Vitamin En Çok Hangi Besinlerin Içinde Bulunur?

Vitamin çeşitliliği yönünden zengin olan besinler şunlardır: Kırmızı et; karaciğer, dalak, yürek, beyin gibi sakatatlar; balık, ton balığı, havyar, yosun, ıstakoz, karides gibi deniz ürünleri; tavuk, hindi, ördek, kaz gibi kümes hayvanlarının etleri; süt ürünleri, yumurta gibi hayvansal besinler.

Hangi besinlerde B vitamini bulunur?

Sağlığa çok faydalı olan b vitamini hangi besinlerde bulunur sorusu insanların aklına gelmektedir. En çok B2 vitamini şu yiyeceklerde bulunur: B3 vitamini küçük damarların genişlemesinden sorumludur.

Hangi besinlerde C vitamini bulunur?

C vitamini hangi besinlerde bulunur? Siyah üzüm, kavun, karpuz, çilek, narenciye, maydanoz, yeşil biber, bezelye, havuç, brokoli, soğan.

Hangi besinlerde E vitamini var?

E vitamini nelerde var sorusunun yanıtı yeşil bitkiler ve bunların tohumları olacaktır. Bu besinlerde oldukça fazla bulunduğu için eksikliğinin görülmesi nadirdir. Bu vitamini içeren gıdaların vitamin oranları şu şekildedir: Besinlerden elde edilen bu vitamin vücutta karaciğerde ve yağ dokularında depolanırlar.

Hangi besinlerden elde edilen E vitamini?

Besinlerden elde edilen bu vitamin vücutta karaciğerde ve yağ dokularında depolanırlar. Bir süre sonra da böbreklere gönderilerek vücuttan atılırlar. E Vitamini içeren bitkisel yağların bir litresinde bulunan yağ oranları da şu şekildedir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector