Apexisol Vitamin Nasıl Kullanılır?

Kullanım öncesi iyice çalkalamanız gerekmektedir. İçeriğindeki selenyum ve sodyum sayesinde kuşunuzun sağlıklı gelişimine destek olacaktır. Küçük boy kafes kuşları için 100 ml’lik suluğa 10-15 ml, Büyük boy kafes kuşları için 100 ml’lik suluğa 20-12 ml eklenebilir.

Apexisol kaç damla kullanılır?

Muhabbet kuşu, kanarya, saka gibi küçük kafes kuşları için: 100 ml.Lik suluğa 10-15 ml (ortalama 10 damla). Güvercin ve papağanlar gibi büyük kafes kuşları için: 100 ml.Lik suluğa 20-25 ml (ortalama 20 damla).

Apexisol ne icin kullanilir?

Muhabbet kuşu, kanarya, papağan, saka kuşu, güvercin gibbi küçük kafes kuşlarında vitamin ve mineral katkısı olarak kullanılır.

Muhabbet kuşu vitamin ilacı nasıl kullanılır?

Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı

  1. Her canlıda olduğu gibi muhabbet kuşlarında da yemin yanı sıra suyun önemi oldukça büyüktür.
  2. Muhabbet kuşlarının içme sularına vitamin koyabileceğiniz gibi doğal takviye olarak da birkaç damla limon damlatabilirsiniz.

Muhabbet kuşu vitamin kaç gün verilir?

Kuşların suyuna her gün vitamin koymamalısınız. Vitamin kullanımı çok seyrek aralıklarla yapılmalıdır. Örneğin her ay üst üste 4-5 gün süreyle kuşunuza vitamin verebilirsiniz. Kuşlarımızın sularını hergün değiştirmemiz gerekmektedir.

Muhabbet kuşu suyuna kac damla vitamin?

* ​Muhabbet kuşu, kanarya ve küçük papağanlar için, 40 – 50 cc’lik orta boy bir suluk içerisine 10 damla kullanılması tavsiye edilir.

You might be interested:  Albümin Nedir Nasıl Tedavi Edilir?

Muhabbet kuşu suyuna kaç damla vitamin?

Bir vitamin verdi adı Deep Fix. Neyse bunu suyuna kaç damla damlatmalıyım. I am Tony Montana yardım et lütfen. 15 damla yeterlidir.

Muhabbet kuşu Hangi vitamin ne işe yarar?

A vitamini gibi B vitamini ve C vitaminleri de muhabbet kuşlarının bağışıklık sistemini güçlendirerek hasta olmalarının büyük ölçüde önüne geçilmesini sağlar. Ayrıca B vitamininin stresi azaltan bir etkisi de bulunmaktadır. Bu da kuşunuzun uzun bir ömür sürmesinin anahtarlarından biridir.

Bioamino vitamin ne ise yarar?

SVP Bioamino Vit, kedi, köpek ve kafes kuşlarının vitamin, mineral, amino asit ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. Stres, gebelik, hastalık, gelişim dönemlerinde yem katkısı olarak kullanılır. Birçok canlı türünün vitamin ihtiyacını karşılar. Özellikle güçsüz kaldığı dönemlerde destekleyicidir.

Aminosol vitamin nasıl kullanılır?

Aminosol, önerilen kullanım miktarına göre içme suyunda seyreltilerek ya da mamaya karıştırılarak verilir. Yoğun fiziksel çaba ya da hastalık döneminin ardından kullanılması durumunda, kullanım 3-5 günlük bir süre için iki katına çıkarılabilir.

Depovit multivitamin nasıl kullanılır?

Kullanımı : 1 lt suya 1 kapak. 500 ml plastik şişededir. Ilaç değildir tedavi amacıyla kullanılamaz.

Muhabbet kuşu B vitamini ne işe yarar?

Muhabbet kuşu, kanarya, papağan,saka kuşu, güvercin gibi küçük kafes kuşlarında vitamin katkısı olarak kullanılır. Yetişkin kuşların tüylerinin dökülmesini düzenler. Tüy dökme zamanını kısaltır. Yavru kuşların iştahını artırılmasına yardımcı olur.

Muhabbet kuşu A vitamini nelerde var?

Elmanın içeriğinde kuşların solum sistemlerini destekleyen A vitamini bol miktarda bulunur. Bunun yanı sıra kalsiyum, magnezyum ve fosfor açısından zengin olan elma muhabbet kuşlarının kemiklerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Muhabbet kuşunu yıkamak gerekir mi?

Evet, muhabbet kuşları yıkanır. Hem de muhabbet kuşları banyo yapmayı en çok seven dostlarımızın arasında yer alır. Fakat muhabbet kuşları hem minicik bedenleri hem de narin yapıları ile dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Muhabbet kuşlarının da banyo yapmaya dolayısıyla temizlenmeye hakkı vardır.

You might be interested:  Doğum Için Yatarak Tedavi Ne Demek?

Muhabbet kuşu D vitamini verilir mi?

Muhabbet kuşlarında vitamin eksikliğinin gelişmesi metabolizmalarını güçsüzleştirecek ve bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olacaktır. D vitamini, muhabbet kuşlarının metabolik işlemleri için hayati önem taşır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector