Aferin Nasıl Bir Ilaç?

Aferin forte nedir niçin kullanılır?

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

Aferin Uyuşturucu mu?

Reçetesiz satışı yasak olmasına rağmen eczane, büfe, bakkal ve marketlerden kolaylıkla ulaşılabilen a-ferin, suda eritilip damar yoluyla alındığında kişiyi bağımlı hale getiriyor. Genç yaştaki hayatlar, bu ‘denetimsiz uyuşturucu ‘ yüzünden sönüyor.

Aferin sinüs ne işe yarar?

A-FERİN SİNÜS nedir ve ne için kullanılır? olmayan sürekli nezle, soğuk algınlığı ve grip gibi durumların belirtilerinin giderilmesinde kullanılır.

Aferin gribe iyi gelir mi?

Aferin forte ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Grip ve soğuk algınlığına karşı etkilidir. Gripten kaynaklanan tüm belirtilerin azalmasına yardımcı olur. Doktorlar özellikle soğuk algınlığı tedavisinde Aferin forte kullanımını öneriyor.

Aferin kimler kullanamaz?

Aferin hangi durumlarda sakıncalıdır? İlacı; Etkin (parasetamol, klorfeniramin) veya yardımcı maddelerine alerjisi olanların. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaları sakıncalıdır.

Dolorex kimler kullanamaz?

Genel olarak non steroidal anti inflamatuar ilaçlar (NSAİİ) kalple ilgili pıhtılaşma sorunları riskini arttırabilmektedir. Bu yüzden baypass geçirecek hastalarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği veya böbrek yetmezliği olan hastalarda da Dolorex yerine alternatif ağrı kesiciler düşünülmelidir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Ilaç Isimleri Ve Ne Işe Yaradıkları Pdf?

Aferin kapsül reçetesiz alınır mı?

Bu nedenle eczacılarımız yayınlanan genelge gereği bu ürünleri reçetesiz olarak elden satışını yapamaz hale gelmişlerdi ( A-ferin Plus, A-ferin Sinüs, Eupnase, Eksofed Ekspektoran gibi ürünlerimizin daha önce reçetesiz satışı yapılabilirken, bu genelgeyle satışı sadece reçeteli olarak kontrole tabi hale getirilmişti

Kaç çeşit aferin vardır?

Kapsül, şurup ve toz formları vardır.

Nezle için hangi ilaç kullanılır?

Nezle ilaçları

 • Parasetamol (ağrı kesici, ateş düşürücüdür)
 • Aspirin (Ateş düşürücü, ağrı kesicidir)
 • Psödoefedrin (burun akıntısında ve yüksek ateşte)
 • Peditus (yüksek ateş, baş ağrısı ve bronş irritasyonunu giderir)

Sinüzite hangi ilaç iyi gelir?

Kekik yağı: Kekik, çok güçlü antibakteriyel, antifungal ve antioksidan özelliklerinden dolayı sinüzite iyi gelen bitkilerdendir. Kekik yağını, günde iki kere dilinizin altına 1-2 damla damlatarak ya da suyunuza da damlatarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda sinüzit ağrılarınız için kekik çayı da içebilirsiniz.

Ibucold C ilaç nedir ne için kullanılır?

İBURAMİN COLD; soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

Soğuk algınlığı için ne iyi gelir?

Soğuk algınlığına ne iyi gelir?

 • Nane-limon.
 • Zencefilli bal.
 • Tarçınlı ballı süt.
 • Limonlu ıhlamur.
 • C vitamini.
 • Boğaz pastilleri.
 • Ekinezya çayı
 • Tavuk ve paça çorbası

Grip için ne iyi gelir?

Tavuk çorbası, paça çorbası, portakal, greyfurt, mandalina, limonlu çay, zencefil, ekinezya, kuşburnu, adaçayı, kekik çayı, okaliptus çayı, bal, soğan ve sarımsak grip hastalığına faydalı olan başlıca besinlerdir.

Aferin kaç yaş için?

3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek (1.25 mL) 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek (2.5 mL) 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek (5 mL) 6-12 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek (10 mL) Hekim tavsiyesi olmadan günde 6 defadan fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşının altındaki çocuklarda hekim kontrolünde

You might be interested:  Adet Kanaması Nasıl Durdurulur Ilaç?

Aferin şurup günde kaç kez içilir?

2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Günde 4 dozdan fazla kullanmayınız. A-FERİN pediatrik ‘i 5 günden uzun süreli kullanmayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *