Okuyucular soruyor: Ayak Kokusuna Hangi Ilaç Iyi Gelir?

Ayak kokusuna hangi ilaç kullanılır?

Lavanta yağı son derecede faydalı bir yağdır. Ayakta kokuya neden olan ayak mantarları ve bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Bir leğen içerisine 10 15 çay kaşığı lavanta yağı damlatarak her akşam bunu uygulayarak ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

Ayak kokusuna kesin çözüm nedir?

Ayak kokusunun giderilebilmesi adına sirke kullanmak doğru olabilir. Ayaklar sirkeli suyun içerisinde belli bir süre boyunca bekletilmelidir. 10 gün boyunca 20 dakika kadar bu yöntemin uygulanması, çözüm olabilir. Her duştan sonra sirkeli suyla beraber ayakların yıkanması kokuyu ortadan kaldıracaktır.

Ayak kokusu nasıl giderilir?

Karbonat ayakkabı ve çorapların içerisine serperek giyilmelidir. Ayak kokusunu giderebilmek için sirke kullanılabilir. Akşam ayaklar sirkeli su içerisinde bir süre bekletilmelidir. 10 gün kadar 20 dakika uygulamak ve her duş sonrası sirkeli su ile ayakları yıkamak kokuyu yok edecektir.

Ayak kokusuna hangi krem iyi gelir?

374 ürün var.

 • Lapitak 60 ml Ayak Kokusu Önleyici Krem.
 • Tereson 50 ml Ayak Kokusu Önleyici Krem.
 • Farmasi Dr.
 • Lapitak Ayak Kokusuna Karşı 60 ML Bakım Kremi.
 • Lapitak Ayak Kokusu Karşıtı Bakım Seti.
 • Naturlife 12 gr Ayak Kokusu Önleyici Toz.
 • Akileine Anti-Perspirant Foot Spray 100 ml Ayak Terlemesi ve Kokusuna Karşı Sprey.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Ilaç Mümessilliği Nasıl Bir Iş?

Ayak kokusuna ne iyi gelir Trendyol?

Ayak Koku Önleyici

 • ShilaAyakkabı Içi Koku Giderici Önleyici Bakım Ayak Kokusu Toz 120 Gün Etkili Kesin Çözüm X10 Adet.
 • Scholl Koku Önleyici Ayak Spreyi.
 • FUJI6’lı Sıvı Elektirik Süpürge Parfümü 125ml Elektirikli Süpürge Kokusu Love + Joy Hijyenik Mis Kokulu.

Ayak kokusuna sirke nasıl yapılır?

2 su bardağı sirkeyi 1 litre suyla karıştırıp leğenin içine dökün. Ayaklarınızı bu karışımda 10-15 dakika bekletin. Daha sonra sirkenin keskin kokusundan kurtulma amaçlı, ayaklarınızı sabunla yıkayıp bol suyla durulayabilirsiniz.

Doğal yollarla ayak kokusu nasıl giderilir?

Ayak Kokusuna Çözüm: Kokuyu Yok Eden 9 Bitkisel Yöntem

 • Limon Suyu.
 • Epsom Tuzu.
 • Üçlü Yağ Karışımı
 • Siyah ve Yeşil Çay.
 • Sirkeli Su.
 • Karbonat.
 • Ceviz Yaprağı
 • Adaçayı ve Nane.

Tuzlu su ayak kokusuna iyi gelir mi?

Bu sayede ayak kokusundan da kurtulabilirsiniz. Ilık suyun içerisine bir miktar tuz ve karbonat ilave edin. Daha sonra suyu bir kovanın içerisine boşaltıp ayaklarınızı bu karışımın içerisinde bekletin. Her gün düzenli olarak ayaklarınızı tuzlu suyun içerisinde bekletmek ayak kokusu probleminizi giderecektir.

Ayak kokusu hangi hastalıkların belirtisi?

Terbezlerinin aşırı çalışması ayak kokusuna neden olabiliyor. Buna yol açan sempatik sinir sistemi dediğimiz bazı hastalıklar yol açabiliyor. Troid hastalıkları, hipo bezi hastalıkları, şeker hastalığı, bazen de hiçbir hastalığa yol açmadan stres, sıkıntı gibi durumlar da neden olabiliyor” dedi.

Ayak kokusu neden olur nasıl geçer?

Ilık su doldurduğumuz bir kovaya 2 yemek kaşığı karbonat ekleyerek ayaklarımızın derinlemesine temizliğini sağlayabiliriz. Ayaklarımız bu pratik bakımla ölü derilerden arınacak ve ayakların oksijen alması ayak kokusunu azaltmaya yardımcı olacaktır.

Hangi ayakkabılar koku yapar?

Çorapsız giyilen spor ayakkabılar çok hızlı bir şekilde kokuya neden olabilmektedir. Bu yüzden spor ayakkabı gibi lastik ayakkabıların çorapla giyilmesi tercih edilir. Özellikle de teri çeken özellikte ve de nemi hapseden nitelikte çorapların giyimi kokunu oluşumunu önemli derecede engelleyecektir.

You might be interested:  Sık sorulan: Keppra Ilaç Ne Için Kullanılır?

Terlik kokusuna ne iyi gelir?

Kovaya sıcak su koyun ve çamaşır deterjanını da suya ekleyin. Terlikleri bu suyun içine koyun ve yaklaşık 1 saat bekleyin. 1 saatin sonunda terlikleri sudan çıkarın, nemli bir beze çok az daha çamaşır deterjanı dökün ve terlikleri bu bez ile güzelce silin.

Ayak ve ayakkabi kokusunu ne giderir?

1) Karbonat

 1. Ayakkabı kokusu karbonat ile yok edilebilir. Kullanılan yaygın doğal çözümlerden biri olan karbonat koku baskılayıcı özelliktedir.
 2. Gece ayakkabılarınızın içine serpiştireceğiniz karbonat sayesinde sabah kokular yok olur.
 3. Silkeleyerek ayakkabınızın içindeki karbonatı temizleyebilirsiniz.

Ayak kokusu tozu nasıl kullanılır?

Ayakkabı Koku Önleyici Toz Kullanımı Ayak ve Ayakkabı Koku Önleyici Tozu Sabah veya istenilen bir zamanda ayakkabınızı kullanımdan önce, (ürünü terli ayakkabıya uygulamayınız) 1 paket RS Ayak ve Ayakkabı Koku Önleyici Toz ürününü eşit miktarda bir çift ayakkabıya dökünüz serpiniz. İyice dağılmasını sağlayınız.

Ayak kokusu için hangi doktora gidilir?

Ayak kokusu durumunda cildiye bölümüne başvurmak gereklidir. Cildiye bölümünde yapılacak olan tetkikler ile ayak detaylı olarak incelenir ve kokuya neden olabilecek sağlık sorunları tespit edilmeye çalışılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *