sürdükten sonra güneşe çıkmak, leke oluşumuna yol açabiliyor.

  En iyi C vitamini serumu hangisi?

  Eğer cildinde yüksek konsantrasyonlu bir C vitamini serumu kullanmak istiyorsan, SkinCeuticals C E Ferulic’i tercih edebilirsin. Tüm SkinCeuticals antioksidanları arasında en yüksek C vitamini konsantrasyonuna sahip olan C E Ferulic’in formülünde %15 oranında C vitamini, E vitamini ve ferulik asit bulunuyor.

  You might be interested:  Gut Nasıl Tedavi Edilir?

  C vitamini serumu kaç yaşında kullanılır?

  Araştırmalar, yaşlanma sürecinde, genç ve olgun ciltler için farklı ürünler kullanmak gerektiğini ortaya koyuyor; C vitamini ya da meyve asidi içeren ve antioksidan özelliği olan kremleri 30-35 yaş arasındakilerin, daha olgun ciltlerin ise A vitamini ya da peptit içeren kremler kullanılması öneriliyor.

  C vitamini serumu gece kullanılır mı?

  Serumları yaz kış ayırdetmeksizin kullanmak mümkündür. Fakat bazı serumlar asidik olduklarından genellikle kışın kullanılması cilt rahatlığı açısından daha uygun olacaktır. Yine de kullanmak isterseniz özellikle akşamları yatmadan kullanmanız cilt sağlığınız açısından önemlidir.

  C vitamini ne kadar sürede etki eder?

  C vitamini alındıktan en az iki saat sonra ince bağırsak tarafından emiliyor. Günlük tüketim miktarı 100 mg ile 150 mg arasında olduğunda vücut tarafından yüzde 75’i emilirken alınan miktar 1000 mg çıktığında sadece yüzde 50 kadarı emiliyor. Yani halk deyimiyle fazlasını vücut atıyor.

  C vitamini her gün sürülür mü?

  C vitamini serumlarının nem almayan ve karanlık bir alanda muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Bu serumlardan fayda sağlamak için mutlaka günlük cilt bakım rutinlerinize eklemelisiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector