Lazer Epilasyonda Hangi Ilaçlar Kullanılmaz?

Antibiyotik kullanırken lazere gidilir mi?

Bazı antibiyotikler (tetrasiklin etken maddesi içeren antibiyotikler ) lazer epilasyon yaptırırken kullanılmamalıdır. Tetrasiklin grunu antibiyotikler ışığa duyarlılığı arttırabilirler. Bu grup antibiyotiklerin kullanımı lazer epilasyon esnasında cildin ısı hasarına karşı daha duyarlı olmasına neden olur.

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır?

Yüze lazer epilasyonda seans aralıkları 4-6 haftada, tüm vücut lazer epilasyon seans araları 6-8 haftada bir en iyi sonuç için verir. Eğer lazer epilasyon seans araları uzar ise etkili sonuç alınamaz ve seans sayısı artar. Lazer epilasyon yaptıranlar kullandıkları ilaçları doktorlarına iletmelidir.

Adet düzenleyici kullanırken lazer yapılır mı?

Regl döneminde lazer epilasyon yaptırmanın tıbbi bir sakıncası da yoktur. Sadece regl döneminde kişi daha hassaslaşabilir ve kişinin ağrı eşiği daha düşük olabilir diye regl döneminde lazer epilasyon yaptırılmaması önerilir. Bunun dışında regl periyotlarına lazer epilasyonun direkt bir etkisi yoktur.

Sivilce kremi kullanırken lazer yapılır mı?

Akne ilacı kullanırken lazer uygulaması yaptırmak iyi bir fikir olmayabilir. Çünkü bu tür ilaçlar cildi aşırı hassas bir hale getirirler. Ancak son kararı verecek olan yine tedavinizi yürüten, yani size bu kremi reçete eden dermatoloğunuzdur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ramazanda Mide Ilaçlar Ne Zaman Içilir?

Lazer epilasyon kimler kullanamaz?

Vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıkları olan bireylere, 18 yaş altındaki bireylere, uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmeye bağlı yoğun bronzlaşma veya yanık gelişmiş hastalara, son 6 ay içerisinde akne tedavisi ilacı kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez.

Doğum kontrol hapı kullananlar lazer epilasyon yaptırabilir mi?

Polikistik over hastalarında adet düzensizlikleri ve hormonal dengesizlik sebebi ile doğum kontrol hapları sıkça kullanılmaktadır. lazer epilasyon yaptırırken doğum kontrol hapı kullanılabilir.

Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır?

Seans sonrasında istenmeyen tüyler ağda ve cımbız gibi tüyü kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır. Bu yöntemler kılı köküyle birlikte alır ve diğer seansta lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu yüzden lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler -yüz bölgesi hariç- jiletle alınmalıdır.

Buz lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür?

Buz Lazer epilasyondan sonra diğer lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi tüyler 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Bu kıllar ortalama 15-20 gün içerisinde kendiliğinden dökülür. Dökülme süreci tamamlandıktan sonra o bölgede 4-6 hafta süreyle yeni tüy/ kıl çıkmaz.

Hormon bozukluğu olanlar lazer yaptırabilir mi?

Lazer epilasyonun başarısız olduğu durumlardan biri de kişinin yaşadığı hormon bozukluğu oluyor. Herhangi bir nedenden dolayı hormon takviyesi alan ya da hali hazırda hormon bozukluğu yaşayanlar için maalesef lazer epilasyon sonuç vermiyor olacak.

Polikistik over olanlar lazer yaptırabilir mi?

Lazer epilasyon, polikistik over sendromu olan kişilere uygulanabilir. Ancak hormonal düzensizlik nedeniyle kıllar lazer epilasyona daha dirençlidir. Bu durumda lazer epilasyon normalden daha fazla seans gerektirebilir.

Lazer epilasyon kaç haftada bir yapılmalı?

Yüz bölgesi lazer epilasyon genellikle 4 hafta aralıklarla yapılır. Vücut bölgesinde ise seanslar arasında 6 ile 8 hafta koyulabilir. Genellikle seans araları 2 ay olarak belirlenir. Lazer epilasyon başlandıktan ilk seanstan 15 gün sonra genel kontrol ve rötuş için bir seans uygulanır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kapsül Ilaçlar Nasıl Yutulur?

Sivilce ilacı kullananlar lazer yaptırabilir mi?

Merhabalar, evet doğru. Roaccutane gibi izotretinoinin etken maddesi içeren ilaçlar cildin ışığa karşı hassasiyetini artırabilirler. Dolayısıyla Roaccutane kullanımı bittikten 6 ay sonrasına kadar lazer epilasyon yaptırılmamalıdır.

Roaccutane kullanırken yüze ne sürülür?

Cilt temizlendikten sonra mutlaka nemlendirici etkisi olan ve iyi formüle edilmiş bir tonik uygulanmalı, ardından cilt serum ve nemlendirici ile bol bol nemlendirilmelidir. Gündüzleri geniş spektrumlu güneş koruyucu ihmal edilmemeli ve 2 saatte bir yenilenmelidir.

Tüy dökücü kremden sonra lazer yapılır mı?

Tüy dökücü kremler köklere islemediğinden lazerden önce kullanılmalarında sakınca yoktur. Zira isleme başlamak için tüylerin uzun olmaları gerekmez, köklerin tüy çıkarmış olması yeterlidir. Kesme işlemi için makas ya da isterseniz jilet de kullanabilirsiniz, bir sakıncası yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *