The Ordinary Vitamin C Nasıl Kullanılır?

Talimatlar Sabah veya akşam yüze küçük bir miktar uygulayın. Gözlerle temasından kaçının. Uygulamadan sonra karıncalanma hissi beklenebilir.

The Ordinary Vitamin C suspension 23 HA Spheres 2 ne işe yarar?

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2% 30ml

Su ve silikonsuz, yüzde 23 saf askorbik asit içeren stabil bir süspansiyon. C vitamini etkili bir antioksidandır, saf L-askorbik asit formu cildi aydınlatmaya ve yaşlanma belirtilerini iyileştirmeye yardımcı olur.

C vitamini serumu yüze nasıl uygulanır?

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa temiz cilde masaj şeklinde uygulanmalıdır. Nemlendirici uygulamasından önce ancak tonikten sonra kullanılmalıdır. C vitamini serumunu cilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Düzenli kullanımda etkisini en kısa sürede görmek mümkündür.

The Ordinary serumları nasıl kullanılır?

Ürün, kremlerden ve yağlardan önce uygulanıyor. Ürünün güçlü asitlerle, saf C vitamini içeren ürünlerle ve güçlü antioksidanlarla birlikte kullanılması önerilmiyor. Ürünü sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Vitamin C Serum niacinamide birlikte kullanılır mı?

C Vitamini ve Niasinamid Aynı Rutinde Kullanılabilir mi? C vitamini ile niasinamid ard arda kullanıldıklarında niasinamid niasine dönüşür ve ciltte geçici kızarıklığa neden olabilir. Bu yüzden Niasinamid içeren ürünü gündüz, C vitaminli ürünü de akşam kullanmanız daha uygun olur.

You might be interested:  Erkekte Cinsel Isteksizlik Nasıl Tedavi Edilir?

The Ordinary Marine Hyaluronics nasıl kullanılır?

HYALURONIC ACID 2% + B5

 1. Kuru / susuz kalmış ciltleri hedefler, ancak tüm cilt tipleri bu kullanımdan faydalanabilir.
 2. Cilde nem çeker.
 3. Nemlendiricinizi daha etkili hale getirir.
 4. Sabah ve / veya akşam kullanın.
 5. Temizlemeden sonra ve serum, yağ ve nemlendiriciden önce cilde uygulayın.
 6. HEMEN SATIN AL.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors Ha nasıl kullanılır?

Doğal nemlendirici faktörü (genellikle çok kuru,nemsiz cilt için) bileşenlerinin doğrudan topikal eklenmesiyle,yağsız formülü sürekli kullanımda hem anında etki eder hem de kalıcı sonuçlar sunar. Etkili yüzey hidrasyonu için gerektiği kadar serumlardan sonra uygulayın.

C vitamini serumu her gün kullanılır mi?

Yine de kullanmak isterseniz özellikle akşamları yatmadan kullanmanız cilt sağlığınız açısından önemlidir. Gündüz ise mutlaka güneş kreminizi sürmeniz hatta gün içinde tazelemeniz muhakkak gerekmektedir.

C vitamini serumu gündüz sürülür mü?

Cildin en üst katmanını da hafifçe soyduğu için gündüz kullanılan serumlar güneşle buluşunca leke riskini artırıyor. Yaz aylarında serumunuzu gece nemlendiricinizin altında kullanın. 3 saatte bir güneş koruyucu sürebilecek disiplinde olanlar elbette gündüz de serum kullanabilir.

C vitamini serumu ile ne kullanılmaz?

C vitamini, askorbik asit adıyla da bilinen bir asit türü. Salisilik asit ve glikolik asit gibi AHA/BHA formu ile birlikte kullanılması önerilmiyor. Bu içerikleri üst üste kullandığında, birbirlerinin etkilerini nötrlüyorlar ve tahrişe neden olabiliyorlar.

Ordinary niacinamide serum nasıl kullanılır?

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% Nasıl Kullanılır?

 1. Cilt bakım rutininize göre temizlediğiniz tüm cildinize sabah ve akşam (veya günde 1 kere sadece sabah veya akşam) uygulayın.
 2. Durulamayın.
 3. Cilt bakım rutininizde yeri ise: Cildinizi temizledikten sonra ağır nemlendirici krem veya yağlardan önce kullanmalısınız.

Niacinamide serum nasıl kullanılır?

Doa %5 niacinamide serumu cilt lekelerinin oluşumunun önlenmesine, yağlı ciltlerde sebum üretiminin dengelenmesine, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Kullanımı / Usage: Temiz cilde parmak uçlarınız ile hafif masaj yaparak uygulayınız. Cildinize ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Üzümde Hangi Vitamin Vardır?

Hyaluronik asit serum nasıl kullanılır?

Haftalık cilt bakımı rutininize hyaluronik asit içeren ürünler ekleyebilir, sabah akşam nemdiricen önce hyaluronik asit serum ile cildi dosyasıya nemlendirebilirsiniz. Özellikle kuru cilt tipine sahip kişiler, hyaluronik asit içeren daha fazla ürün tercih edebilir.

C vitamini serumu kullanırken nelere dikkat etmeli?

Cildin tolere etme durumuna göre haftada en fazla 3 akşam kullanılmalıdır. Haftada 3’ten fazla yapılan eksfoliasyon cilt bariyerine zarar verebilir. Cildinizin özel bir hassasiyeti ya da cilt sorunu varsa, C Vitamini serumu ya da asitli ürünlerin kullanımı tavsiye edilmez. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Hangi serumlar birlikte kullanılmaz?

Hangi içeriklerle birlikte kullanılmamalı?

 • İki farklı asit ürünü aynı rutinde üst üste uygulanmamalı. (AHA, BHA, PHA, C Vitamini, retinol vb)
 • C vitaminini, niacinamid ya da niacin içerikleri ile üst üste kullanırken dikkatli olunmalı. Eğer cildiniz kızararak tepki verirse bu içerikleri dönüşümlü olarak kullanılmalı.
 • Niacinamide mi C vitamini mi?

  Bir diğer önemli antioksidan görevi görme potansiyeli olan içerik de B3 vitamini yani niacinamide’dır. Niacinamide da tıpkı C vitamini gibi lekelerin görünümünün açılmasında etkilidir. C vitamininden farklı olarak cildin sebum dengesinin sağlanmasına ve gözeneklerin görünümünün normalleşmesine de katkı sağlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector