FAQ: Mospilan Ilaç Ne Ise Yarar?

Mospilan 20 SP ne ise yarar?

Mospilan 20 SP, bitki yüzeyine derinlemesine ve sistematik olarak etki eden, temas ve mide haşeresi kontrol ajanıdır. Preparat Mospilan SP 20, meyve bitkileri, sebze ve süs bitkileri yetiştiriciliğinde emilerek ve çiğnenerek kontrol edilebilir.

Acetamiprid sistemik mi?

ACETAMIPRID: Sistemik translaminar özellikte kantak ve mide zehiri bir insektisittir. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer. Etki süresi 14 ila 21 gün.

Mostar 20 SP insektisit nasıl kullanılır?

KULLANMA ŞEKLİ: -İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. -İlaçlamalar yapıldıktan sonra 6 saat içerisinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır. Patateste patates böceği: Örnekleme için tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek zararlının yumurta, larva ve ergini aranır.

Mosetam 20 SP nedir ne için kullanılır?

ÖZELLİKLERİ: Mosetam 20 SP sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün süreyle korur. KULLANMA ŞEKLİ: Patateste Patates Böceği: Örnekleme için, tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek, zararlının yumurta, larva ve ergini aranır.

Sistemik insektisit ne demek?

Sistemik insektisitler bitkilere verilir. Bitkiler üzerinden beslenen böcekler insektisiti yutar ve ölürler. Temas insektisitleri böceklere doğrudan temas ettirilerek kullanılır. Pestisit uygulamasının etkinliğini arttırmak için genellikle küçük damlacıklar (örneğin, aerosol olarak) şeklinde kullanılırlar.

You might be interested:  FAQ: Ayak Ağrısına Hangi Ilaç Iyi Gelir?

Acetamiprid hangi grupta?

Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün, Neonicotinoid grubunda yer alan ve ülkemizde ruhsatlı bulunan Acetamiprid, Clothianidin, Imidacloprid, Thiacloprid ve Thiamethoxam aktif maddeleri ile ilgili olarak aldığı kararı aşağıda bildirilmiştir.

4A grubu insektisit nedir?

SP: (Suda çözünen toz ) Mospilan 20 SP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına gore Grup 4A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlyayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir.

Yaprak biti için ne yapmalı?

Sirkeli su karışımı karşısında beyaz yaprak bitlerinin pek bir şansı yoktur. Özellikle çiçek yağı, elma sirkesi ya da toz biber ile karışım üzerinde yapraklar korunabilir. Tamamen doğal bir çözüm olması ile beraber, bitlerin yapraklar üzerindeki etkisi bütünüyle ortadan kaldırır.

Topas 100 EC nasıl kullanılır?

Mevsim boyunca 4-5 uygulama tavsiye edilir. Tütünde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. 15 gün ara ile en fazla 2 uygulama tavsiye edilir. Domates, gül ve biberde ilk hastalık belirtileri görüldükten sonra, 14 gün arayla, ilaçlamaya devam edilir.

Mostar tarım ilacı ne için kullanılır?

GÜLLERDE ÇİÇEKLERDE SEBZE VE MEYVELERDE BALLANMA YAPRAK BİTİ İLE MÜCADELE İÇİN BİREBİR İLAÇ KALINTI BIRAKMAZ UYGULANDIKTAN 7 GÜN SONRA TÜKETİM YAPILABİLİR.. 2 LİTRE SUYA 1 ÇAY KAŞIĞI UYGULANMASI YETERLİDİR.

Effore 20 SP ne işe yarar?

(Empoasca spp.) ÖZELLİKLERİ: İlaç sistemik etkilidir.İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün korur. edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.

Hekplan 20 SP nedir nasıl kullanılır?

Sistemik etkili bir insektisittir. Bitkinin yaprak,gövde ve köklerinden çok rahat özsuyuna girerek, kolay dağılır ve birçok zararlıyı kontrol eder. Etkisini 14-21 gün korur. Karışabilirliği: Alkali özelliktekiler hariç diğer insektisit,fungusit ve kimyevi gübrelerle karıştırılarak uygulanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *