Lamictal Ilaç Ne Için Kullanılır?

Lamictal nedir ve niçin kullanılır?

Glaxo Smith Kline İlaçları San.ve Tic.A.Ş.’nin ithal ruhsatına sahip olduğu ” Lamotrigine ” etken maddesini içeren ” Lamictal DC 25 mg, 50 mg, 100 mg, 200 mg Çözünür Çiğneme Tableti” isimli preparatların özellikle depresif epizodların yoğun olduğu duygu durumu bozukluklarında, yeni atakların önlenmesinde profilaktik

Lamotrijin ne için kullanılır?

Lamotrigin. Etki mekanizması karbamazepin ve fenitoin’e benzeyen lamotrigin, kimyasal olarak fenil-triazin bileşiğidir. Geçen yıl içerisinde ülkemizde de piyasaya çıkmış olup, halen epilepsi tedavisinde ekleme (add on therapy) veya tek başına ilk ilaç (monotherapy) olarak kullanılabilmektedir.

Lamictal hangi grup ilaç?

lamictal

  • bipolar bozukluk tedavisinde verilen ilaç.en büyük yan etkisi görmede bulanıklık ve bozukluktur.diğer bir yan etkisi ise vücutta döküntü ve kaşıntıdır.bunun olmaması için doz artımı çok yavaş olmalıdır.
  • bipolar bozukluk tedavisinin yanı sıra, aslında antiepileptik bir ilaçtır.

Depakin nedir ne işe yarar?

Çözeltinin 1 ml’sinde 100 mg sodyum valproat etkin maddesi bulunur. DEPAKİN, antiepileptikler (epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar ) adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. DEPAKİN, epilepsi (sara) adı verilen bir merkezi sinir sistemi hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Rexapin kimlere verilir?

Film kaplı tablet. Beyaz renkli, yuvarlak film kaplı tablet. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir. Olanzapin, başlangıç tedavisine yanıt vermiş hastaların idame tedavisinde klinik düzelmenin sağlanmasında etkilidir.

You might be interested:  FAQ: Biofarma Ilaç Sahibi Kim?

Epilepsi tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır?

Epilepsi ilaçları

  • Valproik asit.
  • Karbamazepin.
  • Levatirasetam.
  • Okskarbamazepin.
  • Lamotrijin.
  • Topiramat.
  • Fenitoin.
  • Fenobarbital.

Karbamazepin nerede kullanılır?

Karbamazepin kasılma nöbetlerini (epilepsi (sara) denilir) tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Karbamazepin bipolar (iki uçlu) hastalığı olan hastaların duygu durumlarını stabilize etmek ve bazı sinir ağrısı tiplerinin hafifletilmesine yardımcı olmak için verilmektedir.

Antiepileptikler nelerdir?

Antikonvülzan ya da antiepileptik ilaç, epilepsi nöbetleri, bipolar bozukluk, nöropatik ağrı gibi durumların önlenmesinde ve tedavisinde kullanılan ilaç grubu.Nöbete sebep olan nöronların senkronize aktivitesini önleyerek nöbetlerin oluşmasını, tekrarlanmasını engeller.

Rivotril hangi hastalıklarda kullanılır?

RİVOTRİL etkin madde olarak her 1 mL damlada 2.5 mg klonazepam içerir. grubuna dahildir. RİVOTRİL, bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde epilepsi (Sara) tedavisinde kullanılır. RİVOTRİL hem geçirilen nöbet sayısını hem de geçirilen her nöbetin şiddetini azaltır.

Epilepsi ilaçları kilo verdirir mi?

Başta daha eski ilaçlar olmak üzere bazı antiepileptik ilaçlar uzun süre kullanıldığında hafıza ve bir işe yoğunlaşma sorunlarına (konsantrasyon bozukluğu), çocuklarda aşırı hareketliliğe, diş etlerinde büyümeye, sivilcelere ve kilo artışına neden olabilir. Böyle durumlarda hekim yine ilacınızı değiştirebilir.

Antiepileptik nedir ne için kullanılır?

Antiepileptik ilaçlar (AEİ), epilepsi için başlıca tedavidir. Aşırı elektrik aktivitesi nedeni ile nöbetlere yol açan, beyin hücrelerindeki kimyasal dengesizliği düzeltmek üzere tasarlanmışlardır. Bazıları henüz tam olarak anlaşılamamış olmakla birlikte, bu ilaçlar farklı şekillerde etki göstermektedir.

DEPAKİN ilacın yan etkileri nelerdir?

çocuğunuzda tekrarlayan kusmalar, aşırı yorgunluk, karın ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, iştah kaybı, üst karın ağrısı, bulantı, deride ve göz aklarında sararma, bacaklarda şişme, genel keyifsizlik ve epilepsi durumunuzda kötüleşme meydana gelirse hemen doktorunuza söyleyiniz.

Depakini kimler kullanır?

DEPAKİN, epilepsi (sara) hastalığının tedavisinde kullanılır. Birçok epilepsi türünün tedavisinde etkilidir. DEPAKİN, bipolar bozukluklara (ruhsal durumdaki zıt yönlü değişiklikler) bağlı maninin (taşkınlık nöbeti) tedavisinde ve tedaviye cevap veren hastalarda sürdürüm tedavisi olarak kullanılabilir.

You might be interested:  Soru: Alerjik Öksürüğe Hangi Ilaç Iyi Gelir?

DEPAKİN saç döker mi?

Geçici ve doza bağlı saç dökülmesi. ( Saçlar yeniden çıktığında öncekine göre daha kıvırcık olabilir). Bunlar DEPAKİN ‘in yaygın (100 hastanın 1-10’unda görülebilen) yan etkileridir. Bunlar DEPAKİN ‘in yaygın olmayan (1000 hastanın 1-10’unda görülebilen) yan etkileridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *