Demond Ilaç Ne Işe Yarar?

Demond EC 25 nasıl kullanılır?

İlacı önce ayrı bir kapta az bir miktar su ile karıştırınız. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız.

Deltamethrin ne işe yarar?

Delmet 2.5 EC, Deltamethrin güçlü öldürücü aktif madde olarak, haşerelerin bağışıklık sistemini de inhibe eder. Uzun süre kalıcılığa sahiptir. Açık alanlarda hacimsel ilaçlamalar için yoğun olarak kullanılan ürünlerimizden biridir. Kalıcılık çok iyi olduğundan, kapalı alanlarda da tercih edilir.

Milis 30 SC ne işe yarar?

Milis 30 SC, etki şekli farklı yeni bir grup fungisit olup, kontakt ve translaminar etkili ve koruyucu özellikte bir bitki koruma ürünüdür. Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında bitkilerde zararlı bir etkisi yoktur.

Top Up 100 EC nasıl kullanılır?

Önce aletin deposunu yarısına kadar suyla doldurunuz. Sonra tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarını ayrı bir kapta suyla karıştırınız. Aletin karıştırıcısı da çalışır durumda iken bu karışımı tanka dökünüz. Sonra tankı hizasına kadar suyla doldurunuz. ilaçlama bittikten sonra ilaçlama aletini iyice yıkayınız.

Deltharin ne için kullanılır?

Hortumlu böcek (Sitona spp.) Süne (Eurygaster spp.) Ekin kambur böceği (Zabrus spp.) Yaprak biti (Aphis spp.)

Deltamethrin organofosfat mı?

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı sınıflamaya göre dimethoat 2. sınıf orta derece etkili fosfotioat kimyasal yapılı organofosfat grubundan, deltamethrin ise sentetik yapılı piretiroit grubundan bir pestisittir (4).

You might be interested:  Sık sorulan: Dexday Ilaç Nasıl Kullanılır?

Cypermethrin ne için kullanılır?

Elma içkurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak, yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.

Mosetam 20 SP nasıl kullanılır?

Mosetam 20 SP sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün süreyle korur. İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.

Topas ne işe yarar?

Bağ, gül, domates (sera), biber (sera), hıyar (sera), patlıcan (sera), tütün ve çilekte külleme hastalığı mücadelesinde tavsiye edilir. Bağda ilaçlamalara alışılageldiği üzere ilk yapraklar geliştiğinde veya sürgünler 20-30 cm uzunluğa ulaştığında, çiçeklenmeden evvel başlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector