Japon Balığı Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Japon balığı hastalıkları söz konusu olduğunda ilk yapmanız gereken hasta japon balığını akvaryumdan ayırıp, ayrı bir tedavi tankına koymaktır. Böylece hastalığın diğer balıklarınıza bulaşmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca ilaç uygulamalarınızı bu tedavi tankında rahatlıkla yapabilirsiniz.
Tedavi:10 lt suya 250 gr eritilmiş kaya tuzu ile balık banyo yaptırılır yada akvaryuma kaya tuzu eklenir yada akvaryuma 10 lt ye 750 mg. Terramycin karıştırılır. Kısa sürede hastalı tedavi edilir.

Hasta olan Japon balığına ne yapılır?

Hasta Japon balığını ayır.

 • Hasta bir Japon balığını bir “hastane” akvaryumuna taşıyorsan Japon balığının strese girmemesi için onu bir kese kâğıdının içindeki naylon poşetin içinde naklet.
 • Yeni akvaryumu eski akvaryumdaki suyla doldurabilirsin ancak balığının ölümüne su sebep oluyorsa bu, sorunu kötüleştirebilir.
 • Japon balığı neden durgunlaşır?

  Bunun sebebi aşırı yemlenme de olabildiği gibi akvaryumun kalabalık olmasıdır. Suda yeterince çözünmüş oksijen olmamasına bağlı olarak bu kesecikler sönmekte veya patlayabilmektedir.

  Japon balığı hasta olduğu nasıl anlaşılır?

  *Üzerlerinde beyaz noktalar belirdiyse, *Yüzgeç ya da kuyruklarında herhangi bir deformasyon, yırtılma ya da şekil bozukluğu varsa, *Vücutlarında yara ya da renk değişimi gözlemliyorsanız balıklarınız rahatsızlanmış olabilir.

  Japon balıkları gece uyur mu?

  Sorusunun yanıtı “evet japon balıkları dibe veya dekorlara doğru uzanırcasına uyur” olacaktır.

  You might be interested:  Gripken Hangi Vitamin?

  Karnı şişen balığa ne yapılır?

  Peki önlem olarak ne yapmalıyız?

  1. Balığınızın türünü iyi araştırın. Ne yediğini iyi bilin ve buna göre yem alın.
  2. Etçil balıklarınız bile zaman zaman lifli ve otçul yem yiyebilirler. Değişiklik iyidir, ara sıra balıklarınıza otçul yem verin.
  3. Balıklarınızı haftada en az bir gün aç bırakın.

  Fanusa nasıl oksijen verilir?

  Merhabalar 2-3 bardak dinlenmiş su ilave edebilirsiniz. Fanusta olduğuna göre hemen tüm suyu değiştirebilirsiniz. O oksijen sabaha kadar yeter, fanus olduğuna göre 1-2 balıktır herhalde. Fanusta olduğuna göre hemen tüm suyu değiştirebilirsiniz.

  Japon balığı neden yavaş hareket ediyor?

  Bir Japon balığının aşağıya dalması ve yüzeye çıkması için kullandığı küçük hava kesecikleri vardır. Sindirim sistemi tıkandığında veya Japon balığı kabız olduğunda, keseler aşırı şişer ve japon balığınız kontrolünü kaybeder.

  Japon balığı dişi olduğu nasıl anlaşılır?

  Dişileri Tanımlamak. Daha yuvarlak, daha kalın bir vücut şekli ara. Dişi Japon balığı, aynı yaş ve türdeki erkeklerden daha yuvarlak ve daha kalın bir vücut şekline sahip olma eğilimindedir. Ayrıca sırttan gövdeye daha genişlerdir, bu da cinsiyeti yandan bakıldığında tanımlamak için yararlıdır.

  Bir balığın hasta olduğu nasıl anlaşılır?

  Taze balığın gözleri parlak ve dışa bombeli olur. Balık tazeliğini yitirmeye başlayınca gözleri buğulanmaya başlar, sonra da içe çöker. Taze balığın derisi gergin ve parlak olur. Pulsuz balıklar bayatlamaya başladıkça derisinin parlaklığı azalır, özellikle karın derisi buruşur.

  Japon balığı neden dipte yatar?

  Balığınızın dipte yattığını fark ettiğinizde kontrol etmeniz gereken ilk şey su kalitesidir. Yüksek amonyak veya nitrit, balığın kendini kötü hissetmesine neden olabilir. Balık bunlardan herhangi birinden kendini kötü hissettiğinde dibe çökebilir ve çok canlı görünmez. Amonyak ve nitritler balıklar için zehirlidir.

  You might be interested:  Hangi Yiyecekte Hangi Vitamin Var?

  Balıklarda görülen hastalıklar nelerdir?

  Sıcaklık hastalıkları – Çok düşük veya çok yüksek su ısısı nedeniyle oluşan hastalıklar. Zehirlenme – Siyah Chin, Klor veya kloramin, Metal, Amonyak, Yeni tank sendromu, Eski tank sendromu, Nitrit veya Nitrat zehirlenmeleri.

  Japon balıkları sahibini tanır mı?

  Yanlış bilinen bir kanıda budur, bir çok şeyi unutmazlar ve sizi tanır hafızaları 5-6 ay arasında değişir ama sahibini ve yemlenme saatlerini koşullandığı için asla unutmaz. Ona küçük oyunlarda öğretebilirsiniz.

  Balıklar akşam uyur mu?

  Gündüzün tersine, geceleri aktif olarak hareket eden balık türleri ise, gündüzleri gece dinlenme gösteren balık türleri gibi belli alanlarda hareketsiz dururlar ve dinlenme yani uyku halini yaşarlar.

  Balıklar karanlıkta kalır mı?

  Asıl balıklar gece rahat olurlar. Hatta gece bile ışığın açıksa hata yapıyorsun. Işığı toplam 6-8 saat olacak şekilde günün belli saatlarinde açmalısın. Gece zaten karanlıkta kalmalıdır.Stres değil aksine rahatlar

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector