Hızlı Cevap: Zespira Ilaç Ne Işe Yarar?

Zespira plus ne için kullanılır?

ZESPİRA PLUS 5 mg desloratadin 10 mg montelukast olarak iki farklı etkin madde içeren pembe, oblong, bikonveks film kaplı iki katmanlı tabletlerdir. ZESPİRA PLUS 30 ve 90 tablet içeren Al-Al blister ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. idiyopatik ürtiker) belirtilerinin giderilmesi için reçetelenir.

Zespira nedir nasıl kullanılır?

ZESPİRA ‘yı çocuğunuza her gün aynı saatte bir kez veriniz. ZESPİRA ‘yı doktorunuz reçetelediği sürece günde bir kez çocuğunuza vermelisiniz. Uygulama yolu ve metodu: Kullanacağınız zamana kadar paketi açmayınız.

Zespira 4 mg ilaç ne işe yarar?

ZESPİRA 4 mg, 2 yaş ve üzeri hastalarda, egzersizin yol açtığı bronş daralmasına bağlı astımdan korunmak için kullanılır. ZESPİRA ‘ yı bir astım atağında kısa süreli iyileşme sağlamak için kullanmayın. Astım atağı yaşadığınızda doktorunuzun astım ataklarının tedavisi için size söylediklerini yapmanız gerekir.

Zespira tablet nasıl kullanılır?

Mevsimsel ve pereniyal alerjik rinitli erişkinlerde (15 yaş ve üzeri): ZESPİRA ‘yı günde bir kez ve genelde aynı saatte alınız. ZESPİRA ‘yı doktorunuz reçetelediği sürece günde bir kez alınız. Öğün zamanlarından bağımsız olarak verebilirsiniz.

Ventolin inhaler nedir ve ne için kullanılır?

VENTOSAL inhaler, özel olarak dizayn edilmiş, aktivatörü olan ölçülü dozlu bir cihazdır. İnhaler ile 200 ve 250 kez püskürtme yapılabilir ve her püskürtme ile 100 mikrogram salbutamol salınır. Astımda semptom giderici olarak kullanılan rahatlatıcı bir ilaçtır. Kontrol edici ilaç olarak kullanılmamalıdır.

You might be interested:  Soru: Süspansiyon Ilaç Ne Demek?

Rupafin nedir ve ne için kullanılır?

RUPAFN etkin madde olarak rupatadin fumarat içerir. RUPAFIN 12 yaş ve üzeri hastalarda mevsimsel (aralıklı/intermitan) veya yılboyu süren (sürekli/persistan) alerjik rinitin hapşırma, burun akıntısı, göz ve burun kaşıntısı gibi belirtilerini giderir.

Montelukast ne işe yarar?

Montekulast ve desloratadin alerjik rinit tedavisinde kullan›lan güçlü etken maddelerdir. Farmako- dinamik ve farmakokinetik profillerinin çok iyi olmalar› ve yan etkile- rinin plaseboya benzer olmas› gibi nedenlerle ayn› s›n›ftaki etken maddelere göre üstünlükleri bildirilmektedir.

Zespira kim yazabilir?

“Montelukast; antihistaminiklere dirençli kronik idiyopatik ürtikerin kombine tedavisinde, alerji ve/veya immunoloji, çocuk sağlığı ve hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları veya dermatoloji uzman hekimlerince raporsuz, bu hekimlerce düzenlenecek uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçetelenir.”

Bilaxten ne işe yarar?

Mevsimlere bağlı alerjik nezlenin (saman nezlesi) tedavisinde kullanılmaktadır. BILAXTEN 20 mg Tablet, İlacın etken maddesi Bilastin’ dir.

Alerjik rinit tedavisi nedir?

Alerjik rinit tedavisinde antihistaminler, kortizonlu spreyler (kortikosteroid) ve tuzlu su kullanılabilir. Burunda tıkanıklık fazla olduğu takdirde, ilk etapta dekonjestanlar kısa süreli kullanılabilir. Burunda çok fazla akıntı olduğu takdirde ise ipratropium burun spreyleri yarar sağlayabilir.

Zyrtec ilacı ne işe yarar?

Zyrtec (setirizin) özellikle üst solunum yollarını etkileyen alerjik reaksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Burun akıntısı, hapşırık, göz sulanması, kaşıntı gibi alerjik nezle belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur.

Deloday kaç yaş grubu için?

DELODAY erişkinler ve çocuklarda (12 yaş ve üzeri) kullanılır. aktiviteleriniz ve uykunuza yeniden kavuşmanıza yardımcı olur. birine karşı duyarlı (alerjik) iseniz.

Zespira 5 mg çiğneme tableti nasıl kullanılır?

ZESPİRA 5 mg çiğneme tabletini çocuğunuza günde bir kez akşamları verin (bkz. Uygulama yolu ve metodu). Öğün zamanlarından bağımsız olarak verebilirsiniz. ZESPİRA ‘yı astım belirtileri yaşamasa bile, doktorunuz size reçetelediği sürece her gün çocuğunuza vermelisiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Ella Ilaç Yan Etkileri Ne Kadar Sürer?

Onceair 5 mg yetişkinlerde kullanılır mı?

Pembe renkli, yuvarlak bikonveks çiğneme tableti. ONCEAİR 5 mg çiğneme tableti, 6-14 yaş arası pediyatrik hastalarda persistan astım tedavisi (gündüz ve gece semptomlarının önlenmesi, aspirine duyarlı astım hastalarının tedavisi ve egzersizin yol açtığı bronkokonstriksiyonun önlenmesi) için endikedir.

Singulair çiğneme tableti ne işe yarar?

SINGULAIR çiğneme tableti, 6-14 yaş arası pediyatrik hastalarda mevsimsel alerjik rinit ve pereniyal alerjik rinit (yıl boyu devam eden) belirtilerinin giderilmesi için kullanılır. SINGULAIR 5 mg çiğneme tableti 28 tabletlik ambalajlarda kullanıma sunulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *