Sık sorulan: Cymbalta Ilaç Ne Için Kullanılır?

CYMBALTA ne zaman kullanılır?

CYMBALTA ‘nın etkin maddesi olan duloksetin başka ilaçlar içinde de bulunup aşağıdaki durumlarda kullanılabilir: Diyabetik nöropatik ağrı, fibromiyalji, kemiklerin, eklemlerin ya da kasların kronik ağrısı, depresyon, anksiyete ve idrar kaçırma.

CYMBALTA depresyona iyi gelir mi?

CYMBALTA, 18 yaş ve üzeri yetişkinlerde, majör depresif bozukluk (MDB), genel anksiyete bozukluğu (GAB), diyabetik periferal nöropatik ağrı (DPNA), fibromiyalji (FM), kronik kas iskelet ağrısı (KA), kronik bel ağrısı ve osteoartrite bağlı kronik ağrısı olan hastaların tedavisinde endikedir.

Duloksetin nedir ne için kullanılır?

Duloksetin; majör depresif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, fibromiyalji ve nöropatik ağrıyı tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Ağız yoluyla alınır. Yaygın yan etkiler arasında ağız kuruluğu, mide bulantısı, yorgunluk hissi, baş dönmesi, ajitasyon, cinsel sorunlar ve terlemede artış bulunur.

Ludox nedir?

LODUX size (yetişkinlere), • Depresyon, Diyabete bağlı nöropatik ağrı (sinir hasarıyla oluşan diyabete bağlı nöropatik ağrı, bıçak saplanır gibi, iğne batması ve sızı şeklinde, zonklayıcı ve elektrik çarpması gibi kavramlarla tanımlanan ağrının tıp dilindeki karşılığıdır.

Cymbalta ne kadar sürede etki eder?

CYMBALTA, depresyonu bulunan kişilerin çoğunda tedavinin başlamasından itibaren iki hafta içinde etki göstermeye başlar.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Prozak Nasıl Bir Ilaç?

Cymbalta günde kaç kere kullanılır?

Uygulama yolu ve metodu: Önerilen CYMBALTA dozu günde iki kapsüldür (toplam 60 mg duloksetin), ancak doktorunuz sizin için uygun olan dozu reçete edecektir.

Sertraline nasil bir Ilactir?

Sertralin seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresanların bir grubuna ait bir ilaçtır. Sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, obsesif kompülsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Majör depresif bozukluk ne demek?

Majör depresyon, beynin işlevlerinde bozulma ve düzensizliklerin yansıması olarak duygu, düşünce, davranış ve bedensel işlevlerde bozulmanın ortaya çıktığı belirtiler kümesidir.

Fluoksetin ne zaman etki eder?

Fluoksetin kullanırken 2-3 hafta sonra ilk gelişmeleri görebilirsiniz, ancak belirgin bir yarar görebilmek genellikle 4-6 hafta sürer. Durumunuzda düzelmek yerine, daha da kötüleşme olduğu takdirde doktorunuza bildiriniz. Almayı unutup bir dozu atladıysanız, hatırladığınız an alınız.

Duloksetin hangi hastalıkta kullanılır?

Duloksetin major depresyonun yanı sıra, diyabetik nöropatik ağrı ve fibromiyalji tedavisinde kullanılan serotonin ve norepinefrin gerialım inhibitörü olan bir ilaçtır.

Duloksetin hangi grup antidepresan?

Serotonin- Norepinefrin Geri Alım İnhibitörleri Bu sayede alıcı hücrenin ulaşabileceği serotonin ve norepinefrin miktarı artmış olur. Desvenlafaksin, duloksetin, levomilnacipran etken maddesini içeren ilaçlar; serotonin- norepinefrin geri alım inhibitörleri (SNRI) grubuna aittir.

Duloksetin kilo Aldirir mı?

Duloksetin dozu ile kilo değişimi arasında ise bir bağlantı bulunmamıştır. Daha uzun süreli çalışmalarda kilo değişimi 40 mg/gün dozundaki duloksetin grubunda plasebo- dan önemli bir farklılık göstermemiştir. 2×60 mg/gün dozunda ise kilo alımı plaseboya göre önemli ölçüde daha yüksek olmuştur.

Lodux ilacı ne işe yarar?

LOQULAR, yeni veya yeniden ortaya çıkan grip (influenza) tedavisinde kullanılır (grip tedavisinde kullanılan diğer ilaçların etkili olmadığı veya yetersiz olduğu olgularla sınırlıdır).

You might be interested:  Okuyucular soruyor: 2018 Zirai Ilaç Bayilik Sınavı Ne Zaman?

Ludox ne işe yarar?

FLUDEX SR yetişkinlerde esansiyel hipertansiyon tedavisi için doktorunuz tarafından reçetelenmiştir. Yüksek kan basıncını (hipertansiyon) düşürmeye yarayan bir ilaçtır ve “indapamid” etkin maddesini içerir.

Lodux 60 mg ne için kullanılır?

Diyabetik nöropatik ağrı, fibromiyalji, kemiklerin, eklemlerin ya da kasların kronik ağrısı, depresyon, anksiyete ve idrar kaçırma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *