Calypso Ilaç Ne Işe Yarar?

Calypso OD 240 ne zaman kullanılır?

Esnek uygulama zamanı. Çiçeklenme dahil gelişimin her döneminde uygulanabilirlik. Arılara ve yararlı böceklere zararsız.

Calypso OD 240 nasıl kullanılır?

İLACIN HAZIRLANmASI VE KULLANIMI Önce gereken miktar ilaç ayrı kapta bir miktar su ile karıştırılır. Hazırlanan karışım yarısına kadar suyla dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir. Depo gereken miktar suyla tamamlanarak tekrar karıştırılır ve ilaçlamaya hazır hale getirilir.

Calypso ne zaman kullanılır?

Calypso OD 240

  • Düşük dozlarda yüksek etki.
  • Esnek uygulama zamanı. Çiçeklenme dahil gelişimin her döneminde uygulanabilirlik.
  • Arılara ve yararlı böceklere zararsız.
  • Kullanıcılara ve tüketicilere karşı düşük riskli.
  • AB ve Rusya’ya ihraç edilecek ürünlerde güvenle kullanım imkanı.

Elma ağaçlarına hangi ilaç atılır?

% 2’lik Bordo Bulamacı veya hazır bakırlı preparatlardan birisi ile % 0,8 dozunda kullanılmalıdır. Budamadan sonra % 1,5’lik Bordo Bulamacı uygulanmalıdır.

Calypso OD 240 ne ise yarar?

Calypso ® OD 240, yalnız elma içkurduna karşı değil aynı zamanda birçok zararlı türe karşı mücadelede de üreticilere destek oluyor. Direnç gelişimini geciktirmek için Calypso ‘nun aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmamak gerekiyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ilaç Ne Zaman Yazdırabilirim?

Kiraz ağacına ne zaman ilaç atılır?

İlaçlama, ağaçların kış uykusunda olduğu dönemde ve en geç gözler uyanmadan 3-4 hafta öncesine kadar yapılmalıdır.

Zelos OD 240 ne işe yarar?

ZELOS OD 240 adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 4A olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir.

Goldplan 20 SP Ne ilacı?

Sistemik translaminar özellikte kantak ve mide zehiri bir insektisittir. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer. Etki süresi 14 ila 21 gün. Böceğin sinir sistemini bozarak etki eder.

Cosinus OD 240 nedir?

* Cosinus OD 240, Thiacloprid etkili maddesini içeren OD formülasyonda olan bir insektisittir. Bu sayede ilacın yaprakta tutumu ve yayılması artar. * Yağmurla yıkanmaya karşı dirençlidir. translaminor etkiye sahiptir.

Meyve ağaçlarına ne zaman ilaç atılır?

İlaçlama, ağaçların kış uykusun- da olduğu dönemde ve en geç gözler uyanmadan 3-4 hafta öncesine kadar yapılmalıdır.

Confidor ilaç ne işe yarar?

Kök gelişimini teşvik ettiğinden bitkilerin suyu ve gübreyi daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bitkilerin kendi savunma mekanizmalarını güçlendirerek hastalıklara karşı daha dayanıklı olmalarını sağlar.

Tarım ilacı zehirler mi?

Bunun sonucu ilaçların hedef olmayan diğer organizmalar ve insanlar üzerinde olumsuz etkileri görüldüğünü ifade eden Zengin, ” Tarım ilaçlarının bazıları toksikolojik açıdan bir zarar oluşturmazken, bazılarının kanserojen, sinir sistemini etkileyici ve hatta mutasyon oluşturucu etkileri saptanmıştır” dedi.

Elma iç kurdu ilacı ne zaman yapılır?

Mücadelede hedef her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden öldürmektir. büyüklüğüne ulaştığında (Tahminen Mayıs ayının sonu-Haziran ayının ilk haftası).

You might be interested:  Sık sorulan: Ilaç Tedavisi Ne Demek?

Elma karaleke ilacı ne zaman atılır?

Karaleke mücadelesinde Activus® en iyi ve en yeni ürünlerden bir tanesidir. Elma bitkisinde 100 litre suya 60 ml dozda, son ilaçlama hasada 28 gün kalacak şekilde uygulama yapılmalıdır. 4. ve diğer uygulamalar ise iklim koşullarının hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 12-14 gün aralıklarla yapılmalıdır.

Ayvaya ne zaman ilaç atılır?

İlk ilaçlama çiçek açmadan yapılmalı ve çiçek açtıktan sonra kullanılan preparatın etki süresi dikkate alınarak enfeksiyon riski sona erinceye kadar ilaçlamalar tekrarlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *