Kedilerde Kanlı Ishal Nasıl Tedavi Edilir?

Parazit kaynaklı kanamalarda ise genellikle ilaç ve aşı tedavisi uygulanmaktadır. Ancak coccidia, giardia ya da parvovirüs gibi daha ciddi enfeksiyonların olduğu durumlarda ise sorunu güçlü antibiyotiklerle kontrol altına almak için kedinin hastanede kalması gerekmektedir.

Kanli ishal olan kediye ne verilir?

Kedilerde İshalin Tedavi Yöntemleri

24 saatten uzun sürüyorsa ve dışkıda kan varsa mutlaka vakit kaybetmeden veteriner hekime başvurulmalıdır. Kedinin maması değiştirilip, onu huzursuz eden etkiler ortadan kaldırılmalıdır. Haşlanmış, yağsız tavuk, beyaz pirinç ve patates gibi gıdalar verilebilir.

İshal olan kediye hangi ilaç verilir?

sadece ishal belirtisi gösteren kedilerde genel kullanılan ilaçlar flagylşurup ve ercefurylşuruptur. enjektöre 0,5 ml biri 0,5 ml biri çekilerek kediye günlük verilir.

Kedi ishali kaç günde geçer?

Kediler için ishal yaygın bir durumdur ve pek çok nedeni olabilir. Bazen ishal kısa süreli olur ve durum kendiliğinden düzelir. Bazı durumlarda ise ishal günlerce hatta haftalarca sürebilir ya da düzenli olarak başlayıp bitebilir.

İshal olan kediye yoğurt verilir mi?

Yoğurtta bulunan probiyotikler ve aktif kültürler, kedilerin sindirim ve bağırsak sağlığı için oldukça faydalıdır. Bu yüzden ishal ve diğer sindirim sorunlarını tedavi etmek için az miktarda yoğurt tüketilebilir.

Kedim ishal ve halsiz ne yapmalıyım?

Veteriner hekime götürürken taze dışkı örneği götürmenizde yarar vardır. Kediler ishal olduğunda su kaybettiklerinden dolayı ulaşabilecekleri yere temiz ve taze su koymalısınız. Veteriner hekimine danışarak 1 litre suya, 1 çay kaşığı tuz ve 1 yemek kaşığı şeker ekleyip karıştırdıktan sonra kedinize verebilirsiniz.

You might be interested:  Polinöropati Nasıl Tedavi Edilir?

Kedi ishal olursa ne olur?

Kedinizin ishal olması durumunda veteriner hekimin önerisi olmadan ilaç kullanmamalısınız. Kedinizin su içtiğinden emin olmalı ve kedinizi bolca dinlendirmelisiniz. Özellikle kanlı ishal 24 saati geçtikten sonra hala devam ediyorsa veteriner hekime mutlaka gitmelisiniz.

Kedi yoğurt yerse ne olur?

Kediler Yoğurt Yer Mi? Yoğurt kedilerin kemiklerinin güçlenmesi açısından oldukça önemli bir kalsiyum kaynağıdır. Aşırıya kaçmamak kaydıyla kedinizin öğünlerine yoğurdu dahil edebilirsiniz. Özellikle az yağlı ve kaymaksız yoğurt tercih edebilir, içine birazcık ekmek ilave ederek verebilirsiniz.

Ishali kesmek için ne iyi gelir?

İshal olan kişilerin kullanması gereken doğru besinler kabuksuz elma, havuç suyu veya taze havuç, muz, pirinç lapası, pirinç çorbası veya pirinç suyu, patates haşlama veya püresi, yoğurt ve ayrandır. İshale iyi gelen bir diğer yöntem ise limonlu kahve yöntemidir.

Ishal kediye muz verilir mi?

Evet, kediler muz yiyebilir. Muz iyi bir B6 ve C vitamini, potasyum ve karbonhidrat kaynağıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector