FAQ: Zentiva Ilaç Ne Işe Yarar?

Zentiva 500 mg ne işe yarar?

Baş ağrısı, migren, âdet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir.

Zentiva ne demek?

Avrupa ilaç sektörünün lider firması sanofi-aventis Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Çek Cumhuriyeti kökenli eşdeğer ilaç kuruluşu Zentiva, Türkiye’nin en büyük üretim merkezlerinden olan Lüleburgaz’daki tesislerini bir Ar-Ge üssüne çeviriyor.

Zentiva sahibi kimdir?

ZENTIVA İÇİN STRATEJİK BİR ADIM: Zentiva N.V Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jiri Michal da, bu anlaşmadan çok mutlu olduğunu belirterek, “Eczacıbaşı ile yaptığımız bu anlaşma, bugüne kadar yaptığımız en büyük stratejik işbirliği anlaşmasıdır. 2004 yılındaki halka arzımızda da vurguladığımız Orta ve Doğu Avrupa

Sanofi kime ait?

Sanofi (1973-1999: Sanofi, 1999-2004: Sanofi -Synthélabo, 2004-2011: Sanofi -Aventis, 2011’den tekrar Sanofi ), 2004 yılında Sanofi -Synthélabo ile Aventis’in birleşmesi sonucu kurulmuş, Fransa merkezli ilaç ve aşı üreticisi bir sağlık firmasıdır.

Panadol kimler kullanamaz?

PANADOL ‘u aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ Aneminiz (kansızlık) varsa, • Akciğer hastalığınız varsa, Page 2 2 • Karaciğer veya böbrek işlevlerinizde bozukluk varsa, • Parasetamol içeren başka bir ilaç kullanıyorsanız, • Alkol alıyorsanız günlük 2 gramdan fazla parasetamol (4 PANADOL tablet) almamalısınız.

You might be interested:  Sık sorulan: Sildegra Nasıl Bir Ilaç?

Novalgin 500 mg damla ne işe yarar?

NOVALGİN, ağrı kesici, ateş düşürücü ve spazm (kasılma) çözücü etkilere sahip bir ilaçtır. Doktorunuz size NOVALGİN ‘i şiddetli veya dirençli ağrınız veya ateşiniz olduğu için reçetelemiş olabilir.

Kongest hangi tedavide kullanılır?

kullanıma sunulmaktadır. KONGEST FORTE grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş, üşüme, vücut ağrıları, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtileri azaltır.

Dolorex kimler kullanamaz?

Genel olarak non steroidal anti inflamatuar ilaçlar (NSAİİ) kalple ilgili pıhtılaşma sorunları riskini arttırabilmektedir. Bu yüzden baypass geçirecek hastalarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Karaciğer yetmezliği veya böbrek yetmezliği olan hastalarda da Dolorex yerine alternatif ağrı kesiciler düşünülmelidir.

Aferin kimler kullanamaz?

Aferin hangi durumlarda sakıncalıdır? İlacı; Etkin (parasetamol, klorfeniramin) veya yardımcı maddelerine alerjisi olanların. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaları sakıncalıdır.

Eczacıbaşı ilaç üretiyor mu?

Eczacıbaşı ‘nın kendi laboratuvarında D-Vital ismiyle anılan vitamini üretmesiyle atıldı. 1952 yılında ülkenin ilk modern ilaç fabrikasını kuran Eczacıbaşı, ilaç üretimi alanında faaliyet gösteren iki kuruluşunu 2007 yılında Zentiva’ya devretmesinin ardından ürün ve hizmet alanında yeni açılımlara yöneldi.

Eczacıbaşı ne üretiyor?

Türkiye’nin ilk ve en büyük seramik sağlık gereçleri üreticisi ve ihracatçısı olan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (EYAP), 1958’den beri VitrA markalı seramik sağlık gereçleri, 1991’den bu yana banyo mobilyaları, küvet ve duş tekneleri üretiyor.

Sanofi Aventis ilacı ne işe yarar?

Sanofi – aventis ve İhmal Edilen Hastalıklar için İlaçlar inisiyatifi [Drugs for Neglected Diseases initiative] (DNDi) arasındaki ortaklığın bir sonucu olarak 2007’de piyasaya çıkan ASAQ WHO tarafından komplikasyonsuz seyreden Plasmodium falciparum sıtmasının tedavisi için uygun bulunan tek fiks dozlu artesunat ve

Sanofi hapı ne işe yarar?

OXAP kan damarlarını gevşeterek kan basıncının düşürülmesine yardımcı olan, olmesartan medoksomil adlı madde içeren bir ilaçtır 28 ve 84 film tablet halinde kullanıma sunulmuştur.

You might be interested:  FAQ: Bitkisel Ilaç Patenti Nasıl Alınır?

Sanofi Ne fabrikası?

Üretim ve ihracat üssü Yaklaşık 2 bin çalışanıyla hizmet veren Sanofi Grubu Türkiye, ülkemizin üçüncü büyük ilaç şirketi konumunda. Zentiva Lüleburgaz fabrikası, 350 bin metrekareye yayılan tesisleri ve 425 milyon kutu ilaç üretim kapasitesiyle gerek Türkiye gerekse dünyanın en önemli üretim merkezleri arasında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *