Okuyucular soruyor: Sulinex Nasıl Bir Ilaç?

Sulinex yan etkileri nelerdir?

Bazı hastalarda yorgunluk, baş dönmesi, sersemlik hissi, baş ağrısı, uykusuzluk, kabus görme, ağız kuruluğu, iştahsızlık, bulantı, ishal, sinirlilik, ajitasyon (huzursuzluk), konfüzyon (zihin karışıklığı), kulaklarda çınlama, karıncalanma, nadiren elektrik çarpması hissi, güçsüzlük, terleme, nöbet veya grip benzeri

Sulinex XR 150 ne için kullanılır?

Majör depresyonun tedavisinde, majör depresyonun nüksünün ve yeni episodların (atakların) engellenmesinde, yaygın anksiyete bozukluğu (YAB) tedavisinde, sosyal fobi tedavisinde, agorafobi (hastanın panik atağının ortaya çıkabileceğini hissettiği yerlerde bulunmaktan korkması) ile birlikte veya agorafobi olmaksızın

Venlafaxin ne işe yarar?

Efexor XR (venlafaksin), depresyon, anksiyete ve panik atak tedavisinde sıklıkla kullanılan reçeteli bir antidepresandır. SNRI’lar (serotonin ve noradrenalin geri alım inhibitörleri) ilaç grubuna dahildir.

Depresyon hapını bırakınca ne olur?

İlacı aniden bırakmak; ‘kesilme sendromu’ ya da ‘yoksunluk sendromu’ denilen tabloya yol açabiliyor. İlacı bıraktıktan bir-iki gün sonra aşırı sıkıntı, üzüntü, heyecan hali, çarpıntı hissi, şuur bulanıklığı, dalgınlık görülebilir. Ayrıca uykusuzluk ya da uyuklama hali ortaya çıkabilir.

Cedrina yan etkileri nelerdir?

Ayağa kalkınca kan basıncının düşmesi (ortostatik hipotansiyon) ve buna bağlı olarak baş dönmesi veya bayılma hissi (düşmeye neden olabilir), Kan şekerinin yükselmesi, Bulanık görme, Kas hareketlerinin başlamasında zorluk, titreme, rahatsızlık veya ağrısız kas tutulması gibi anormal kas hareketleri, Anormal rüyalar ve

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Eczacı Olmak Için Ne Yapılmalı?

Rexapin kimlere verilir?

Film kaplı tablet. Beyaz renkli, yuvarlak film kaplı tablet. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir. Olanzapin, başlangıç tedavisine yanıt vermiş hastaların idame tedavisinde klinik düzelmenin sağlanmasında etkilidir.

Rısperdal ne için kullanılır?

Risperdal, antipsikotikler olarak adlandırılan ve bir çeşit ruhsal bozukluk (psikoz) durumunda kullanılan ilaç grubuna dahildir. Ancak psikiyatride birçok hastalığın tedavisinde de yardımcı ilaç olarak kullanılır.

Gyrex 25 mg nedir ne için kullanılır?

Bu grup ilaçlar aşağıdaki gibi belirli psikiyatrik hastalıkların tedavisinde etkilidir: Halüsinasyonlar (açıklanamayan sesler duymak gibi), garip ve korkutan düşünceler, davranış ve düşünce değişiklikleri ve zihin karışıklığı durumları, Aşırı coşkulu veya heyecanlı duygu durumu.

Sertraline nasil bir Ilactir?

Sertralin seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresanların bir grubuna ait bir ilaçtır. Sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, obsesif kompülsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Efexor öldürür mü?

EFEXOR XR kaygı giderici ve anti depresan ilaç diye çok satılan bir zehirdir. Bugüne kadar tedavi ettiği bir kişi bile olmadığı gibi öldüren,süründüren bir zehirdir.

Efexor ne kadar süre kullanılmalı?

efexor

 • 75 mg’lık tabletlerde sunulan bir antidepresan, yatıştırıcı, sakinleştirici.
 • uzun bir sure aldiktan sonra bir gun bile alinmadigi taktirde adamin ebesini siken ilac.
 • 3 haftadan az kullanılmaması gereken,aynı zamanda kişinin konsantrasyon sağlamasına yardımcı ilaç

Paxera bırakılırsa ne olur?

İlacı aniden kesmenin bazı yan etkileri olabilir; depresyon, anksiyete, ruh hali değişiklikleri, aşırı heyecan, sinirlilik, kafa karışıklığı, baş dönmesi, baş ağrısı, halsizlik, kollarda, bacaklarda, ellerde veya ayaklarda uyuşma veya karıncalanma, sıradışı rüyalar, uyku sorunları, mide bulantısı veya terleme.

You might be interested:  FAQ: Elektra Ilaç Ne Için Kullanılır?

Antidepresan yoksunluk sendromu belirtileri nelerdir?

Antidepresan bir ilacı aniden bıraktığınızda aşağıdaki belirtiler bir iki gün içinde ortaya çıkabilir:

 • Kaygı
 • Uykusuzluk veya canlı rüyalar.
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi.
 • Denge bozukluğu.
 • Yorgunluk.
 • Sinirlilik.
 • Agresif davranışlar.

Antidepresanların zararları nelerdir?

Antidepresan ilaçların olası en sık yan etkileri; kilo alımı, iştahsızlık, mide bulantısı, uyku hali, sersemlik, cinsel isteksizlik, kabızlık ve ishaldir. Bunun yanı sıra aşırı bir neşe hali olmuşsa yine hekiminizle görüşün. Bu gibi durumlarda hekime başvurarak ilaç değişimi sağlanabilir” diye konuştu. Dr.Öğr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector