Midedeki Mikrop Nasıl Tedavi Edilir?

Mide Mikrobu Tedavisi

  1. Antibiyotik Tedavisi. Antibiyotikler mide mikrobunun öldürülmesi için etkili ilaçlardır.
  2. Asit Giderici Tedavi. Midedeki asit salgılama miktarı azaltılmaya çalışılır. Birinci döngü antibiyotik tedavisi başarısız olursa Bizmut terapisi başlatılabilir.
  3. Yaşam Tarzı Önlemleri. Alkolden uzak durun. Eczacınıza danışarak aspirin, ibuprofen (Motrin, Advil), naproxen (Aleve) ilaçlarını kullanın.
  4. Diğer Öneriler. Gastrit veya ülseriniz varsa hassas bir diyet programı uygulamalısınız. Mide kanserinden şüphe ediyorsanız gerekli kontrollere girmeyi aksatmayın.

Mide mikropları nelerdir?

Mide dokularına yerleşip; ülser veya gastrit gibi rahatsızlıklara sebep olabilen helikobakter pilori ismi de verilmekte olan mide mikropları; birçok bakterinin yaşamasının mümkün olamadığı mide asitlerinin yer aldığı ortamda yaşamayı başarabilen bir bakteri çeşididir.

Peki, mide mikropları nelerdir?

Ülser, mide kanseri veya gastrit gibi rahatsızlıklara neden olabilen mide mikropları; her ne kadar pek çok insan için belirti vermeden zararsız seyir etse de bazı durumlarda oldukça ciddi zararlara neden olabilmektedir.

Mide mikropları neden diş plaklarına geçebilmektedir?

Mide mikropları; kirli su, ellerin yeterli düzeyde yıkanmaması, lağım gibi etkenlerle bulaşabileceği gibi bazı durumlarda öpüşme gibi yollarla diş plakları üzerinden insandan insana da geçebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector