Okuyucular soruyor: Umca Nasıl Bir Ilaç?

UMCA damla ne kadar süre kullanılır?

GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU: Hastalığın nüksetmemesi için, hastalığın belirtileri hafiflemesini takiben UMCA kullanımına birkaç gün daha devam edilmesi önerilir. Tedavi süresi 3 haftayı geçmemelidir.

UMCA Damla Ateş düşürür mü?

Umca hakkında bilgilendirme Grip ve nezlede, öksürük, ateş, boğaz ağrısı, halsizlik ve yorgunluk gibi yakınmalarda tedaviye yardımcı doğal bir ürün olarak öneriliyor.

UMCA balgam söktürür mü?

⚫Bunun dışında, organizmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve balgam söktürücü etkiye sahip olduğu da kanıtlanmıştır. ⚫Bu nedenle Umca, değişik akut ve kronik enfeksiyonların özellikle de üst solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için uygundur.

UMCA tablet nasıl kullanılır?

GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU: Yetişkinler ve 12 yaş üstü ergenler, günde 3 defa 1 adet Umca 20 mg Film Tablet almalıdırlar (sabah, öğle, akşam). 6 – 12 yaş arasındaki çocuklar, günde 2 defa 1 adet Umca 20 mg Film Tablet almalıdırlar (sabah, akşam).

UMCA da hangi vitaminler var?

umca

  • NCS Vitamin C Çinko Propolis 120 Tablet Vitamin D Quercetin Resveratrol Umca.
  • Ncs Vitamin C 1000 mg Çinko Propolis 120 Tablet Vitamin D Quercetin Resveratrol Umca Bromelian.
  • Ncs Vitamin C 1000 mg Çinko Propolis 180 Tablet Vitamin D Quercetin Resveratrol Umca Bromelian Bakır.
You might be interested:  Ilaç Sıcakta Kalırsa Ne Olur?

UMCA damla kaç TL?

Umca Solüsyon Damla 50ML Skt:07/2022 – 79,90 TL.

UMCA damla ne işe yarıyor?

Umca 1 yaş ve üzeri çocuk ve yetişkinlerde bağışıklık sistemine destek olmak ve vücudun direncini artırmak için kullanılan bitkisel bir takviyedir. İçeriğinde bulunan pelargonium sidoides (Afrika sardunyası) kökü sıvı ekstresi özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili olduğu bilinmektedir.

UMCA damlayı kimler kullanamaz?

Kanama eğilimi olanların karaciğer ve böbrek rahatsızlığı bulunanların, hamilelik ile emzirme dönemindeki hanımların Umca ‘yı kullanmaması lazım. Öte yandan kullananların Umca ‘nın içinde alkol olduğunu bilme hakkı var.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yemeli?

Bağışıklığı güçlendirici besinler nelerdir?

  • Turunçgiller, Kırmızı ve Yeşil Biber (C Vitamininden zengin besinler )
  • Havuç, ıspanak, brokoli, kırmızı dolmalık biber (A vitamininden zengin besinler )
  • Yeşil yapraklı sebzeler (Demir bakımından zengin besinler )
  • Süt ürünleri (Kalsiyum ve protein içeren gıdalar)

UMCA tok karnına içilir mi?

UMCA, aç ya da tok karnına alınabilir.

UMCA tablet günde kaç kere kullanılır?

UMCA TABLET aynı zamanda, öksürük, ateş, boğaz ağrısı ve halsizlik gibi semptomların hafifletilmesine yardımcı olur. 4.2. Pozoloji ve uygulama şekli Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi: 12 yaş ve üzeri ergenlerde ve yetişkinlerde, günde üç defa (sabah, öğlen ve akşam) 1 tablet dozajı uygulanır.

UMCA pelargonium Sidoides tablet ne işe yarar?

ÖNERİLEN KULLANIM YERİ: Umca, akut ve kronik enfeksiyonlar, özellikle de solunum yolları enfeksiyonları (örneğin soğuk algınlığı ve bronşit gibi) ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonları (örneğin sinüzit, anjin, rinofarenjit gibi) tedavisine yardımcıdır.

UMCA bitkisi nedir?

Güney Afrika sardunyası (Pelargonium sidoides, Umkaloabo), turnagagasıgiller (Geraniaceae) familyasından Güney Afrika’ya özgü, tıpta kullanılan bir bitki türü. Soğuk algınlığı ve gribe karşı çeşitli markalardan Umca adıyla piyasaya sürülen ilaçların hammaddesini oluşturur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *