Okuyucular soruyor: Knock-out Ilaç Ne Işe Yarar?

Knock-out ne için kullanılır?

Çıkış sonrası kulllanılan, tüm yabancı otlara etkili, seçici olmayan, sistemik bir herbisittir.

Knock-Out ilaç nedir?

KNOCK – OUT 48 SL 20 Lt. Özellikler: Çıkış sonrası kulllanılan, tüm yabancı otlara etkili,seçici olmayan,sistemik bir herbisi.

Ot ilacı nasıl hazırlanır?

Beyaz sirkeyi yok etmek istediğiniz ot yapraklarına sprey ile püskürterek birkaç tekrarda bu otların kurumasını sağlayabilirsiniz. Sirkenin toprağa ve diğer bitkilere temas etmemesine özen gösterin. 4 litre sirkeye bir fincan kaya tuzu ve sofra tuzu karışımı ekleyerek etkili bir yabani ot öldürücü elde edebilirsiniz.

Isofosat nasıl kullanılır?

300 ml / da Yabancı otların genç ve aktif olarak büyüdüğü devrede doğrudan yabancı otlara tatbik edilir. 300 ml / da Yabancı otların genç ve aktif olarak büyüdüğü devrede doğrudan yabancı otlara tatbik edilir.

Tarım ilaçlarında ML da ne demek?

Doz Biyolojik etkinliği sağlayan miktar (Dosage). Birim alana uygulanan etkili madde ya da preparat olarak ifade edilir. Örneğin, 250 ml /da (dekara 250 ml ).

Ayrık otunu hangi ilaç öldürür?

DuPont Plantex® Gold; ayrık otu, kırk kilit otu, çit sarmaşığı gibi dayanıklı yabani otlara karşı uzun süreli, yüksek etkili ve kimyasal içermeyen kontrol sağlayan estetik, iki renkli dokunmamış polipropilen bir örtüdür. Doğru şekilde uygulandığı takdirde, 25 yıla kadar dayanma garantisi vardır.

You might be interested:  Soru: Kramplar Için Hangi Ilaç?

Sonround 48 SL ne ilaci?

SONROUND 48 SL (Glyphosate I.P.A. 480 g/L) En iyi sonuç yabancı otların aktif olarak büyüdükleri zamanda elde edilir. Karışımın kültür bitkilerinin yeşil aksamına ve genç fidelerin odunlaşmamış yeşil kabuğuna pülverize edilmemesine dikkat edilmelidir. Dekara uygulanacak ideal su miktarı 20-40 litredir.

Knockdown 48 SL nedir?

Yabancı otların aktif olarak büyüdüğü çiçeklenme öncesi devrede uygulanır. KNOCKDOWN 48 SL sistemik etkili bir ilaç olduğundan ilacın otlara nüfus edebilmesi için ilaçlamadan sonra en geç 4-5 gün geçmeden yabancı otları zedeleyecek toprak işlemi yapılmamalıdır. Dekara uygulanacak ideal su miktarı 20-40 lt’dir.

Yabani otların çıkmaması için ne yapmalı?

Bahçedeki Otlardan Kurtulmanın 6 Basit Ama Etkili Yöntemi

  1. El ile ayıklama. Yabani otlardan kurtulmak için en basit yöntem, özellikle de az sayıda yabani ot oluşumu varsa, bunları elle çekerek kökleri ile birlikte topraktan çıkarmak.
  2. Malçlama.
  3. Kaynar su dökme.
  4. Biçme ve çapalama.
  5. Yakma.
  6. Sirke kullanma.

Yabani ot ilacı hangi ayda atılır?

İlaçlı mücadele uygulaması yabancı otların genç ve aktif olarak büyüdüğü 4-6 yapraklı oldukları devrede ve hava sıcaklığının 8-25 derece olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Yeniden çıkışlar olursa 1, 5 -2 ay sonra uygulama tekrarlanmalıdır.

Ot ilacı bitkiye zarar verir mi?

Bu ilaç yabani otlarla birlikte tarladaki diğer yararlı bitkileri de öldürüyor. Toprağın verimini azaltıyor ve toprakta hiçbir ot yetişmiyor. Bitki yetişmediği için tohum da atmıyor. Böyle olunca da belli bir süreden sonra toprakta yararlı bitkiler çıkmıyor.

Akbash 48 SL ne için kullanılır?

KULLANILDIĞI BİTKİ VE HASTALIKLAR Kuş yemi (Phalaris spp.) Ballıbaba (Lamium spp.) Yabani fiğ (Vicia spp.) Adi yabani yonca (Medicago spp.)

Korfosat 48 SL ne için kullanılır?

Kullanıldığı Bitkiler Kuş yemi (Phalaris spp.) Yabani Fiğ (Vicia spp.) Yabancı otların genç ve aktif olarak büyüdüğü devrede uygulanır. (Pamuk ekimi için hazırlanmış tarlalarda ekim öncesi, ekim esnasında ya da ekim sonrasında kullanılabilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Kimya Mühendisi Ilaç Sektöründe Ne Yapar?

Bir dekara kaç litre su gider?

Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Karışımın hazırlanması sırasında pH’si 7 civarında olan temiz su kullanılması gereklidir. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştır işlemine devam edilir. Dekara kullanılacak su miktarı 20-40 litre olmalı, uygulamalarda yelpaze hüzmeli meme kullanılmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *