Temre Nedir Nasıl Tedavi Edilir?

Temre tedavisinde çoğunlukla, temre kremleri tercih edilir. Temre tedavisinde kremler, bakterileri yok etmede oldukça etkilidir. Temriye, kaşıntıya neden olan bir hastalıktır.
Cilt yüzeyinde küçük kırmızı ve pütürlü görünüme sahip olan temre hastalığı bazı durumlarda kaşıntıya da sebep olmaktadır. Temre tedavisi yapılırken genel olarak kremler tercih edilmektedir. Deri yüzeyinde yer alan bakterilerin yok olması için krem şeklinde uygulama yapmak daha kolay olacaktır.

Temre için evde ne yapılır?

Temre hastalığında kullanılabilecek olan doğal yöntemler şu şekilde olmaktadır:

  1. Mersin yaprağının kaynatılarak içilmesi.
  2. Turp tohumunun sirke yardımıyla lapa hale getirilip uygulanması
  3. Eriğin sirkeye batırılarak sürülmesi.
  4. Kükürt tozunun lekelerin yer aldığı bölgeye sürülmesi.

Temre ne geçirir?

Karbonat, bal ve elma sirkesiyle hazırlanan kürler, ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar. Kuzu kulağı otu ve elma sirkesi ile yapılan karışımlar da temre hastalığına iyi gelir. Karoten b ve çinko açısından zengin olan ıspanak yaprağı iltihaplı bölgeye günde 2 ya da 3 kez sürülebilir.

Temre duası nasıl çizilir?

Temre duası temre oluşan bölgeye yazıldıktan sonra 3, 5, 7 kez okunarak üflenmesi ile şifasına niyet edilerek uygulamaktadır. Özellikle temre olan bölgeye yazıldıktan sonra kalemle etrafının çizilmesi ve tüm bu yazılar için mavi tükenmez kalem kullanılması önerilmektedir.

Temre nasıl geçer dua?

Temre Duasının Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı

Kalemle çizildikten sora temre için sayısına da dikkat ederek okunacak dua; Em ebremû emren fe innâ mubrimûn. olmaktadır. Zuhruf 79. ayetin Türkçe anlamı ise ‘Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak gerçekte biz, işi sağlam tutanlarız.’ şeklindedir.

You might be interested:  Anti Tpo Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir?

Egzama ve temre aynı mı?

Egzama (Temre) deriyi kurutan, kaşıntılara sebep olan ve zaman zaman da deride kabarcıkların oluşmasına neden olan bir rahatsızlıktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector