Okuyucular soruyor: Modiwake Ilaç Ne Işe Yarar?

MODİWAKE hangi grup ilaç?

Modafinil, Provigil ve Modiwake adı altında satılan, narkolepsi ve obstrüktif uyku apnesi gibi hastalıkların yol açtığı gün içi uykulu hali tedavi etmek için kullanılan ilaç.

Modiodal ilaç ne işe yarar?

Modafinil narkolepsi gibi aşırı gündüz uykululuğunun olduğu bazı uyku bozukluklarının tedavisinde kullanılan uyarıcı bir ilaçtır. Merkezi sinir sistemi üzerinde etkili modafinil gibi uyarıcılar tıbbi tedavi amaçlı olarak aşırı gündüz uykululuğunu azaltmak ve uyanık kalmayı sağlamak için kullanılırlar.

MODİWAKE ilaç reçetesiz alınır mı?

Kamuoyunda ‘zeka hapı’ olarak bilinen modafinil etken maddeli uyarıcı ilaçlar artık reçetesiz satılamayacak.

Modiodal hangi doktor yazar?

23-Modifinil (MODIWAKE, MODIODAL ) narkolepsi tanısı ile göğüs hastalıkları, nöroloji / psikiyatri uzman hekimlerinden biri tarafından düzenlenen 1 yıl süreli uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.

Modafinil hangi reçete?

MODAFİNİL ETKİN MADDELİ İLAÇLAR “NORMAL REÇETE İLE VERİLMESİ GEREKEN KONTROLE TABİ İLAÇ” KAPSAMINDA ALINMIŞTIR.!!

Arcalion ilaç ne işe yarar?

ARCALION geçici yorgunluğunuzu gidermek için verilmiştir. Bu ilaç buzağı kaynaklı laktoz monohidrat yardımcı maddesini içerir.

Modiodal kaç yaşında kullanılır?

MODODAL® güvenlik ve etkinlik kaygıları nedeniyle 18 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Yaşlılarda kullanımı (65 yaşın üzeri): Genel doz günde 1 tablettir. Tablet sabah tek seferde veya gün içinde ikiye bölünmüş olarak alınabilir (50 mg sabah ve 50 mg öğlen).

You might be interested:  Soru: Nidazol Ilaç Ne Için Kullanılır?

Modafinil kaç saat etkili?

Modafinilin belki de en çarpıcı özelliği, kullanıcıların “borçlu kaldıkları” uykuyu ödemek zorunda kalmamaları. Normal koşullarda 48 saat uykusuz kalan bir insanın kendine gelebilmesi için yaklaşık 16 saatlik bir uyku çekmesi gerekir. Oysa, Modafinil bu açığı 8 saat uykuyla kapatabiliyor.

Modiodal ne zaman etki eder?

Modafinilin 15 saatlik eliminasyon yarılanma ömrü günde tek doz olarak uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Dozun uygulanmasından 2-4 saat sonra plazma düzeyinde pik seviyelere ulaşılmakta ve 2-4 gün sonra 200-400 mg/günlük dozlarla kararlı durum plazma düzeyleri gerçekleş- mektedir (Robertson ve Hellriegel 2003).

Modiwake kimler kullanamaz?

Modafinil veya MODİWAKE içinde bulunan herhangi bir bileşene karşı alerjiniz var ise, • Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız, • Emziriyorsanız, • Hipertansiyon (yüksek tansiyon) hastası iseniz, • Anormal kalp ritmine (aritmi) sahipseniz, bu ilacı kullanmayınız.

Efexor ilacı ne işe yarar?

Efexor XR (venlafaksin), depresyon, anksiyete ve panik atak tedavisinde sıklıkla kullanılan reçeteli bir antidepresandır. SNRI’lar (serotonin ve noradrenalin geri alım inhibitörleri) ilaç grubuna dahildir.

Duxet nedir?

DUXET, opak beyaz gövde / opak lacivert kapaklı sert jelatin kapsüllerdir. 28 kapsüllük ambalajlarda bulunur. Her kapsül mide asidine karşı koruyucu bir tabaka ile kaplı duloksetin hidroklorür pelletleri içerir.

Monurol sistit te ödenir mi?

1. Fosfomisin oral formları ( MONUROL, URODAY, ÜROMİSİN) sadece alt üriner sistem enfeksiyonu tedavisinde 10 gün içinde en fazla 2 şase kullanılması halinde bedelleri Kurumca karşılanır. Alt üriner sistem enfeksiyonu dışında diğer tanılarda geri ödemesi mümkün değildir.

Pregabalin kimler reçete edebilir?

6. Pregabalin ve Gabapentin etkin maddeli ilaçlar Nöropatik Ağrı ve Kronik Kas İskelet Ağrısı/Fibriomyalji teşhislerinde sadece 3. Basamak sağlık kuruluşlarından çıkartılan Sağlık Kurulu raporuna istinaden ve rapor çıkartabilecek uzman hekimler tarafından reçete edilmesi durumunda karşılanabilecektir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ilaç Zehirlenmesine Ne Yapmalıyız?

Metilfenidat hidroklorür nedir?

Metilfenidat: Bir tür merkezi sinir sistemi (MSS) uyaranıdır. Ülkemizde, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tedavisinde en sık reçete edilen Ritalin ve Concerta ‘nın etki maddesidir. DEHB ile birlikte; aşırı uyku eğilimi (narkolepsi) ve ileri derece kronik yorgunluk sendromları için de reçete edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *