Sık sorulan: Keppra Ilaç Ne Için Kullanılır?

KEPPRA nedir ne işe yarar?

İdiyopatik jeneralize epilepsili 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda ve erişkinlerde primer jeneralize tonik-klonik nöbetlerde ilave tedavi olarak, 16 yaş ve üzeri hastalarda, sekonder jeneralize olan ya da olmayan parsiyel başlangıçlı nöbetlerin tedavisinde monoterapi olarak kullanılır.

KEPPRA ilacını kimler kullanır?

KEPPRA, epilepsi (sara) nöbetlerinin tedavisinde kullanılan antiepileptik (sara nöbetlerini önleyici) bir ilaçtır. KEPPRA, 16 yaş ve üstü hastalarda ikincil olarak yaygınlaşma olan ya da olmayan kısmi başlangıçlı nöbetlerde tek başına kullanılır.

KEPPRA 500 ne kadar süre kullanılır?

KEPPRA günde 2 kez, sabah ve akşam birer kez, yaklaşık her gün aynı zamanda olacak şekilde uygulanmalıdır.

KEPPRA ac mi tok mu?

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız. AFİLTA’yı aç veya tok karna kullanabilirsiniz.

Rivotril hangi hastalıklarda kullanılır?

RİVOTRİL etkin madde olarak her 1 mL damlada 2.5 mg klonazepam içerir. grubuna dahildir. RİVOTRİL, bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde epilepsi (Sara) tedavisinde kullanılır. RİVOTRİL hem geçirilen nöbet sayısını hem de geçirilen her nöbetin şiddetini azaltır.

Nootropil ilaç ne işe yarar?

Pirasetam (İngilizce: Piracetam ), Türkiye’de Nootropil adı altında satılan, racetam grubuna ait bir ilaçtır. Dünyada genellikle miyoklonus hastalığı tedavisinde kullanılsa da, bunama ve vertigo gibi diğer pek çok hastalığın tedavisi için de reçete edilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Gaz Sıkışmasına Ne Iyi Gelir Ilaç?

Keppra ilacın yan etkileri nelerdir?

En sık bildirilen advers reaksiyonlar nazofarenjit, somnolans (uyuklama hali), başağrısı, yorgunluk ve sersemlik hissidir. Uyuklama hali, yorgunluk, sersemlik hissi gibi bazı yan etkiler tedavinin başlangıcında veya doz artışlarında daha sık görülebilir. Ancak bu etkiler zamanla azalmalıdır.

Keppra kullananlar ne yememeli?

Alkol ve çay, kahve, kola gibi kafein içeren içecekler epilepsi nöbetlerini tetikleyebildiği için uzak durulması gerekir. Greyfurt ve nar gibi meyveler epilepsi ilaçlarıyla etkileşime girebildiği için nöbetler üzerinde olumsuz etki yaratabilir.

Keppra aç karnına içilir mi?

Önde gelen yan etkisi mideyi rahatsız etmesidir, dolayısıyla tok karnına alınması önerilir.

Keppra levetirasetam ne için kullanılır?

İdiyopatik jeneralize epilepsili 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda ve erişkinlerde primer jeneralize tonik-klonik nöbetlerde ilave tedavi olarak, 16 yaş ve üzeri hastalarda, sekonder jeneralize olan ya da olmayan parsiyel başlangıçlı nöbetlerin tedavisinde monoterapi olarak kullanılır.

Epilepsi ilacı bırakılırsa ne olur?

O şartlar yerine gelmedikten sonra ilaç kesilirse sık nöbet, üst üste nöbet hatta bilinç açılmadan sürekli büyük nöbet geçirip ölüme varacak kadar nöbet ortaya çıkabilir. En sık nöbetlerin, tekrar eden üst üste nöbetlerin sebebi ilaç kesimidir. Yani hastanın kendi kendine ilacı kesmesidir.

Epilepsi ilaçlarının yan etkileri nelerdir?

Epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçların en sık rastlanan yan etkileri uyku hali, baş dönmesi ve dengesizliktir. Bu yan etkiler genellikle tedavinin başlangıcında ortaya çıkar ve birkaç hafta içinde geçmesi beklenir.

DEPAKİN hangi hastalık için kullanılır?

renksiz çözelti elde edilir. Çözeltinin 1 ml’sinde 100 mg sodyum valproat etkin maddesi bulunur. DEPAKİN, antiepileptikler (epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar) adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. DEPAKİN, epilepsi (sara) adı verilen bir merkezi sinir sistemi hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

You might be interested:  Erik Ağacına Ne Zaman Ilaç Atılır?

Epilepsi tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır?

Epilepsi ilaçları

  • Valproik asit.
  • Karbamazepin.
  • Levatirasetam.
  • Okskarbamazepin.
  • Lamotrijin.
  • Topiramat.
  • Fenitoin.
  • Fenobarbital.

DEPAKİN vücuttan nasıl atılır?

Eğer hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız, bu konuda doktorunuzu bilgilendiriniz. DEPAKİN esas olarak böbreklerden atılır ve şeker hastası iseniz idrar testlerinde yanlış olarak pozitif sonuç verebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *