Hızlı Cevap: Rexapin Ilaç Ne Için Kullanılır?

Rexapin ne işe yarar?

Film kaplı tablet. Beyaz renkli, yuvarlak film kaplı tablet. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir.

Rexapin 5 mg nedir ne için kullanılır?

REXAPİN EASYTAB; sarı renkli, yuvarlak, düz yüzeyli, bir yüzünde “ 5 ” baskılı ve diğer yüzü boş olan ağızda dağılabilir tabletlerdir. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir.

Rexapin 10 mg ne işe yarar?

REXAPİN EASYTAB; sarı renkli, yuvarlak, düz yüzeyli, bir yüzünde “ 10 ” baskılı ve diğer yüzü boş olan ağızda dağılabilir tabletlerdir. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir.

Rexapin etkileri nelerdir?

Uyku hali ve sersemlik yapar.İştahı açar, kiloyu önemli derecede arttırır,diabet (şeker hastalığı ) riskini arttırır. Kolesterol gibi kan yağlarının artışına neden olur. Karaciğer üzerine de etkisi vardır. Dikkat ve konsantrasyonu olumsuz etkiler.

Rixper ilaç ne işe yarar?

Risperdal, Neoris, Nodirep, Perilife, Rileptid, Rixper, Restela, Ricus, Riplidon, Risfamed, Risvit, Rixol, Welris… Bu ilaçların hepsi risperidon içerirler. Antipsikotikler olarak adlandırılan ve bir çeşit ruhsal bozukluk (psikoz) durumunda kullanılan ilaç grubuna dahildir.

Rexapin 2.5 miligram ne için kullanılır?

depresyon sebebiyle oluşan uykusuzluğa çare olarak verilen ilaçtır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ilaç Midede Nasıl Erir?

Selectra nasil bir ilaç?

Selectra, seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI’lar) adı verilen ilaç grubuna dahil bir antidepresandır. Etken maddesi olan sertralin, depresyon, panik atak, anksiyete veya obsesif kompulsif semptomları olan kişilerin beyinlerindeki serotonin seviyesini arttırarak çalışır.

Rexapin 20 mg ne ise yarar?

Etkin madde: Her bir film tablet 20 mg olanzapin içerir. Yardımcı maddeler için 6.1’e bakınız. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir.

Citoles kimler kullanamaz?

Citoles çocuklarda ve 18 yaşın altındaki adolesanların tedavisinde kullanılamaz.

Lustralın faydaları nelerdir?

Lustral ilacın etki mekanizması nedeniyle farklı ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Lustralın; depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, obsesif kompülsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu, anksiyete bozukluğu gibi hastalıkların tedavisinde kullanıldığı görülmektedir.

Olanzapin etkisi nedir?

Olanzapin: Farmakolojik Özellikleri ve Psikotik Bozuklukların Tedavisindeki Etkinliği. Olanzapin şizofreni ve benzeri psikotik bozuklukların tedavisinde en az haloperidol kadar etkili olan tiyenobenzodiazepin türevi bir antipsikotiktir.

Depresyon Ilacini bırakınca ne olur?

İlacı aniden bırakmak; ‘kesilme sendromu’ ya da ‘yoksunluk sendromu’ denilen tabloya yol açabiliyor. İlacı bıraktıktan bir-iki gün sonra aşırı sıkıntı, üzüntü, heyecan hali, çarpıntı hissi, şuur bulanıklığı, dalgınlık görülebilir. Ayrıca uykusuzluk ya da uyuklama hali ortaya çıkabilir.

Rixper ilacın yan etkileri nelerdir?

RİXPER tedavisini bırakırken doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, dozu azaltarak bırakınız. Tedaviyi aniden bırakırsanız, kendini hasta hissetme, kusma, terleme, uykusuzluk, kaslarda sertlik veya kesintili hareketler gibi etkiler görülebilir ya da asıl sağlık sorununuz tekrar ortaya çıkabilir.

Risperdal 1 mg yan etkileri nelerdir?

Titreme, huzursuzluk, bulanık görme, yerinde duramama hali, tansiyon bozukluğu, bulantı, karın ağrısı, kabızlık baş dönmesi, kaslarda güçsüzlük, kaşıntı, ürtiker, kadınlarda menstrüel siklusta bozulma, memelerden süt gelmesi, bacaklarda şişlik gibi yan etkiler görülebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *