FAQ: Elektra Ilaç Ne Için Kullanılır?

Elektra 25 mg nedir ne için kullanılır?

Elektra,steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSİİ) olarak adlandırılan ilaç grubundan bir ağrı kesicidir. Elektra,erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları,ağrılı adet dönemleri (dismenore) ve diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır.

Elektra krem nedir ne için kullanılır?

Deksketoprofen, steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar (non-steroid anti-inflamatuvar ilaçlar =NSAİİ) grubuna dahil ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.

Elektra aç karnına içilir mi?

Bununla birlikte, akut ağrınız varsa, tabletleri aç karnına alınız. İlacı yemeklerden en az 30 dakika önce almanız, ilacın biraz daha hızlı etki göstermesine yardımcı olur. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Hamileliğinizin üçüncü üç aylık dönemi boyunca ELEKTRA ® FORT kullanmayınız.

Dexiren ne işe yarar?

Film kaplı tablet Beyaz renkli, yuvarlak şekilli, iki yüzü çentikli film kaplı tabletler. Erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları, dismenore ve diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır.

Deksketoprofen 25 mg ne için kullanılır?

Arveles, etken maddesi deksketoprofen olan NSAİİ grubu bir ağrı kesicidir. Tablet ve ampul formları vardır. Tablet formu, osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit gibi kas-iskelet sistemi ağrıları, adet ağrısı, diş ağrısı gibi kısa süreli ağrıların tedavisinde kullanılır.

You might be interested:  Sık sorulan: Öksürüğe Hangi Ilaç?

Elektra antibiyotik midir?

ELEKTRA ® FORT, steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ilaç grubundan bir ağrı kesicidir. Erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları, ağrılı adet dönemleri (dismenore), diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır.

Solerat 5 15 15 jel ne işe yarar?

SOLERAT deriye uygulandığında, lokal olarak antialerjik (alerjiyi giderici), antienflamatuar (iltihabı giderici), antipruritik (kaşıntıyı giderici) ve anestezik etki gösterir. SOLERAT, güneş yanıkları, böcek sokmaları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece (hafif) yanıklarda kullanılır.

Hirudoid forte jel hangi durumlarda kullanılır?

Morluk,çürük,kan oturması ve ödemin giderilmesi hızlı şekilde sağlayan Hirudoid Forte Jel, “burkulma, ezilme, eklemlerde su toplama ve şişme gibi hematomlu veya hematomsuz kapalı yaralar ve spor yaralanmalarında, yüzeysel flebitin lokal tedavisinde” reçete ediliyor.

Fucicort krem ne için kullanılır ne işe yarar?

FUCICORT, Vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve bakterilerin gelişmesini önleyici cilt en.

Dolorex kimler kullanamaz?

Genel olarak non steroidal anti inflamatuar ilaçlar (NSAİİ) kalple ilgili pıhtılaşma sorunları riskini arttırabilmektedir. Bu yüzden baypass geçirecek hastalarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği veya böbrek yetmezliği olan hastalarda da Dolorex yerine alternatif ağrı kesiciler düşünülmelidir.

Selectra nasil bir ilac?

Selectra, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI’lar) adı verilen ilaç grubuna dahil bir antidepresandır. Etken maddesi olan sertralin, depresyon, panik atak, anksiyete veya obsesif kompulsif semptomları olan kişilerin beyinlerindeki serotonin seviyesini arttırarak çalışır.

Geralgine etkisini ne zaman gösterir?

Ağızdan alınan kaşeler 30-45 dakika içinde etkisini göstermeye başlar. Bu etki yaklaşık 4 saat devam eder.

Dexiren nedir ve ne için kullanılır?

grubundan bir ağrı kesicidir. Erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları, ağrılı adet dönemleri (dismenore), diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır. DEXIREN, 25 mg deksketoprofen (deksketoprofen trometamol olarak) içerir. Tabletler, beyaz renkli, yuvarlak şekilli ve iki yüzü çentiklidir.

You might be interested:  Maistro Vitamin Ne Işe Yarar?

Tio Dexiren nedir ne işe yarar?

kas spazmlarının semptomatik tedavisinde, travma sonrası ve postoperatif ağrıda endikedir. sınırlandırılmalıdır. Önerilen tedavi süresi 5-7 gündür. Günlük toplam doz, TİO – DEXİREN ‘in içeriğindeki deksketoprofen için 75 mg’ı, tiyokolşikosid için 16 mg’ı geçmemelidir.

Ciprasid nedir ve ne için kullanılır?

Kronik bronşitin akut bakteriyel alevlenmesi, kronik sinüzitin akut alevlenmeleri, kronik süpüratif otitis media, malign otitis externa ve komplike olmayan üriner enfeksiyonlarda diğer tedavi seçeneklerinin başarısız olduğu durumlarda kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector