FAQ: Katarin Nasıl Bir Ilaç?

Katarin günde kaç kez alınır?

KATARİN FORTE’yi her zaman, tam olarak doktorunuzun söylediği şekilde alınız. Emin olmadığınız zaman doktorunuza veya eczacınıza danışınız. 12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinlerde: 6 ya da 8 saat ara ile 1 tane alınmak üzere günde ortalama 3 ya da 4 tablettir. Günlük maksimum doz 4 tablettir.

Medicold şurup ne işe yarar?

Aromatik vişne kokusunda, kırmızı-pembe renkli berrak şurup. MEDİCOLD; grip, soğuk algınlığı gibi durumlarda ortaya çıkan; ateş, burun tıkanıklığı, kırıklık hali ve minör adale ağrıları, genizde kaşıntı gibi semptomların tedavisinde kullanılır.

Aferin Sinüs kimler kullanamaz?

Yetişkinlerde kullanıldığı miktarda kullanılabilir. böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır. Eğer A-FERİN SİNÜS ‘ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Nurofen Cold kaç gün içilir?

Nurofen kısa süreli tedavilere uygun bir ilaçtır. Genelde çocuk ve ergenlerde 3 günden, yetişkinlerde ise 10 günden fazla kullanılmamalıdır. Belirtiler iyileşmez, aksine daha da kötüleşirse doktora danışmak gerekir. Yaşlılarda da en kısa tedavi süresi tercih edilir.

Psödoefedrin zararlı mı?

Psödoefedrin hidroklorür; ajitasyon, konfüzyon, irritabilite, tremor, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, diyare, abdominal kramplar gibi nörolojik ve gastrointestinal sistem yan etki oluşturma potansiyeline sahiptir (5,6,7,8).

Iburamin Cold ne için?

İBURAMİN COLD; soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı içeren belirtilerin giderilmesinde kullanılır.

You might be interested:  Sık sorulan: Lustral Ilaç Ne Için Kullanılır?

Ibuprofen Zero nedir?

Soğuk algınlığı, grip ve viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında ateş düşürücü olarak kullanılır.

Aferin sinüs ne işe yarar?

Aferin, soğuk algınlığı, öksürük, nezle gibi sorunların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Hapşırma, burun ve boğazda kaşıntı gibi alerjik reaksiyonları da dindirebilir. Reçete edilen dozda kullanılması gerekir. Uyku hali, baş ağrısı, bulantı-kusma ve kabızlık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Aferin forte nedir niçin kullanılır?

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

Sinüzite hangi ilaç iyi gelir?

Kekik yağı: Kekik, çok güçlü antibakteriyel, antifungal ve antioksidan özelliklerinden dolayı sinüzite iyi gelen bitkilerdendir. Kekik yağını, günde iki kere dilinizin altına 1-2 damla damlatarak ya da suyunuza da damlatarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda sinüzit ağrılarınız için kekik çayı da içebilirsiniz.

Nurofen günde kaç defa içilir?

Yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda, başlangıç dozu olarak su ile birlikte 2 tablet ve eğer gerekli ise her 4 – 6 saat arayla 1 veya 2 tablet şeklinde kullanılmalıdır. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.

Nurofen fazla içilirse ne olur?

İbuprofen ‘e ait doz aşımı durumunda bulantı, kusma, baş dönmesi, uyku hali ve nadiren bilinç kayıbı görülebilir. Eğer başka bir ilaç ile birlikte alınmamış ise, tek başına ibuprofen ‘in yüksek aşırı dozları genelde iyi tolere edilir.

Coldaway kaç gün kullanılır?

Hekim tarafından önerilmedikçe günde 6 tabletten fazla alınmamalıdır. Daima etkin en küçük doz kullanılmalıdır. Kısa süreli kullanım içindir. 5 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *