FAQ: Perge Ilaç Ne Için Kullanılır?

Perge ne demek?

Perge (Yunanca: Πέργη Perge ), Antalya’nın 18 km doğusunda, Aksu ilçesi sınırları içinde bulunan, bir zamanlar Pamfilya Bölgesine başkentlik yapmış antik bir kenttir. Şehirdeki akropolisin Tunç Çağı döneminde kurulduğu düşünülmektedir.

Perge ilacı hangi tedavide kullanılır?

Pregabalin, konvülsiyonlar ve bazı psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır, ayrıca nöropatik ağrıların tedavisi için de kullanılır.

Pergel hapı ne işe yarar?

ağrı) tedavisinde ve yaygın anksiyete (kaygı) bozukluğunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. uzun süreli ağrılarda kullanılır. Şeker hastalığı ve zona gibi birçok hastalık sinirlerinize zarar vererek sinir hasarına bağlı ağrıya sebep olabilir.

Perge tarihi nedir?

Perge Antik Kenti – Antalya Hitit Dönemi’nde varlığını sürdürdüğüne inanılan ve “Parha” diye bilinen kent Roma Dönemi’nde Anadolu’nun en düzenli kentlerinden biri olmuştur. Antik Kent Perge ‘nin bir diğer temel yapısı olan stadyum, Türkiye’nin en iyi korunmuş stadyumlarından biridir.

Perge kaç lira?

Giriş Ücreti: 60 TL – Durum: SADECE AKRAPOL KISMI KAPALIDIR.

Regapen ilaç ne için kullanılır?

REGAPEN (pregabalin) periferik nöropatik ağrıda endikedir. REGAPEN (pregabalin) sekonder jeneralize konvülsiyonların eşlik ettiği ya da etmediği parsiyel konvülsiyonlu yetişkin hastalarda ek tedavi olarak endikedir. REGAPEN (pregabalin) yaygın anksiyete bozukluğunda endikedir.

Alyse nasıl kullanılır?

i her gün aynı saatte alınız. ALYSE ‘in etkisinin sizin için çok kuvvetli veya zayıf olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz. Doktorunuzla görüşmeden ALYSE ‘i aniden bırakmayınız. ALYSE ‘i bir bardak su ile bütün olarak yutunuz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Eczacı Olmak Için Hangi Bölümü Seçmeliyim?

Aşırı dozda ilaç alınca ne olur?

Gereğinden fazla ilaç tüketilmesi bağırsak sisteminin işleyişini bozarak uzun süren kronik ishal problemi yaşanmasına neden olur. Çoğunlukla kimyasal içerikler ile geliştirilen ilaçların fazla miktarda kullanıldığında vücuttan atılması zorlaşır ve böbrek metabolizması üzerinde olumsuz etkiler meydana gelir.

Ağrı kesici hangisi daha iyi?

Aspirin de en güçlü ağrı kesiciler arasındadır. Düzenli olarak kullanımı tavsiye edilebilen bir ilaçtır, ancak bu 50 yaşın üstündekiler için geçerlidir. 50 yaşın üstündeki bireylerin haftada 2-3 gün kullanması kan sulandırıcı etki gösterebilmesi adına gereklidir.

Çok fazla ağrı kesici içmek öldürür mü?

FDA’nın hazırladığı raporda, parasetamol etken maddesi bulunan ilaçların yüksek dozda alımı sonucunda karaciğerde ciddi hasarlara ve zaman zaman da ölümlere neden olduğu açıklandı. FDA, bu ilaçların bir kerede alınabilecek dozunu 1000 mg’dan 650 mg’a, günlük toplam dozu ise 4 bin mg’dan 2 bin 600 mg’a düşürdü.

Regapen 300 ne için kullanılır?

REGAPEN (pregabalin) periferik nöropatik ağrıda endikedir. REGAPEN (pregabalin) sekonder jeneralize konvülsiyonların eşlik ettiği ya da etmediği parsiyel konvülsiyonlu yetişkin hastalarda ek tedavi olarak endikedir. REGAPEN (pregabalin) yaygın anksiyete bozukluğunda endikedir.

Symra 75 mg nedir?

SYMRA, ağızdan alınan ve kısmi sara (epilepsi) nöbetlerinin tedavisinde diğer nöbet ilaçları ile birlikte ek tedavi olarak; merkezden uzak (periferik) sinir hasarına bağlı ağrının (nöropatik ağrı) tedavisinde ve yaygin anksiyete (kaygı) bozukluğunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Dyloxia ilaç nedir?

DYLOXİA, 18 yaş ve üzeri yetişkinlerde, majör depresif bozukluk (MDB), genel anksiyete bozukluğu (GAB), diyabetik periferal nöropatik ağrı (DPNA), fibromiyalji (FM), kronik kas iskelet ağrısı (KA), kronik bel ağrısı ve osteoartrite bağlı kronik ağrısı olan hastaların tedavisinde endikedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector