C Vitamin Serumu Nasıl Kullanılır?

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır? Temiz cilde özellikle gece yatmadan önce kullanmanızı tavsiye ettiğimiz c vitamini serumu gün içinde kullanmayı tercih ederseniz güneş kremi öncesi kullanılmasını tavsiye ederiz. Cilde dairesel hareketlerle parmak uçlarıyla masaj yoluyla uygulayabilirsiniz.
Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa temiz cilde masaj şeklinde uygulanmalıdır. Nemlendirici uygulamasından önce ancak tonikten sonra kullanılmalıdır. C vitamini serumunu cilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Düzenli kullanımda etkisini en kısa sürede görmek mümkündür.

C vitamini serum gündüz kullanılır mı?

Cildin en üst katmanını da hafifçe soyduğu için gündüz kullanılan serumlar güneşle buluşunca leke riskini artırıyor. Yaz aylarında serumunuzu gece nemlendiricinizin altında kullanın. 3 saatte bir güneş koruyucu sürebilecek disiplinde olanlar elbette gündüz de serum kullanabilir.

C vitamini serumu nasıl uygulanır?

Genel anlamda bakıldığında, C vitamini serumlarını cildinizi temizledikten ve tonik uyguladıktan sonra, nemlendiriciden önce kullanabilirsiniz. C vitamini serumundan elinize birkaç damla alıp, parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.

C vitamini serumu ile ne kullanılmaz?

C vitamini, askorbik asit adıyla da bilinen bir asit türü. Salisilik asit ve glikolik asit gibi AHA/BHA formu ile birlikte kullanılması önerilmiyor. Bu içerikleri üst üste kullandığında, birbirlerinin etkilerini nötrlüyorlar ve tahrişe neden olabiliyorlar.

You might be interested:  Soru: Ilaç Alerjisine Hangi Bölüm Bakar?

C vitamini serumu kullanırken nelere dikkat etmeli?

Cildin tolere etme durumuna göre haftada en fazla 3 akşam kullanılmalıdır. Haftada 3’ten fazla yapılan eksfoliasyon cilt bariyerine zarar verebilir. Cildinizin özel bir hassasiyeti ya da cilt sorunu varsa, C Vitamini serumu ya da asitli ürünlerin kullanımı tavsiye edilmez. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Serum gündüz kullanılır mı?

Serumu nasıl kullanmalısınız? Serumlar hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. İnce yapıda olduğundan 1 dakika içinde emilir. Üzerine gündüzleri nemlendirici, akşamları gece kremi sürebilirsiniz.

Hangi C vitamini serumu kullanılmalı?

Aydınlık ve Sıkı: C Vitaminli En İyi 10 Bakım Ürünü

 • 1/10. Caudalie Vineactiv 3 in 1 Moisturizer.
 • 2/10. Dr.
 • 3/10. Murad Essential-C Eye Cream.
 • 4/10. Clinique Fresh Pressed Daily Booster.
 • 5/10. Olehenriksen Truth Serum.
 • 6/10. Skinmedica Vitamin C+E Complex.
 • 7/10. Murad Ultimate Detox Duo.
 • 8/10. Dr.
 • C vitamini ve Niacinamide birlikte kullanılır mı?

  C Vitamini ve Niasinamid Aynı Rutinde Kullanılabilir mi? C vitamini ile niasinamid ard arda kullanıldıklarında niasinamid niasine dönüşür ve ciltte geçici kızarıklığa neden olabilir. Bu yüzden Niasinamid içeren ürünü gündüz, C vitaminli ürünü de akşam kullanmanız daha uygun olur.

  En iyi C vitamini serumu hangisi?

  Eğer cildinde yüksek konsantrasyonlu bir C vitamini serumu kullanmak istiyorsan, SkinCeuticals C E Ferulic’i tercih edebilirsin. Tüm SkinCeuticals antioksidanları arasında en yüksek C vitamini konsantrasyonuna sahip olan C E Ferulic’in formülünde %15 oranında C vitamini, E vitamini ve ferulik asit bulunuyor.

  Hangi serumlar birlikte kullanılmaz?

  Hangi içeriklerle birlikte kullanılmamalı?

 • İki farklı asit ürünü aynı rutinde üst üste uygulanmamalı. (AHA, BHA, PHA, C Vitamini, retinol vb)
 • C vitaminini, niacinamid ya da niacin içerikleri ile üst üste kullanırken dikkatli olunmalı. Eğer cildiniz kızararak tepki verirse bu içerikleri dönüşümlü olarak kullanılmalı.
 • You might be interested:  Soru: Boyun Tutulmasina Hangi Ilaç Iyi Gelir?

  Kolajen serum ve C vitamini birlikte kullanılır mı?

  C vitamini serum ve kolajen serumu düzenli kullanarak en etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

  C vitamini serumu ne sıklıkla kullanılır?

  Uygulama kısmına gelecek olursak, C vitamini serumunu günlük cilt bakım rutininizin bir parçası haline getirmeniz oldukça önemlidir. Sabah ve akşam temizlenmiş cildinize masaj yaparak uygulayabileceğiniz cilt serumunu nemlendiriciden önce tonikten ise hemen sonra kullanmalısınız.

  C vitamini serumu leke yapar mı?

  + c vitaminleri güneş koruyucusuz kullanılırsa ciltte leke yapar deniliyor : hayır c vitamini serumları ciltte leke yapmaz ama güneş kremi serum sürülse de sürülmese de kullanılmalıdır çünkü güneş kremleri cilt için çok gerekli bir şeydir, güneşin zararlı etkenlerinden korur.

  C vitamini serumu tek başına kullanılır mı?

  C vitamini serumu tek başına elbette güneş kremi yerine geçmeyecektir. Ancak iki ürün bir arada kullanıldığında cildi güneş hasarından daha etkili bir şekilde koruyacaklarını söyleyebiliriz.

  C vitamini Güneşte leke yapar mı?

  C vitamini serumu sürdükten sonra güneşe çıkmak, leke oluşumuna yol açabiliyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector