Gervit Vitamin Ne Işe Yarar?

Gervit-w Ne İşe Yarar? İçerisinde 18 adet vitamin barındıran, tüy dökülme oranını en aza indirgeyip, metabolizmayı hızlandıran, bağışıklık sistemini güçlendirirken üreme döneminde de yumurta doluluk oranını artıran bir multivitamindir. Ayrıca strese giren kuşlarda rahatlamada sağlar.
Gervit-W;güvercinlerin hastalanmadan önce ve antibiyotik kullanımından sonra tüm sezon boyunca kullanılabilir.İçme suyuna ve tahıl yeme,besinden doğacak vitamin eksiklerini gidermek için,tüy değiştirme,gösteri dönemlerinde ve soğuk mevsimlerde uygulanabilir.Stres azaltıcı özelliği de vardır.

Gervit kaç damla?

Röhnfried gervit-W 20 ml 1 suluk için kullanımı: 100 ml lik standart bir suluğa haftada 2 kere 8 damla eklemek yeterli olacaktır. Vitaminli suyu 24 saatte içilmeyen bölümü dökülüp kuş yada kuşlara temiz su verilmelidir.

Gervit nasıl saklanır?

Depolama: 20 ° C üzerinde muhafaza etmeyiniz!

Gervit e50 ne işe yarar?

Taubenfit E-50 Ne İşe Yarar? * Taubenfit E-50 üreyen güvercinlere gereken miktarda E vitamini + Selenyum sağlamak içindir. * Özellikle selenyum ile birlikte vitamin E’nin doğurganlık,yumurtadan çıkma,gelişim,kas yapısı ve uçuş performansı üzerinde olumlu etkileri vardır.

En iyi muhabbet kuşu vitamini hangisi?

Kuşlarınız için en kaliteli vitaminlerden birini almak isterseniz Bio Petactive markasına ait Avibiotin kuş vitaminini kesinlikle öneririm. En iyi kuş vitaminlerinden biri olmakla birlikte tüm kuşlar için kullanıma da uygundur bir yapıya sahiptir.

You might be interested:  D Vitamin Ne Demek?

Gervit e50 nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli

Üreme Amaçlı Kullanım: Çiftleşmeden ve bir sonraki yumurtlamadan 5 gün önce her gün 1 litre suya 5ml olarak kullanılır. Kafes Kuşlarında : Eşe atmadan 10 gün boyunca suya ve mamaya kullanılabilir. 100 cc Suluk içersine 5 damla konulabilir. Mama içerisinde Rusk ile verebilirsiniz.

Multivitamin kullanımı nasıl olmalı?

Sabah ya da akşam içilebilir ama mutlaka tok karnına almak doğrusudur. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Avrupa’da kadınların yüzde 75’i multivitamin kullanıyor. Takviyeleri belirli aralıklarla kullanmanız lazım. 1- Günde beş taneden fazla farklı besin takviyesi kullanmayın.

Ferti vit vitamin nedir?

Oropharma Ferti-Vit vitamin, aminoasit ve iz elementlerin dengeli bir karışımıdır; E vitamini ile zenginleştirilmiştir. Özellikle üreme sezonunda kanarya ve finchlerin boş yumurta çıkartması gibi istenmeyen durumları engellemek için verilir. Ferti-Vit üreme isteğini artırıcı etkiye sahiptir.

Gervit nedir?

Gervit-W kuşların hastalanmadan önce ve antibiyotik kullanımından sonra tüm sezon boyunca kullanılabilir.İçme suyuna ve yemlere ilave edilir.Stres azaltıcı özelliğinde vardır.Tedaviden sonra, özel stres durumlarında artan vitamin gereksinimleri için: haftada birkaç kez 2 litre suya 10 ml veya 1.5 kg yemde veya mamada

Taubenfit e50 nasıl kullanılır?

Üretme Amaçlı Kullanım: Çiftleşmeden ve bir sonraki yumurtlamadan 5 gün önce her gün 1 litre suya 5ml olarak kullanılır. Yarış Güvercinleri: Uçuş sırasında,1litre suya 5 ml veya alternatif olarak 2-3 kg yeme 10 ml karıştırılarak kullanılır.

Entrobac nasıl kullanılır?

Röhnfried Entrobac Bağırsak Güçlendirici Probiyotik Katkısı 100 gr

  1. KULLANIM : 1 kg yem veya 1 lt içme suyuna 5 g (1 ölçü kaşığı).
  2. -Yarış sezonu : uçuştan sonra 2 gün.
  3. -Tüy dökme & üreme: haftada 2 kez.
  4. -Tedavilerden sonra : 1 kg yeme 10 g (2 ölçü kaşığı).

Selenyum nasıl alınmalı?

Selenyum; besinler, su ve hava yoluyla vücuda alınabiliyor. Ve çok az miktarı vücudun bu minerale olan ihtiyacını karşılamaya yeterli oluyor. Fakat vücuttaki selenyum değerinin farklı sebeplerle azalması halinde, tablet formdaki selenyum takviyelerine ihtiyaç duyulabiliyor.

You might be interested:  Kısırlık Hangi Vitamin Eksikliğinde Görülür?

Kuşlarda E vitamini ne ise yarar?

Muhabbet kuşu, kanarya, papağan gibi kafes kuşlarının ve güvercinlerin içme sularına katmak üzere hazırlanmış vitamin E, vitamin H (biyotin) ve selenyum mineralinin eksikliğini gideren bir yem ilavesidir. Vitamin E hayvanların üreme, kas dolaşım, sinir ve bağışıklık sistemlerinin sağlıklı olmasını sağlar.

Muhabbet kuşu için hangi vitamin?

A vitamini alan bir muhabbet kuşu bağırsak enfeksiyonları ve parazitlerden korunur. A vitamini ile iştahı artan kuş daha çok yem yiyerek güçlenecektir. A vitamini gibi B vitamini ve C vitaminleri de muhabbet kuşlarının bağışıklık sistemini güçlendirerek hasta olmalarının büyük ölçüde önüne geçilmesini sağlar.

Muhabbet kuşuna vitamin olarak ne verilir?

Avilin kuş vitamini, kafes kuşları için, vitamin ve selenyum ihtiyaçlarını karşılayan kuş yem katkısıdır. Güvercin, kanarya, muhabbet kuşu ve papağan gibi tüm kafes kuşları için multi vitamin kombinasyonudur.

Muhabbet kuşu vitamin nereden alınır?

Petlebi.com üzerinden Elexux, Verse-Laga ve Sera gibi markaların kuş vitamini ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector