Hızlı Cevap: Demond Ilaç Ne Için Kullanılır?

Demont ilaç ne için kullanılır?

DEMONTY 30 ve 90 tablet içeren OPA/Alu/PVC-Alu blister ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. DEMONTY, alerjik rinit ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde endikedir.

Deltamethrin ne için kullanılır?

Delmet 2.5 EC, Deltamethrin güçlü öldürücü aktif madde olarak, haşerelerin bağışıklık sistemini de inhibe eder. Uzun süre kalıcılığa sahiptir. Açık alanlarda hacimsel ilaçlamalar için yoğun olarak kullanılan ürünlerimizden biridir. Kalıcılık çok iyi olduğundan, kapalı alanlarda da tercih edilir.

Demond EC 25 nasıl kullanılır?

İlacı önce ayrı bir kapta az bir miktar su ile karıştırınız. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız.

Decis hangi bitkilerde kullanılır?

KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLILAR Yaprak galerigüveleri (Stigmella sp., Pyllomorcyter sp.) Testereliarılar (Hoplocampa spp.) Bozkurt (Agrotis sp.) Piskokulu yeşilböcek (Nezara sp.)

Yaprak biti için ne yapmalı?

Sirkeli su karışımı karşısında beyaz yaprak bitlerinin pek bir şansı yoktur. Özellikle çiçek yağı, elma sirkesi ya da toz biber ile karışım üzerinde yapraklar korunabilir. Tamamen doğal bir çözüm olması ile beraber, bitlerin yapraklar üzerindeki etkisi bütünüyle ortadan kaldırır.

You might be interested:  Sık sorulan: Ilaç Lekeleri Nasıl Çıkar?

Deltamethrin organofosfat mı?

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı sınıflamaya göre dimethoat 2. sınıf orta derece etkili fosfotioat kimyasal yapılı organofosfat grubundan, deltamethrin ise sentetik yapılı piretiroit grubundan bir pestisittir (4).

Declare 25 EC ne için kullanılır?

Armut psillidi (Cacocysylla pyri) Yaprak galeri güveleri (Stigmella spp. Phyllonorcyter spp) Testereli arılar (Hoplocampa spp.) Yaprak pireleri (Empoasca spp.)

Miclothane 24 e ne için kullanılır?

ELMA KARALEKESİ: Uygulama: Çiçek gözleri kabardığında (dal sırcası bulunan yerlerde 3-5 gün önce) Uygulama: Pembe rozet döneminde ( çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde) Uygulama: Çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce.

Top Up 100 EC nasıl kullanılır?

Önce aletin deposunu yarısına kadar suyla doldurunuz. Sonra tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarını ayrı bir kapta suyla karıştırınız. Aletin karıştırıcısı da çalışır durumda iken bu karışımı tanka dökünüz. Sonra tankı hizasına kadar suyla doldurunuz. ilaçlama bittikten sonra ilaçlama aletini iyice yıkayınız.

Caniplan 20 SP nasıl kullanılır?

Birçok kültür bitkisindeki yaprak biti, beyaz sinek vb. gibi emici böceklere karşı etkilidir. İLAÇLAMA ZAMANI: İlaclama sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. İlaclamadan sonra 6 saat icinde yağmur yağarsa ilaclama tekrarlanmalıdır.

Topas 100 EC nasıl kullanılır?

Mevsim boyunca 4-5 uygulama tavsiye edilir. Tütünde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. 15 gün ara ile en fazla 2 uygulama tavsiye edilir. Domates, gül ve biberde ilk hastalık belirtileri görüldükten sonra, 14 gün arayla, ilaçlamaya devam edilir.

Decan 2 5 EC hangi bitkilerde kullanılır?

Baklagil tohum böcekleri (Bruchus spp.) Yaprak bitleri (Aphis spp.) Yaprak pireleri (Empoasca spp.) Thripsler (Thrips spp.)

Dursban 4 ne için kullanılır?

İthal (Imp.) Yesil kurt (Heliothisspp.) Ekin kambur böcegi (Zabrusspp.)

Decis Trap nasıl kullanılır?

İzleme amaçlı asılan bu tuzaklarda ilk erginler yakalandığında ve aynı zamanda meyveler vurma olgunluğuna ulaşmadan yaklaşık 1 hafta önce DECIS TRAP ağaçların güney ve/veya güneydoğu yönüne yerden 1.5-1.8 m yükseliğe asılır. Tuzaklar birim alana homojen şekilde yerleştirilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *