FAQ: Zirai Ilaç Bayilik Belgesi Ne Işe Yarar?

Zirai ilaç bayiliği kimler açabilir?

Sadece Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yetki belgesi alan ziraat mühendisleri, tarımsal ilaç toptan ve perakende satışı yapabilecek. Artık ziraat teknisyenleri ve meslek yüksek okullarından mezun teknikerler, tarımsal ilaç satıcısı olamayacak.

Zirai ilaç bayilik belgesi nasıl alınır?

Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi almak isteyen kişiler, aşağıdaki bilgi ve belgelerle bulundukları İl veya İlçe Müdürlüğüne müracaat eder. a) Başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı, yazışma adresi ve telefonu. b) Son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı veya İl/İlçe Müdürlüğünce onaylı sureti.

Zirai ilaç bayilik sınavından kaç puan almak gerekir?

Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

2017 zirai ilaç bayilik sınavını kaç kişi kazandı?

İlimizde sınava başvuru şartları uyanlar, 2017 yılı Nisan ayı içinde Bakanlığımız tarafından düzenlenen sınava girdiler. Sınav sonunda belgeyi almayı hak eden 4 kişi oldu. Bunlar; Ziraat Mühendisi Muhammed Abdullah Kizirgil, Ziraat Teknikeri Ramazan Ayhan, Ziraat Teknikeri Merve Çelik ve Ziraat Teknikeri Mehtap Tuncer.

You might be interested:  Soru: Aerius Ilaç Ne Işe Yarar?

Bayilik belgesini kimler alabilir?

a) Türk vatandaşı olmak, b) Ziraat Mühendisi veya Eczacı veya Kimya Mühendisi veya Kimyager veya Ziraat Teknisyeni veya Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş Tekniker olmak. c) Yılda bir kez Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

Zirai ilaç bayilik ve toptancılık sınavına kimler girebilir?

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavına; Ziraat Mühendisi, Eczacı, Kimya Mühendisi, Kimyager ve Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş ziraat teknikeri veya ziraat teknisyenleri başvurabilecektir. Başvuru şartlarını taşımadığı halde sınava giren adayların sınavı geçersiz sayılır.

Tarım ilaçlama belgesi nasıl alınır?

Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi almak isteyen profesyonel kullanıcılar, gerekli bilgi ve belgelerle bulundukları yerdeki tarım il veya ilçe müdürlüğüne başvuracak.

Zirai ilaç bayiliği sınavına kimler girebilir?

Sınava kimler başvurabilecek? Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik gereği sınava; ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenleri girebilecek.

Tarım ilaçları satış dükkanı nasıl açılır?

Zirai İlaç Bayilik Başvurularında istenen belgeler ise;

  1. 2 adet vesikalık resim.
  2. T.C kimlik belgesi.
  3. Başvuru dilekçesi.
  4. BKÜ (Bitkisel Koruma ürünleri) sınav başarı belgesi.
  5. Depo, bayi ve toptancılık yapılacak iş yerinin açık adresi.
  6. Mezuniyet belgesi yada diploma fotokopisi gibi evraklardır.

Bayilik Sınavı Kaç Soru?

12- Sınavda 80 adet soru sorulacak olup, sınav süresi 100 dakika olacaktır. Sınavda, yanlış cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır.

Bitki koruma bayilik sınavından kaç puan almak gereki?

(BAŞVURULAR 13 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE SAAT 09.00’DA BAŞLAYIP, 24 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE SAAT 17.00’DE SONA ERECEKTİR.) SINAVIN UYGULAYICISI: Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM)’dir. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Panik Atakta Ilaç Ne Zaman Etki Eder?

Zirai ilaç bayilik sınavı zor mu?

Bitki Koruma Bayilik Sınavı ‘nı kazanmak için dikkat etmeniz gereken tüm hususlar bu sunumda yer almaktadır. Sınav aslında zor olmayıp genelde her sene benzer sorular yer almaktadır.

Bayilik Sınavı Açıklandı mı?

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİLİK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılan sınavın sonuçları 16 Kasım 2020 tarihinde açıklanacak.

BKÜ sınavından kaç puan almak gerekir?

Sınavdan geçer puan olan 70’i alabilmek için 80 sorudan 56 soruyu doğru yanıtlamak gerekiyor. Sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Tüm soruları ‘A’ işaretleyen bir kişi bu sınavdan 50 puan alacak. Geçer notların az olması halinde ise ‘çan eğrisi’ uygulaması yapılacak.

Bayilik Sınavı Ne Zaman?

2020 yılının 17 Ekim tarihinde gerçekleştirilen sınav 2021 yılı için Nisan ayı itibariyle başlatılarak, herhangi bir aksaklık olmazsa 2021 yılında da 2020 yılındaki gibi sınav tarihi ertelenmezse bu aylar içinde sınav yapılması bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *