FAQ: Selectra Hangi Grup Ilaç?

Selectra bagimlilik yapar mi?

Antidepresan ilaçlar bu gibi sorunlara neden olmaz, bağımlılık yapmaz.

Selectra bırakınca ne olur?

Antidepresanı bırakanların yaklaşık %60’ında unutkanlık ve dalgınlık belirtileri aynı anda görülür. Birçok kişide, yoksunluk sendromu olarak adlandırılan bulgular ortaya çıkabilir. Kişi duygularını kontrol etmekte güçlük çekebilir, fevri davranışlar sergileyebilir. Bu süreç genelde bir hafta on gün sürer.

Selectra hangi reçete?

Yeşil reçete ile satılan ve Benzodiazepinlerin etkilerini geriye döndürmek için damar yolundan uygulana, etkisini 30-60 saniyede çıkaran bir ilaçtır.

Sertraline 50 mg ne işe yarar?

Sertralin seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresanların bir grubuna ait bir ilaçtır. Sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, obsesif kompülsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Selectra yan etkileri kaç gün sürer?

SELECTRA tedavisinin aniden kesilmesi halinde sersemlik, titreme, uyku bozukluğu, huzursuzluk, kaygı, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı ve uyuşma görülebilir. Bu belirtiler genel olarak ciddi değildir ve genellikle birkaç gün içinde kaybolur. Bazı vakalarda 1 – 2 ay kadar sürebildiği bildirilmiştir.

Antidepresanların zararları nelerdir?

Antidepresan ilaçların olası en sık yan etkileri; kilo alımı, iştahsızlık, mide bulantısı, uyku hali, sersemlik, cinsel isteksizlik, kabızlık ve ishaldir. Bunun yanı sıra aşırı bir neşe hali olmuşsa yine hekiminizle görüşün. Bu gibi durumlarda hekime başvurarak ilaç değişimi sağlanabilir” diye konuştu. Dr.Öğr.

You might be interested:  Soru: Huzursuz Bacak Sendromu Için Hangi Ilaç Kullanılır?

Selectra yan etkisi nelerdir?

Çok yaygın yan etkiler

  • Uyku hali ya da uykusuzluk gibi uyku alışkanlıklarında değişiklik.
  • Mide bulantısı, iştahsızlık,
  • İshal ve hazımsızlık.
  • Aşırı terleme.
  • Cinsel isteksizlik ya da boşalma güçlüğü gibi cinsel sorunlar.
  • Titreme.
  • Halsizlik.

Antidepresan ilaçlar metabolizmayı yavaşlatır mı?

Antidepresan ve şizofreni tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar metabolizmanızı yavaşlatabilir. Kalp hızını azaltan birçok diğer ilaç da benzer bir etki gösterebilir.

Paxil 20 mg bırakınca ne olur?

İlacı aniden kesmenin bazı yan etkileri olabilir; depresyon, anksiyete, ruh hali değişiklikleri, aşırı heyecan, sinirlilik, kafa karışıklığı, baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik, kollarda, bacaklarda, ellerde veya ayaklarda uyuşma veya karıncalanma, sıradışı rüyalar, uyku sorunları, mide bulantısı veya terleme.

Rexapin kimlere verilir?

Film kaplı tablet. Beyaz renkli, yuvarlak film kaplı tablet. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir. Olanzapin, başlangıç tedavisine yanıt vermiş hastaların idame tedavisinde klinik düzelmenin sağlanmasında etkilidir.

Diazem ilacı ne için kullanılır?

Diazepam, benzodiazepin türevi bir ilaç etken maddesidir. Diapam, Diazem gibi ticari isimlerle pazarlanır. Anksiyolitik, antikonvülsan, sedatif, kas gevşetici ve hafıza zayıflatıcı etkilere sahiptir. Anksiyete, uyuyamama, nöbetler, alkol yoksunluğu, ve kas spazmları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Citoles kimler kullanamaz?

Citoles çocuklarda ve 18 yaşın altındaki adolesanların tedavisinde kullanılamaz.

Efexor ilacı ne işe yarar?

Efexor XR (venlafaksin), depresyon, anksiyete ve panik atak tedavisinde sıklıkla kullanılan reçeteli bir antidepresandır. SNRI’lar (serotonin ve noradrenalin geri alım inhibitörleri) ilaç grubuna dahildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *