Bulmacada Tedavi Ne Demek?

Bulmacalarda tedavi kelimesinin 5 harfli eş anlamlısı sürekli sorulmaktadır. % harfli karşılığı ise ‘otama’ şeklindedir. Tedavi kelimesinin 6 harfli karşılığı ise ‘onarma ya da terapi’ şeklindedir.

Dil tutukluğu nedir bulmaca?

Dil tutukluğu sorularına verilmesi gereken cevap boşluğuna ucme ve anartri kelimelerinin yazılması gerekmektedir.

Bulmacada gelir ne demek?

Gelir bulmacasının dört harfli iki cevabı bulunmaktadır. Gelir bulmacasının ilk dört harfli cevabı irat kelimesidir. İrat kelimesi irad olarak da yazılabilmektedir. Gelir bulmacasının ikinci cevabı ahad kelimesidir. bulmacanın bütününe göre doğru cevap tercih edilir.

Bulmacada koşut Muvazi nedir?

Dilimize Arapçadan geçmiş olan muvazi kelimesi, birbirleriyle paralel olan çizgileri tanımlamak için kullanılır. Muvazi, mecazi anlamda ise, birbirini destekler nitelikte olan fikir demektir. Bulmacalarda koşut kelimesinin altı harfli karşılığı MUVAZİ’dir.

Bulmacada Bilgi ve Kültür ne demek?

Bilgi ve Kültür sorusunun yanıtını merak eden bulmaca çözen kişiler internetten araştırma yapmaktadır. Bilgi ve Kültür bulmaca cevabı Ekin, Hars ya da Maarif olarak bilinmektedir.

Dil tutukluğu neden olur?

Afazinin en sık raslanan nedeni inme’dir. Beyin çok damarlı bir organdır. Bu özelliğinden dolayı inmeler nörolojik hastalıklar içinde birinci sırayı alırlar. Sol beyin yarısında dille ilgili alanları sulayan damarları ilgilendiren tıkayıcı ve kanayıcı inmeler bu nedenle çok sık olarak afaziye neden olurlar.

You might be interested:  Öfke Kontrolü Nasıl Tedavi Edilir?

Linyit yakıtı nedir?

Linyit, kahverengi kömür de denilen ve tamamına yakını termik santrallerde yakıt olarak kullanılan kömür sıralamasında en alt sırada yer alan bir kömür çeşididir.

Süreğen nedir bulmaca?

Daimi kelimesi süreğen sorusuna verilecek en kısa yanıtlardan biridir. Daima sözcüğünden türetilen daimi, durmaksızın devam eden olaylar için kullanılır.

Macun ne demek bulmaca?

Macun sorusunun 3 harfli cevabı ise ”kit” olmaktadır. Kare ve çengel bulmacada karşımıza çıkan macun kelimesinin cevabı harf sayısına göre değişmektedir. Macun kelimesinin cevabı 5 harfli ise ”hamur” cevabı verilebilir.

Gidiş ne demek bulmaca?

Harf Harf Bulmacada Gitmek fiilinin isim hali olan gidiş, yola çıkma ya da bir yerden ayrılma anlamına gelir. ”Gidiş o gidiş” deyimi ise söz konusu kişiden bir daha haber alamamak demektir.

Anlamca koşut ne demek?

Aynı zaman içinde gelişen, aynı özellikleri gösteren (olay, düşünce vb.), paralel.

Lenf düğümleri iltihabı nedir bulmaca?

Lenf Düğümleri iltihabı sorusuna yanıt olarak çengel ve kare bulmaca içerisinde cevabı Adenit olarak verilmelidir. 2 türlü soru olarak sorulabilir. İlk soru stili Adenit olarak verilir cevap Lenf düğümlenmesi iltihabı olarak verilir. Lenf düğümleri iltihabı olarak sorulur yanıt Adenit olarak verilir.

Özür dileme nedir bulmaca?

İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar. Özür Dileme sorusuna verilebilecek en kısa cevap 6, en uzun cevap ise 8 harflidir. Özür Dileme Bulmaca Cevabı Nedir? Arapça kökenli bir sözcük olan itizar, maruzat bildirmek ve af dilemek manasında kullanılır.

Kimsesiz ne demek bulmaca?

Kimsesiz kelimesinin 5 harfli birden çok karşılığı bulunur. Bu kelimeler ‘bikes’, ‘garip’, öksüz’, ‘göbel’, ‘abalı’, ‘ıssız’ şeklindedir.

Despot ne demek bulmaca?

acımasız, gaddar, despot.

Bulmacada çağdaş nedir?

Kare ve çengel gibi çok sevilen harf bulmacaların da çağdaş kelimesi çok sorulmaktadır. Bulmaca severlerin aklına ise çağdaş kelimesine karşılık gelen bir kaç kelime gelmektedir. Bunlar ilk öncelikle Modern ve Uygar olmaktadır. Ancak kelimeye Asri, Hemasır, Muasır ve Çağcıl sözcükleri de karşılık gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector