Decis Ilaç Ne Işe Yarar?

Deltamethrin ilaç nedir?

Delmet 2.5 EC, Deltamethrin güçlü öldürücü aktif madde olarak, haşerelerin bağışıklık sistemini de inhibe eder. Uzun süre kalıcılığa sahiptir. Açık alanlarda hacimsel ilaçlamalar için yoğun olarak kullanılan ürünlerimizden biridir. Kalıcılık çok iyi olduğundan, kapalı alanlarda da tercih edilir.

Mesurol ilaç ne ise yarar?

Fındık Kurdu, fındık kokarcası, kıl tırtılı, kızıl ağaç böceği, fındık teke böceği, karanfilde çiçek tripsi, şeker pancarında toprak altı zararlılarına karşı etkilidir.

Confidor ilaç ne ise yarar?

Kök gelişimini teşvik ettiğinden bitkilerin suyu ve gübreyi daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bitkilerin kendi savunma mekanizmalarını güçlendirerek hastalıklara karşı daha dayanıklı olmalarını sağlar.

Deltamethrin organofosfat mı?

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı sınıflamaya göre dimethoat 2. sınıf orta derece etkili fosfotioat kimyasal yapılı organofosfat grubundan, deltamethrin ise sentetik yapılı piretiroit grubundan bir pestisittir (4).

Mesurol WP 50 nedir?

Mesurol WP 50 adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 1A olarak sınıflandırılmış bir insekti- sittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir.

Salyangoz ilacı var mı?

Taldex sümüklü böcek ilacı ve salyangoz ilacı olarak bilinmektedir. Yerli ve milli bir üründür. Etkisi diğer böcek ilaçlarına nazaran en üst düzeydedir. Bir böcek ilacına ihtiyacınız varsa Taldex tek tercih olmalıdır.

You might be interested:  Mide Yanmasına Hangi Ilaç?

Kırmızı örümcek ilacı nedir?

Panula 20 SC (Cyflumetofen, 200 g/L), Kırmızı Örümcekler üzerinde Elektron transfer sistem (Complex II) engelleyicisi olarak çalışan Kontak etkili bir kırmızı örümcek ilacıdır. Uygulamadan sonraki 4 saat içinde kırmızı örümceklerde motor faaliyeti sekteye uğrar ve beslenme durur.

Confidor ne zaman atılır?

Uygulama Zamanı Şeftali, Elma: Çiçeklerin açılmasından 2-3 hafta önce uygulanmalıdır. Ancak gerekli hallerde tomurcukların açılmasından birkaç gün öncesine (pembe tomurcuk) kadar ilaçlama yapılabilir.

Yaprak biti için ne yapmalı?

Sirkeli su karışımı karşısında beyaz yaprak bitlerinin pek bir şansı yoktur. Özellikle çiçek yağı, elma sirkesi ya da toz biber ile karışım üzerinde yapraklar korunabilir. Tamamen doğal bir çözüm olması ile beraber, bitlerin yapraklar üzerindeki etkisi bütünüyle ortadan kaldırır.

Confidor SC 350 ne işe yarar?

Uzun süreli zararlı kontrol. Geniş etki spekturumu. Farklı ihtiyaçlara cevap veren, farklı uygulama şekilleri (yeşil aksam ilaçlaması, kök boğazı ilaçlaması, damlama sulama ilaçlaması). Tütünde can suyu uygulamasında ruhsatlı insektisit.

Jetsis 25 EC nasıl hazırlanır?

JETSİS 2,5 EC (Deltamethrin 25 g/L) önce ayrı bir kapta az bir miktarda su ile karıştırınız. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önceden kalibrasyon yapılır.

Jetsis 25 EC nedir ne için kullanılır?

Hızlı bir etkiye sahip kontak ve mide etkilidir. Tüm piretroitler gibi sinir sodyum kanallarının çalışmasını önler. Patlıcanda ve Kabakta Tütün beyazsineğine karşı: Beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan alana köşegenler yönünden girilir.

Goldplan 20 SP nasıl kullanılır?

Etki süresi 14 ila 21 gün. Uygulama zamanı: Uygulama sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Uygulamadan sonra 6 saat içinde yağmur yağarsa uygulama tekrarlanmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *