Sertleşme Sorunu Nasil Tedavi Edilir?

Sertleşme Sorunu Nasıl Tedavi Edilir? Sertleşme sorununu tedavi edebilmek için önce sertleşme sebebini bulmak gerekir. Sertleşme sorunu yaşayan kişiler psikolojik etkenlerden dolayı bu sorunu yaşayabilir. Sertleşme sorunu psikolojik sebeplerden dolayı yaşanıyorsa, psikolojik ve cinsel terapi tedavileri uygulanır.
Fakat genel olarak sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan 4 ana tedavi yöntemi vardır:

 1. Ağız yoluyla kullanılan ilaçlar.
 2. Vakum cihazı
 3. Penis içine enjeksiyon.
 4. Penis protezi.

Sertleşmesi için ne yapılmalı evde?

Buna göre, sertleşmeye iyi gelen yiyecekler şu şekildedir;

 1. Bakla. Özellikle de Parkinson hastalığının tedavisinde son derece etkili olan bakla, yüksek miktarda L-dopa adı verilen bir bileşen içermektedir.
 2. Kadife Fasulyesi.
 3. Tarçın.
 4. Kurt Kirazı
 5. Anason.
 6. Zencefil.
 7. Yulaf.
 8. Çeşitli Bitkisel Yağlar.

Sertleşme probleminin çözümü var mı?

İlaç tedavisine alternatif olarak vakum cihazları, idrar kanalından sertleşme yapıcı jel sıkılması, penis süngerimsi dokularına trombositten zengin kan uygulanması (PRP), penis süngerimsi dokularına sertleşme yapıcı ilaç uygulanması, penise şok dalga tedavisi (ESWT) gibi tedaviler de uygulanmaktadır.

Erkegin cinsel organı neden kalkmaz?

Erkeklerde sertleşme sorununun nedeni psikolojik olabildiği gibi fiziksel bir durum da olabilir. Sertleşme için gerekli olan hormonlar veya sinir sisteminde bozukluk olduğunda sertleşme sorunu yaşanır. En sık olarak kalp damar sistemi hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon hastalarında görülmektedir.

Sertleşmeyi arttırmak için ne yapmalı?

Sertleşmeyi Artıran Besinler

 1. Bakla: Yüksek miktarda L-dopa adı verilen bir bileşen içermektedir.
 2. Kadife Fasulyesi: Afrodizyak etkiye sahip olduğu söylenen bir diğer besindir.
 3. Tarçın: Cinsel organlarına daha fazla miktarda kan akımını sağladığı belirlenmiştir.
You might be interested:  Saç Dökülmesine Hangi Vitamin Iyi Gelir?

Sertleşmeye hangi yiyecekler iyi gelir?

Meyvelerden ananas, üzüm, nar, incir ve karpuz, sebzelerden roka, kuşkonmaz olmak üzere mevsiminde tüm taze sebze-meyveler; deniz ürünleri cinsel gücü artıran doğal yiyeceklerdir. Bu besinler vücut sağlığına iyi gelerek sertleşmeye iyi gelen hormonların salgılanmasına katkıda bulunabilir.

Boşaldıktan sonra neden kalkmaz?

Boşaldıktan Sonra İkinci Cinsel İlişkide Penisin Sertleşmemesi Normal Midir? Erkeklerde boşalma sonrasında sertleşme kaybı olması, kısa süre içerisinde tekrar sertleşmenin olmaması tamamen normal bir durumdur. Genç yaşlarda çok da hissedilmeyen bu iki ilişki arasındaki süre yaşla beraber giderek artar.

Sabah sertleşmesi olmuyor ne yapmalıyım?

⁴ Sabah ereksiyonu oluşmayan ya da ağrılı ereksiyon problemi yaşayan kişiler mutlaka üroloji doktoruna başvurmalıdırlar. Muayene ve yapılacak testler sonucunda bu problemlerin neden kaynaklandığı bulunabilmekte ve farklı tedavi protokolleri uygulanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector