Hızlı Cevap: Lustral Ilaç Ne Işe Yarar?

Lustralın faydaları nelerdir?

Lustral ilacın etki mekanizması nedeniyle farklı ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Lustralın; depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, obsesif kompülsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu, anksiyete bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde kullanıldığı görülmektedir.

Lustral hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Lustral (sertralin), genellikle depresyon tedavisi için kullanılan bir antidepresan türüdür. Ancak panik atak, sosyal anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu olan kişiler için de reçete edilebilir.

Lustral Special 100 mg nasıl kullanılır?

LUSTRAL SPECIAL ‘i sabah veya akşam aç veya tok karnına alabilirsiniz. Günün aynı saatinde alınması tercih edilir. LUSTRAL SPECIAL ‘i bütün olarak bir bardak su ile yutunuz. Tabletleri çiğnemeyiniz veya ezmeyiniz.

Lustral ilaç nasıl kullanılır?

Tablet ya da kapsüller, genellikle günde bir defa, yemekle ya da yemekten sonra, tek dozda alınır. Bir bardak su ile, bütün olarak alınmasında fayda vardır. En fazla fayda için Lustral ‘i düzenli olarak kullanın. Doktorunuz tarafından aksi söylenmedikçe, her gün aynı zamanda kullanmayı unutmayın.

Lustralın yan etkileri ne zaman geçer?

İlacın yan etkileri ilk birkaç hafta içinde yok olacaktır. Eğer rahatsız edici bir düzeyde devam ediyorsa doktorunuza başvurunuz. İlaç değişikliği ya da doz değişikliği gerekiyor olabilir. Ciddi yan etkilerin görülmesi halinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

You might be interested:  Sık sorulan: Majistral Ilaç Ne Demek?

Lustral aniden bırakılırsa ne olur?

İlacı aniden bırakmak; ‘kesilme sendromu’ ya da ‘yoksunluk sendromu’ denilen tabloya yol açabiliyor. İlacı bıraktıktan bir -iki gün sonra aşırı sıkıntı, üzüntü, heyecan hali, çarpıntı hissi, şuur bulanıklığı, dalgınlık görülebilir. Ayrıca uykusuzluk ya da uyuklama hali ortaya çıkabilir.

Lustral ilişkiden ne kadar önce alınmalı?

Antidepresanların vücuttaki etkisi, 24 saat ile 3 gün sürerken, yeni keşfedilen ilaç vücutta 8 saat sonra sadece yüzde 20 oranında kalıyor. Cinsel ilişkiden 3 saat önce, 1 bardak suyla alınması gerekiyor.

Lustral bağımlılık yapar mı?

Antidepresan ilaçlar bu gibi sorunlara neden olmaz, bağımlılık yapmaz. Ayrıca madde bağımlılığı tanı ölçütlerinden biri olan geri çekilme belirtileri tek başına bağımlılık tanısı koymaya yeterli değildir. Her antidepresan kullanan kişi ilacını bırakırken bu tür belirtiler göstermeyebilir.

Fluoksetin ne zaman etki eder?

Fluoksetin kullanırken 2-3 hafta sonra ilk gelişmeleri görebilirsiniz, ancak belirgin bir yarar görebilmek genellikle 4-6 hafta sürer. Durumunuzda düzelmek yerine, daha da kötüleşme olduğu takdirde doktorunuza bildiriniz. Almayı unutup bir dozu atladıysanız, hatırladığınız an alınız.

Selectra 100 mg fazla alınırsa ne olur?

Selectra doz aşımı Eğer Selectra ‘yı kullanmanız gerekenden fazla aldıysanız sersemlik, uyku hali, bulantı ve kusma, baş dönmesi, taşikardi, titreme ve nadir de olsa bilinç kaybı gibi yan etkiler yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda hemen doktorunuzu arayın ve size en yakın hastanenin acil servisine başvurun.

Lustral kilo aldırır mı?

Uzmanların bildirdiğine göre, antidepresan kullananların, özellikle de “SSRI” (seçici seretonin gerialım engelleyicileri) grubunda yer alan “fluoxetine HCl (Prozac), “escitalopram” (Cipralex), “paroxetine HCl” (Paxil), “sertraline HCl” ( Lustral ) kullanıcılarının yüzde 25’inde beden ağırlığında 5 kg veya daha fazla

Selectra yan etkileri kaç gün sürer?

SELECTRA tedavisinin aniden kesilmesi halinde sersemlik, titreme, uyku bozukluğu, huzursuzluk, kaygı, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı ve uyuşma görülebilir. Bu belirtiler genel olarak ciddi değildir ve genellikle birkaç gün içinde kaybolur. Bazı vakalarda 1 – 2 ay kadar sürebildiği bildirilmiştir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Saçkıran Için Hangi Ilaç Kullanılır?

Rexapin kimlere verilir?

Film kaplı tablet. Beyaz renkli, yuvarlak film kaplı tablet. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir. Olanzapin, başlangıç tedavisine yanıt vermiş hastaların idame tedavisinde klinik düzelmenin sağlanmasında etkilidir.

Citoles kimler kullanamaz?

Citoles çocuklarda ve 18 yaşın altındaki adolesanların tedavisinde kullanılamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector