Mospilan Ilaç Ne Işe Yarar?

Mospilan 20 SP nasıl kullanılır?

KULLANMA ŞEKLİ: İlaçlama sabah çiğ kalktıktan sonra ve akşam serinliğinde yapılmalıdır. İlaçlamadan 6 saat sonra yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır. Aynı yetiştirme periyodunda ikiden fazla uygulama yapmayınız.

Mospilan ne ilacıdır?

Mospilan 20 SP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına gore Grup 4A olarak sınıflandırılmış bir insektisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlyayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir.

Mosetam 20 SP nasıl kullanılır?

Mosetam 20 SP sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün süreyle korur. İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.

Mostar 20 SP insektisit nasıl kullanılır?

KULLANMA ŞEKLİ: -İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. -İlaçlamalar yapıldıktan sonra 6 saat içerisinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır. Patateste patates böceği: Örnekleme için tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek zararlının yumurta, larva ve ergini aranır.

Yaprak biti için ne yapmalı?

Sirkeli su karışımı karşısında beyaz yaprak bitlerinin pek bir şansı yoktur. Özellikle çiçek yağı, elma sirkesi ya da toz biber ile karışım üzerinde yapraklar korunabilir. Tamamen doğal bir çözüm olması ile beraber, bitlerin yapraklar üzerindeki etkisi bütünüyle ortadan kaldırır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Güneş Yanığına Hangi Ilaç Iyi Gelir?

Mostar ilaç ne için kullanılır?

GÜLLERDE ÇİÇEKLERDE SEBZE VE MEYVELERDE BALLANMA YAPRAK BİTİ İLE MÜCADELE İÇİN BİREBİR İLAÇ KALINTI BIRAKMAZ UYGULANDIKTAN 7 GÜN SONRA TÜKETİM YAPILABİLİR.. 2 LİTRE SUYA 1 ÇAY KAŞIĞI UYGULANMASI YETERLİDİR.

Acetamiprid nasıl kullanılır?

KULLANMA ŞEKLİ:

  1. İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır.
  2. İlaçlamalar yapıldıktan sonra 6 saaiçerisinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır.

Radiant 120 SC ne işe yarar?

RADIANT 120 SC ‘nin aktif maddesi spinetoram bir fermantasyon ürünüdür.Mide ve temas yolu ile hedef zararlının sinir sistemine etki eder ve hedef organizmanın beslenmesini hemen durdurur. Buna bağlı olarak en geç 3 gün içinde ölüm gerçekleşir.

Mosplate 20 SP ne için kullanılır?

Yaprak piresi (Empoasca spp.) Tütün beyaz sineği (Bemisia tabaci Genn.)

Effore 20 SP ne işe yarar?

(Empoasca spp.) ÖZELLİKLERİ: İlaç sistemik etkilidir.İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün korur. edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.

Goldplan 20 SP nasıl hazırlanır?

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan BKÜ önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır.

Topas 100 EC nasıl kullanılır?

Mevsim boyunca 4-5 uygulama tavsiye edilir. Tütünde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. 15 gün ara ile en fazla 2 uygulama tavsiye edilir. Domates, gül ve biberde ilk hastalık belirtileri görüldükten sonra, 14 gün arayla, ilaçlamaya devam edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector