Hızlı Cevap: Zirai Ilaç Bayilik Sınavı 2019 Ne Zaman?

Zirai ilaç bayilik sınavına kimler girebilir?

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik gereği sınava; ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenleri girebilecek.

Zirai ilaç bayilik sınavı kaç soru?

Sınavdan geçer puan olan 70’i alabilmek için 80 sorudan 56 soruyu doğru yanıtlamak gerekiyor. Sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Tüm soruları ‘A’ işaretleyen bir kişi bu sınavdan 50 puan alacak. Geçer notların az olması halinde ise ‘çan eğrisi’ uygulaması yapılacak.

Zirai ilaç bayilik sınavı kaç yılda bir yapılır?

Tarımsal ilaç toptan ve perakende satışı yetki belgesi alabilmek için bakanlıkça yılda bir kez yapılacak sınavda başarılı olmak gerekiyor. Sınavda başarılı olmak için alınması gereken puan da 60’tan 70’e çıkarıldı.

Zirai ilaç bayilik sınavı zor mu?

Bitki Koruma Bayilik Sınavı ‘nı kazanmak için dikkat etmeniz gereken tüm hususlar bu sunumda yer almaktadır. Sınav aslında zor olmayıp genelde her sene benzer sorular yer almaktadır.

Bitki koruma bayilik sınavına 2020 Kimler Girebilir?

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavına; Ziraat Mühendisi, Eczacı, Kimya Mühendisi, Kimyager ve Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş ziraat teknikeri veya ziraat teknisyenleri başvurabilecektir.

You might be interested:  FAQ: Ilaç Prospektüsü Ne Demek?

Bayilik belgesini kimler alabilir?

a) Türk vatandaşı olmak, b) Ziraat Mühendisi veya Eczacı veya Kimya Mühendisi veya Kimyager veya Ziraat Teknisyeni veya Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş Tekniker olmak. c) Yılda bir kez Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

Zirai ilaç bayilik sınavından kaç puan almak gerekir?

Türk vatandaşı olmak, Ziraat mühendisi veya eczacı veya kimya mühendisi veya kimyager veya bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyeni olmak, Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

Bayilik Sınavı Kaç Soru?

12- Sınavda 80 adet soru sorulacak olup, sınav süresi 100 dakika olacaktır. Sınavda, yanlış cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır.

Bitki koruma bayilik sınavından kaç puan almak gereki?

(BAŞVURULAR 13 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE SAAT 09.00’DA BAŞLAYIP, 24 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE SAAT 17.00’DE SONA ERECEKTİR.) SINAVIN UYGULAYICISI: Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM)’dir. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

2017 zirai ilaç bayilik sınavını kaç kişi kazandı?

İlimizde sınava başvuru şartları uyanlar, 2017 yılı Nisan ayı içinde Bakanlığımız tarafından düzenlenen sınava girdiler. Sınav sonunda belgeyi almayı hak eden 4 kişi oldu. Bunlar; Ziraat Mühendisi Muhammed Abdullah Kizirgil, Ziraat Teknikeri Ramazan Ayhan, Ziraat Teknikeri Merve Çelik ve Ziraat Teknikeri Mehtap Tuncer.

Bayilik ve Toptancılık Sınavı Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 17.10.2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde yapılacaktır.

You might be interested:  Türkiye Ilaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Nereye Bağlı?

Bitki Koruma 2 yıllık ne is yapar?

Bitki koruma bölümünden mezun olan kişiler bitkileri zararlı böcekler, akar, nematod, fungus ve bakteri gibi hayvansal zararlılardan kurtarmak için araştırmalar yaparlar. Buna bağlı olarak tarımsal arazilere zarar veren otlar araştırılarak bu konuda önlemeye yönelik çalışmalar yapılır.

Tarım ilaçları satış dükkanı nasıl açılır?

Zirai İlaç Bayilik Başvurularında istenen belgeler ise;

  1. 2 adet vesikalık resim.
  2. T.C kimlik belgesi.
  3. Başvuru dilekçesi.
  4. BKÜ (Bitkisel Koruma ürünleri) sınav başarı belgesi.
  5. Depo, bayi ve toptancılık yapılacak iş yerinin açık adresi.
  6. Mezuniyet belgesi yada diploma fotokopisi gibi evraklardır.

Bayilik Sınavı Ne?

Zirai ilaç bayilik sınavı, zirai ilaçlar üzerine depolamada faaliyet göstermek veya satış yapmak isteyenlerin katılması zorunlu olan bir sınavdır. Yapılacak olan sınava girerek yeterli puanı alan kişiler ilaç bayiliğinde faaliyet gösterme hakkına sahip olacaklardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *