Sık sorulan: Macrol Ilaç Ne Işe Yarar?

Macrol 500 nedir ne işe yarar?

Kronik bronşit, zatürre gibi enfeksiyonal hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Macrol hapı ne işe yarar?

ORWELLIER MACROL MR, yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda çeşitli mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde kullanılmak içindir: • Sinüzit (sinüs iltihabı), farenjit (yutak iltihabı) gibi üst solunum yolu enfeksiyonlari, • Pnömoni (zatürre), akut ve kronik bronşit gibi

Macrol şurup ne işe yarar?

tedavisinde kullanılmak içindir: • Farenjit (yutak iltihabı), tonsillit (bademcik iltihabı), akut maksiller sinüzit (sinüs iltihabı) gibi üst solunum yolu enfeksiyonları, • Pnömoni (zatürre), kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları, • Akut otitis media (orta kulak iltihabı), Page 2 Yu • Duyarlı

Macrol 250 mg ne işe yarar?

MACROL dahil olmak üzere antibakteriyel ilaçlar, ya da diğer adıyla antibiyotikler, sadece bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılmalıdır. Bu ilaçlar, örneğin soğuk algınlığı gibi, virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmezler..

Macrol 500 mg günde kaç defa içilir?

Uygulama sıklığı ve süresi: Toplumdan kazanılmış pnömoni ve sinüzit için gereken 6 – 14 günlük tedavinin dışında, normal tedavi süresi 5 – 14 gündür. Uygulama şekli: Tablet bütün olarak kırılmadan ve çiğnenmeden her gün aynı saatte yutulmalıdır.

You might be interested:  Basur Hangi Bölümde Tedavi Edilir?

Klamoks kimler kullanamaz?

KLAMOKS ‘u aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ Eğer, Beta laktam antibiyotiklerine (penisilin ve sefalosporinler gibi) karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz. Geçmişte, KLAMOKS veya penisilin tedavisine bağlı sarılık/karaciğer yetmezliği geçirdiyseniz.

Augmentin 1000 mg ne için?

Augmentin, birçok farklı bakteri türünün neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilen (geniş spektrumlu) bir antibiyotiktir. Antibiyotikler, vücudu tehdit eden zararlı bakterileri durdurmak ve yok etmek için kullanılan ilaçlardır.

Klacid MR 500 mg kontrollü salım tablet ne için kullanılır?

Sinüzit (sinüs iltihabı), farenjit (yutak iltihabı) gibi üst solunum yolu enfeksiyonları, • Pnömoni (zatürre), kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları, Page 2 Klacid MR 500 mg Kontrollü Salım Tablet 2/7 • Folikülit (kıl kökü iltihabı), selülit (deri altı dokusu iltihabı), erizipel (yılancık) gibi deri ve

MR Kontrollü Salım Tablet ne demek?

( MR de kontrollü salım yapan bir sistemdir. MR, ‘Moderately Release drug delivery systems’ kelimelerinin baş harflerinden gelmektedir, yine az miktarda ama devamlı etken madde salınımını anlatmaktadır.

Ventolin nedir ne işe yarar?

VENTOSAL etkin madde olarak salbutamol içerir. Hızlı etkili bronkodilatörler (bronşları genişletici) adı verilen bir ilaç grubunun üyesidir ve birkaç dakika içinde akciğerlerdeki hava yollarını genişleterek daha kolay nefes alıp vermenizi sağlar.

Tobramisin hangi grup antibiyotik?

Etki mekanizması: Spiramisin makrolid grubunda antibakteriyel bir antibiyotiktir.

Kreval şurup ne işe yarar?

KREVAL FORTE şurup, çocuk korumalı kapaklı, amber renkli 100 ml’lik şişeler ile kullanıma sunulmaktadır. KREVAL FORTE çeşitli nedenlerden kaynaklanan öksürüğün şikayetlere yönelik (semptomatik) tedavisinde kullanılır.

Azitro 200 mg 5 ml ne işe yarar?

S.pyogenes tonsilit/farenjit ‘in tedavisinde toplam doz 5 gün süre ile 1. Gün 500 mg daha sonraki günler (2, 3, 4 ve 5. gün) günde 250 mg şeklinde kullanılır. Tüm diğer endikasyonlar için, toplam doz, 3 gün süreyle günde 500 mg olarak alınan 1500 mg ‘dır. 45 kg’ın üstündeki çocuklarda erişkin dozu uygulanır.

You might be interested:  Sever Hastalığı Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Bactrim 200 40 mg süspansiyon 100 ml ne işe yarar?

BACTRİM etkin madde olarak trimetoprim ve sülfametoksazol içerir. BACTRİM, bakterileri öldürerek etki eden antibakteriyel bir ilaç türüdür.

Enfluvir 12 mg nedir?

ENFLUVİR ‘ in etkin maddesi oseltamivir ‘dir. ENFLUVİR “nöraminidaz inhibitörleri” denen bir ilaç grubuna dahildir. Bu ilaçlar grip virüsünün vücudun içinde yayılmasını engeller ve bu sayede grip virüsü enfeksiyonu nedeniyle oluşacak belirtileri dindirir veya engeller.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector