Sahte Vitamin Nasıl Anlaşılır?

Ürünün kutusu üzerinde ve etiketinde sızıntı, kazıntı varsa, son kullanım tarihinde oynama varsa, dış ambalaj üzerindeki bilgilerin şekli ve içeriğinde farklılık varsa, ambalajın kağıt dokusu, boyutu ve kalınlığı, kağıdın parlaklığı veya cilası farklıysa, yazı fontları ve boyutu orijinal üründen farklıysa elinizdeki

Vitaminler com orijinal mi?

Vitaminler.com, ziyaretçilerinin Vitamin, Mineral, Bitkisel Ürünler ve Gıda Takviyeleri ihtiyaçlarını %100 Orijinal ve Güvenli Alışveriş ile Türkiye’nin her yerine hızlı ve uygun fiyatlarla ulaştırmayı garanti eder.

Eczanede sahte vitamin olur mu?

Koronavirüs salgınıyla birlikte vitamin ve gıda takviyesi kullananların sayısı arttı. Yalnızca eczanelerde değil özellikle internet sitelerinde, marketlerde hatta benzin istasyonlarında bile satışa sunulan bu ürünlerin de sahtelerinin olduğu ortaya çıktı.

Redoxon sahtesi nasıl anlaşılır?

SAHTE İLAÇ NASIL ANLAŞILIR?

  1. Daha ucuz.
  2. Kutu üzerinde ve etiketinde silinti, kazıntı
  3. Son kullanım tarihinde oynama.
  4. Dış ambalaj üzerindeki bilgilerin şekli ve içeriği.
  5. Ambalajların kağıt dokusu, boyutu ve kalınlığı, Kağıdın parlaklığı veya cilası
  6. Yazı fontları ve boyutu.

Internetteki vitaminler orjinal mi?

Bu çağda “internetten ürün almayın” demek çok gerçekçi değil, ancak vitaminler de herhangi ürünler değil. Eczaneler, doğrudan üreticiler ve ecza depolarıyla iletişim halindedir. Bu sebeple ürün kalitesinden ve saklama koşullarının doğruluğundan şüphe edilmez. Ancak internetten aldığınız ürünler sahte olabilir.

You might be interested:  Dış Gebelik Nedir Nasıl Tedavi Edilir?

Vitaminler com nerede?

Adres. Panora AVM Çankaya, Turan Güneş Bulvarı No:18 D:133-A, 06450 Ankara.

Vitaminler com hangi kargo?

Vitaminler.com siparişlerinizi, Türkiye’nin her yerine ulaştırmaktadır. Türkiye’nin en yaygın dağıtım ağına sahip iki kargo şirketi olan Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo ile çalışmaktadır.

Eczaneler sahte ürün satabilir mi?

İlacı üzerinize kaydetmeden satışınız mümkün olmadığı için sahte bir ilaç sisteme giremez. Eczanede sahte ilaç olmaz, eczacınıza güvenebilir ve eczanenizden aldığınız ilaçları güvenle kullanabilirsiniz.

Eczaneden alınan vitamin iade edilir mı?

‘Eczane eczacıları olarak her türlü kontrolünü, denetimini yaptığımız ilaçlarımızı, vatandaşlarımıza verdikten sonra, halk sağlığını ve eczanelerimizdeki ilaç kalitesini korumak açısından geri almamız mümkün değildir.

Ürünlerin orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Hiçbir şey içinde gevşek olmamalıdır. Üreticiler her zaman mallarını nakliye esnasında hasar görmeyecek şekilde düzeltirler. Paketleme filminin dikişleri ve köşeleri bile kusursuz olmalıdır. Taklit ürün üreticileri genellikle ambalaj tasarımını ihmal eder.

Orjinal ürün nasıl Anlaşilir?

ÜTS Kaydını sorgulamak

Sağlık Bakanlığı’nın bir uygulaması olan Ürün Takip Sistemi üzerinden ürünlerin barkodları aracılığı ile ürünün kaydının olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak sahte ürünlerin barkodları da sahte olduğundan bu sizi doğru yere ulaştırmayacaktır.

Redoxon kimler kullanamaz?

Redoxon Efervesan Tablet C Vitamini, D Vitamini ve Çinko Takviye Edici Gıda’nın ise gebelik ve emzirme döneminde kullanımına dair yapılmış olan klinik çalışma bulunmamaktadır; bu sebeple gebelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışılmadan kullanılmaması önerilmektedir.

Internetten ilaç almak güvenilir mı?

Ülkemizde ilaç almanın tek yasal ve güvenli yolu ilaçlarınızı eczanelerden almaktır. Sadece reçete karşılığında verilebilen ilaçlarınızı, önce hekiminize danışarak mutlaka eczanelerden alınız. İnternet siteleri, telefon, tanıtım stantları ve benzeri yollarla asla ilaç almayınız.

Eczane ürünleri internetten alınır mı?

onlineeczanem.com’a güzel bir alternatif olan; sipariş verdiğiniz anda alışverişinizle ilgili gerekli detayları maille gönderen ve hızlı bir şekilde teslimi gerçekleştiren sanal eczane.

You might be interested:  Artroz Nasıl Tedavi Edilir?

Solgar internetten alınır mı?

edit2: bazı gerizekalılar için açıklama yapayım dedim. öncelikle solgar’ın kendi sitesinde sıkça sorulan sorulara (genel/solgar ürünlerini nerden temin edebilirim) girdiğinizde ‘1998 yılından bu yana ürünlerimizin satışı sadece eczanelerde yapılmaktadır. internet üzerinden satışımız bulunmamaktadır.’ yazısını

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector