Beloc Ilaç Ne Işe Yarar?

Belocun yan etkileri nelerdir?

Kullanmanız gerekenden daha fazla BELOC ® ZOK kullandıysanız: Aldığınız doz yüksek ise, aşağıdaki belirtiler ile karşılaşabilirsiniz: Kalp atımında düzensizlik veya düşüş, nefes darlığı, ayaklarda şişme, göğüste kalp atımının hissedilmesi, baş dönmesi, yorgunluk, göğüs ağrısı, deride soğuma, düşük nabız, zihinsel

Beloc ne zaman içilmeli?

Beloc Zok kontrollü salımlı film tabletin prospektüsündeki kullanım şekli ve dozu bilgisi,? Metoprolol günlük dozunun bir defada ve tercihen sabahları alınması önerilir. Kontrollü salımlı tabletler bölünebilir ve hipertansiyonda günde bir defa 50-100 mg alınır.

Beloc 50 mg ne işe yarar?

ZOK 50 mg 20 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. erkeklerde kalp damar hastalıkları yüzünden ölüm riskini azalttığı gösterilmiştir. Kalp üzerindeki baskının azalması aynı zamanda göğüs ağrısı (anjina pektoris) riskini de azaltır. ZOK aynı zamanda migrende koruyucu tedavi için kullanılabilir.

Beloc sabah mı akşam mı?

BELOC ZOK kontrollü salımlı film tabletlerin günde bir kez tercihen sabahları alınması önerilir.

Delix yan etkileri nelerdir?

Nefes darlığı ya da öksürük (Bunlar akciğer hastalığı belirtisi olabilir). • Deride kolay berelenme, kanamanın normalden uzun sürmesi, kanama belirtisi (dişeti kanaması), deride mor noktalar, deride pıhtılaşma lekeler ya da normalden daha kolay enfeksiyon gelişmesi, boğaz ağrısı, ateş, yorgunluk, baş dönmesi, deride

You might be interested:  Flucan Ilaç Ne Işe Yarar?

Ator 20 mg yan etkileri nelerdir?

Bunlar dışında nadiren alerjik reaksiyonlar (hırıltılı solunum, nefes darlığı, kaşıntı, cilt döküntüsü), cinsel istekte azalma, uyku problemleri, kabızlık-ishal, sersemlik, baş dönmesi, baş ağrısı, karın ağrısı, mide yanması, hazımsızlık, bulantı-kusma gibi yan etkiler de görülebilir.

Arlec ilaç ne işe yarar?

Yüksek kan basıncı: Normal başlangıç dozu, iki gün boyunca günde bir defa 12.5 mg’dır. İki gün sonra, doz, genellikle günde bir defa 25 mg’dır. Eğer kan basıncınız kontrol altına alınmamışsa, doktorunuz dozu haftalara yayılacak şekilde yavaş yavaş 50 mg’ye kadar yükseltebilir.

Cordarone ilaç ne işe yarar?

CORDARONE antiaritmik adı verilen ve kalp ritmindeki bozuklukların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kalbin aşırı hızlı atması ve kalp ritminin düzensiz olması gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Ecopirin ilaç ne işe yarar?

Daha yüksek oral dozlar, ağrıyı dindirmek ve soğuk algınlıkları veya grip gibi hafif ateşli durumlarda, ateşin düşürülmesi ve eklem ve kas ağrılarının dindirilmesi ve akut veya romatoid artrit, osteoartrit ve ankilozan spondilit gibi kronik inflamatuvar bozukluklarda kullanılır.

Beloc 50 sabah mı akşam mı?

Aritmi (kalp ritm bozuklukları): Önerilen günlük doz sabah – akşam iki doza bölünerek 100-200 mg’dır.

Beloc 50 mg ikiye bölünür mü?

® ZOK ağızdan alınır. Tabletler bölünerek alınabilir. Tabletleri en az yarım bardak suyla birlikte bütün halinde yutunuz. Tabletleri ezmeyiniz ve çiğnemeyiniz.

Diltizem nedir ne için kullanılır?

DİLTİZEM -L kalsiyum kanal blokörü olarak sınıflandırılan diltiazem hidroklorür isimli etkin maddeyi içermektedir. Kalsiyum kanallarından iyon geçişini engelleyen bir madde (blokör) olan diltiazem hidroklorür, kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kalbin yükünü azaltır ve dolaylı olarak kan basıncını düşürür.

Diltiazem aç mı tok mu?

Anjina pektoris tedavisinde: Antianjinal tedaviye DİLTİZEM SR Tablet ile başlanabilir. Genelde başlangıç dozu olarak 30 mg tablet günde 3 kez eşit aralıklarla aç karnına verilir. DİLTİZEM SR Tablet 12 saat sürekli alım sağladığından antianjinal tedavide kullanıldığında 12 saat ara ile aç karnına uygulanmalıdır.

You might be interested:  Sık sorulan: Raporlu Ilaç Nasıl Yazdırılır?

Beloc etken maddesi nedir?

Etkin madde metoprolol bebeğinizde kalp hızı düşüklüğüne neden olabilir. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

NORVASC 10 mg günde kaç kez kullanılır?

Olağan başlangıç dozu günde bir defa bir (5 mg ) tablettir. Bu doz günde 10 mg NORVASC ‘a yükseltilebilir. Tabletleri kullanmaya devam ediniz. Doktorunuzu görmeden önce tabletlerinizin bitmesini beklemeyiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *