FAQ: Famodin Ilaç Ne Işe Yarar?

Famodin ilac neye iyi gelir?

Famotidin, üretilen mide asidi miktarını azaltan histamin-2 reseptör antagonistleri olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Famotidin, asit, peptik ülser, reflü ve mide ekşimesi tedavisi için günde dört defaya kadar 20-160 mg’lık dozlarda alınabilir.

Famodin ilacının yan etkileri nelerdir?

Sık rastlanan yan etkiler baş ağrısı (yaklaşık %5.5), bulantı, ishal, karın ağrısı, yorgunluk ve baş dönmesidir. Sık olmayan bazı yan etkiler döküntüler, kaşıntı, gaz, kabızlık, anksiyete ve depresyondur.

Protinum 40 mg nedir ne için kullanılır?

Peptik ülser tedavisinde (duodenal ülser ve gastrik ülser), • Orta ve ileri derecede özofageal reflü tedavisinde, Zollinger Ellison Sendromu ve diğer patolojik hipersekresyonlu durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

Famodin günde kaç kez içilir?

– Gastroözofageal reflü (GÖRH): Hafif belirtilerin tedavisi için: Sabah 20 mg ve akşamn 20 mg dozunda, 6-12 hafta süreyle kullanılabilir. Daha ciddi belirtilerin tedavisi için: Sabah 40 mg ve akşam 40 mg dozunda, 6-12 hafta süreyle kullanılabilir.

Parafon nedir ne işe yarar?

rahatsızlığı iyileştirmek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere yardımcı olarak aşağıda belirtilen durumlarda kullanılır: • Bel ağrısı, • Boyun tutulması, • Servikal sendrom (boyun, omuz ve kol ağrıları), • ltihabi (inflamasyonlu) veya travmatik (darbelere bağlı) kas rahatsızlıkları, • Tendon (kasları kemiğe

You might be interested:  Göz Kırpma Tiki Nasıl Tedavi Edilir?

Panto ilacının yan etkileri nelerdir?

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz: – Baş ağrısı – Karnın üst kısmında ağrı – shal – Kabızlık – Gaz – Baş dönmesi – Görme bozuklukları (bulanık görme) – Bulantı – Kusma – Kaşıntı ve deri döküntüsü gibi alerjik reaksiyonlar Page 7 PANTO 40 mg enterik kaplı tablet 7 – Ağız kuruluğu –

Ecopirin yan etkileri nelerdir?

Yaygın: Mide yanması, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı ve ishal Gastrointestinal kanaldan az miktarda kan kaybı (mikro hemoraj) Yaygın olmayan: Çok seyrek vakalarda perforasyona yol açabilecek yaygın olmayan gastrointestinal ülserler, gastrointestinal kanama (uzun süreli ECOPİRİN 100 mg kullanımı, gastrointestinal

Lansor kimler kullanamaz?

Kimler Lansor kullanmamalı? İlacın etken maddesi lansoprazol’e ya da içerdiği diğer maddelere karşı alerjisi olanlar, HIV tedavisi için atazanavir etken madde içeren ilaç kullananlar Lansor kullanmamalıdır.

Motilium nedir ne işe yarar?

Motilium, domperidone etken maddeli bir ilaçtır. Sıklıkla mide şikayetleri olanlarda kullanılır. Bulantı, kusma, mide hareketlerinde yavaşlık, şişkinlik gibi şikâyetlerde kullanılır. Türkiye’de motilium, duolans ve lacombi isimleriyle piyasada bulunmaktadır.

Rennie Duo ilacı ne işe yarar?

Mide asidinin ağıza geri gelmesi gibi mideden yemek borusuna mide içeriğinin geri kaçmasına (gastroözofageal reflü) bağlı belirtiler ile mide ağrısı, mide yanması, midede doluluk veya ağırlık hissi, hazımsızlık, şişkinlik, bulantı, kusma gibi midede asit fazlalığına bağlı belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

Brufen ilaç ne işe yarar?

Her bir film tablet 400 mg ibuprofen içerir. BRUFEN ®’in etkin maddesi olan ibuprofen, non-steroid antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ağrı kesici bir ilaç grubuna aittir.

Nexiumu kimler kullanamaz?

Nexium hangi durumlarda kullanılmamalı? Esomeprazol, benzimidazol türevlerine ya da Nexium içeriğindeki herhangi bir maddeye aşırı duyarlılık veya diğer proton pompası inhibitörlerine karşı bilinen alerji varsa kullanılmamalıdır. Atazanavir veya nelfinavir (AIDS tedavisi) ile tedavi süresince alınmamalıdır.

You might be interested:  Hangi Vitamin Eksikliği Kabızlık Yapar?

Avelox hangi durumlarda kullanılır?

AVELOX, duyarlı mikroorganizmaların (mikroplar) neden olduğu aşağıdaki enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır: – Kronik bronşitin aniden kötüleşmesi, – Hastane dışında oluşmuş akciğer enfeksiyonu (toplumdan edinilmiş pnömoni) – Akut sinüzit, – Başka bir tablonun eşlik etmediği (komplike olmayan) deri

Famodin 20 mg nasıl kullanılır?

Önerilen başlangıç dozu 6 saatte bir 20 mg ‘dır. Bazı hastalarda daha yüksek dozların kullanılması gerekebilir. Uygulama yolu ve metodu: FAMODIN sadece ağızdan kullanım içindir. Tabletleri bir bardak suyla (120 ml) birlikte çiğnemeden ya da ezmeden yutunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector