Muhabbet Kuşu Için Hangi Vitamin?

A vitamini gibi B vitamini ve C vitaminleri de muhabbet kuşlarının bağışıklık sistemini güçlendirerek hasta olmalarının büyük ölçüde önüne geçilmesini sağlar.

Muhabbet kuşuna hangi vitamin verilir?

Muhabbet Kuşu Suyuna Doğal Takviyeler

Limon, C vitamini bakımından oldukça kuvvetlidir ve kış mevsimlerinde olası hastalıklara karşı evcil hayvanınızı korur. Yine muhabbet kuşunun suyu birkaç damla pekmez ya da bal ilave etmek de hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.

Muhabbet kuşu için en iyi vitamin hangisi?

Kuşlarınız için en kaliteli vitaminlerden birini almak isterseniz Bio Petactive markasına ait Avibiotin kuş vitaminini kesinlikle öneririm. En iyi kuş vitaminlerinden biri olmakla birlikte tüm kuşlar için kullanıma da uygundur bir yapıya sahiptir.

Muhabbet kuşu B vitamini ne işe yarar?

Muhabbet kuşu, kanarya, papağan,saka kuşu, güvercin gibi küçük kafes kuşlarında vitamin katkısı olarak kullanılır. Yetişkin kuşların tüylerinin dökülmesini düzenler. Tüy dökme zamanını kısaltır. Yavru kuşların iştahını artırılmasına yardımcı olur.

Muhabbet kuşuna vitamin ne kadar verilir?

Kuşların suyuna her gün vitamin koymamalısınız. Vitamin kullanımı çok seyrek aralıklarla yapılmalıdır. Örneğin her ay üst üste 4-5 gün süreyle kuşunuza vitamin verebilirsiniz. Kuşlarımızın sularını hergün değiştirmemiz gerekmektedir.

Muhabbet kuşu B vitamini kaç damla?

*Muhabbet kuşu, kanarya ve küçük papağanlarda: Bir kuş için, orta boy bir suluğun yarısına (40-50 cc) 10 damla. *Büyük papağanlarda: Bir kuş için, orta boy bir suluğun yarısına (40-50 cc) 20 damla. *Güvercinlerde: Bir kuş için 50 cc içme suyuna ’20 damla – 1 cc’ hesabıyla ilave edilir.

You might be interested:  Kedilerde Orta Kulak Iltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Muhabbet kuşu D vitamini verilir mi?

Muhabbet kuşlarında vitamin eksikliğinin gelişmesi metabolizmalarını güçsüzleştirecek ve bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olacaktır. D vitamini, muhabbet kuşlarının metabolik işlemleri için hayati önem taşır.

Muhabbet kuşu B vitamini nasil kullanılır?

Kullanım talimatı; * ​Muhabbet kuşu, kanarya ve küçük papağanlar için, 40 – 50 cc’lik orta boy bir suluk içerisine 10 damla kullanılması tavsiye edilir. * Büyük papağanlar için; 40 – 50 cc’lik orta boy suluk içerisine 20 damla kullanılması tavsiye edilir.

Muhabbet kuşu vitamin nereden alınır?

Petlebi.com üzerinden Elexux, Verse-Laga ve Sera gibi markaların kuş vitamini ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Muhabbet kuşlarına hangi ilaçlar verilir?

Sepet Hesap

 • Tropifit. Tropical Nektar-Vit Papağan Vitamini 30 ML.
 • Tropifit. Tropical Nektar-Vit Paraket Vitamini 30 ML.
 • Tropifit. Tropical Nektar-Vit Muhabbet Kuşu Vitamini 30 ML.
 • Tropifit. Tropical Nektar-Vit Kanarya Vitamini 30 ML.
 • Versele Laga. Versele Laga Oropharma Ferti-Vit Üreme Sezonu 200 Gr.
 • Versele Laga.
 • Deep.
 • Deep.
 • Muhabbet kuşu B vitamini nelerde var?

  Vitamin B1 çimlenen tohumda, baklagillerde ve mayalarda bolca bulunur. Vitamin B1 ette, süt tozunda, meyve ve yeşilliklerde az miktarda bulunur.B1 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ1.

  B vitamini hangi yiyeceklerde bulunur?

  B Vitamini Nelerde Var? B vitamini; arpa, darı gibi tam tahıllarda, kırmızı et içerisinde, balık, beyaz ette, fasulye, mercimek gibi baklagillerde, yumurta ve süt ürünlerinde, fındık ve tohumlarda, koyu yapraklı sebzelerde, avokado, muz, narenciye gibi meyvelerin içerisinde bolca bulunur.

  Muhabbet kuşu vitamin nasıl verilir?

  Muz içerisinde pek çok vitamin ve mineral vardır ve oldukça az yağ oranına sahip bu meyve muhabbet kuşları için iyi bir takviyedir. Ancak her meyvede olduğu gibi muzun da muhabbet kuşlarına ufak miktarlarda verilmesi gerekir.

  Bird Life multivitamin nasıl kullanılır?

  · normal zamanlara destekleyici olarak haftada 3 – 4 gün, 20 ml içme suyuna 6-7 damla veriniz. · eksik beslenme ve vitamin eksikliği halinde her gün, 20 ml içme suyuna 6-7 damla veriniz. · çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector