Hızlı Cevap: Protech Ilaç Ne Için Kullanılır?

Protech 40 mg nasıl kullanılır?

Tavsiye edilen başlangıç dozu genellikle günde 2 tablet PROTECH ®’dir. İki tablet de yemekten 1 saat önce aynı anda alınır. Midenizin asit üretimine bağlı olarak doktorunuz daha sonra ilacınızın dozunu ayarlayacaktır.

Protech hap ne için kullanılır?

PROTECH ‘in etkin maddesi olan pantoprazol, proton pompası inhibitörü olarak bilinen farmakolojik gruba dahildir. Proton pompası inhibitörleri midenizin salgıladığı asit miktarını azaltarak buna bağlı mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

Pantactive günde kaç kere kullanılır?

Günde 1 tablet PANTACTİVE alınır. Bilhassa, diğer tedavilere yanıt alınamaması gibi özel vakalarda doz iki katına çıkarılabilir ( günde 2 adet PANTACTİVE 40 mg). Duodenal ülser tedavisinde genellikle 2 haftalık bir periyod gereklidir. Eğer bu süre yeterli değilse, takip eden 2 hafta içerisinde iyileşme gözlenecektir.

Pantoprazol 20 mg ne ise yarar?

Pantoprazol mideden mide asidi salgılanmasını azaltır ve asit ile ilişkili mide-bağırsak problemlerini tedavi etmek için kullanılır.

Protech 40 mg 14 enterik kaplı tablet nedir?

Etkisini midenizde üretilen asit miktarını azaltarak gösterir. Midenin ve bağırsakların asitle ilişkili rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. PROTECH, sarı renkli yuvarlak tabletlerdir. 14 ve 28 tabletlik ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.

You might be interested:  Vitamin Kontrolü Için Hangi Doktora Gidilmeli?

Pantoprazol 40 mg nasıl kullanılır?

lk pantoprazol tablet kahvaltıdan 1 saat önce ve ikinci pantoprazol tablet akşam yemeğinden 1 saat önce alınır. Doktorunuzun önerilerini takip ediniz ve bu antibiyotiklerin kullanma talimatlarını okuyunuz. Tedavi süresi genellikle 1-2 haftadır. Gastrik ülser ve duodenal ülser tedavisinde Günde 1 tablet PANTO alınır.

Protonex ilaç ne işe yarar?

PROTONEX, H. Pylori (Helicobakter pylori)’nin (bir tür mikroorganizma) neden olduğu duodenal ve gastrik ülserde (ince barsak ve mide ülseri) tekrarı azaltmak amacıyla bu mikroorganizmanın eradikasyonu (yok edilmesi) için uygun antibiyotiklerle kombine olarak, peptik ülserde (Duodenal ve gastrik ülser), orta ve ileri

Panocer ilacı nedir?

PANOCER ‘in etkin maddesi olan pantoprazol, proton pompası inhibitörü” olarak isimlendirilen bir ilaç grubuna dahildir. Etkisini midenizde üretilen asit miktarını azaltarak gösterir. PANOCER, kutuda 14 ve 28 tabletlik blisterler içinde piyasaya sunulmaktadır.

Mide koruyucu ilaç isimleri nelerdir?

Proton pompa inhibitörleri (omeprol, lansor, nexium, panto, pulcet…… ), H2 reseptör blokerleri (famodin, axid ranitab…) ya da yaygın olarak bilinen isimleriyle “ mide koruyucu /asit düşürücü” ilaçlar, gastrit, ülser, mide yanması ve reflü hastalığının tedavisinde yıllardır kullanılmaktadır.

Lansor kimler kullanamaz?

Kimler Lansor kullanmamalı? İlacın etken maddesi lansoprazol’e ya da içerdiği diğer maddelere karşı alerjisi olanlar, HIV tedavisi için atazanavir etken madde içeren ilaç kullananlar Lansor kullanmamalıdır.

Mide koruyucu zararlı mı?

Doç. Dr. Yaşar, toplumda ‘ mide koruyucu ‘ olarak bilinen ilaçların asıl etkisinin mide asidinin üretimini azaltmak olduğunu belirterek “Ancak mide asidi sanıldığı gibi zararlı değildir. Proteinlerin sindirimi, demir, kalsiyum, B12 vitamini ve tiroid hormonu gibi bazı ilaçların vücut tarafından emilmesi için gereklidir.

Spasmomen ilaç ne işe yarar?

SPASMOMEN otilonyum bromür içerir ve otilonyum bromür “antispazmotik” (spazm giderici) olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. SPASMOMEN sindirim kanalındaki kaslar üzerine etki eder, barsak spazmlarını hafifletir ve aşırı motilitesini (barsak kaslarının aşırı büzülmesini ve hızını kontrol etmek gibi) düzenler.

You might be interested:  Pişik Nasıl Geçer Evde Tedavi?

Mide koruyucu yemekten ne kadar önce alınmalı?

Bu ilaçlar midede asit salgısını baskılarlar. İlaçlar genellikle günde bir kez, sabah kahvaltıdan yarım saat önce alınmalıdır.

Mide koruyucu ilaçlar tok karnına içilir mi?

Ağrı kesiciler, mutlaka tok karnına ve bol su ile alınmalı, asla aç karnına alınmamalıdır. Midede ülser veya gastriti olan hastalar, ağrı kesici almak zorunda ise, tok karnına ve beraberinde mide koruyucu hap veya şurup ile beraber almalıdır.

Gaviscon ne zaman kullanılır?

Gaviscon nasıl kullanılır?

  • İlacı yemeklerden sonra alın.
  • Şurup formunu kullanmadan önce şişesini iyice çalkalayın.
  • Tablet formu çiğnenmelidir.
  • Aralıklı yaşanan mide rahatsızlıklarında sadece gerektiğinde alın.
  • Mide sorunları arttıysa şikâyet olmasa da ilacı düzenli almaya devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector